0 oy
794 göst.
Diğer kategorisinde (483 puan) tarafından
1 haftadir ugrastigim tuvalet egitiminde işler iyiye degilde kotuye gittigi icin daha dogrusu başta iyi olup sonradan kotuye gittigi icin esimin zoruyla geri bagladim kizima bezi kafam agriyor yanlis yaptik birdaha cok mu zor olur ogrenmesi tekrar ne zaman baslamaliyim ne kadar ara versem cok arada vermek istemiyorum ama lazimligada oturmamak icin kendini yerden yere carpmaya basladi offf ne guzel yapiyordu sonra ne olduysa bozuldu işler acaba bi yerde mi hata yaptik bilemedim ki

20 Cevaplar

0 oy
(2,698 puan) tarafından

Başlamışken neden bıraktınki eşin değil sen uğraşıyon çocukla şimdi sil baştan başla 

(483 puan) tarafından
Eşim cok zorladi cok mu zor olur tekrardan baslayinca acaba ne kadar sure sonra baslasam bidaha
(2,698 puan) tarafından
Aslında bırakmamak lazım dı eğitimi yeniden başlarsın ama işde ozaman da çocuk bırakırmı o var
-Reklam-
0 oy
(597 puan) tarafından
Kaç aylık şu an? Ben 3kere denedim 1ay arayla.
(483 puan) tarafından
1 ay mi cok uzun degil mi birkac gun sonra baslasam olmaz mi ki sen tekrar basladiginda basarili oldun mu neler yaptin 2 yasinda cogu kucuk diyor ama oyle guzel yapiyordu ki cisi geldiginde soyluyordu gidiyorduk bazen beraber yapiyorduk ne olduysa dunden beri oturmamaya basladi
(597 puan) tarafından
Oğlum küçüktü biraz ara verdim ben öyle tekrar denedim.en son 27ayında öyrendi bitti.sen istersen tabi daha kısa süre sonra dene öyıe öyle alışıyolar zaten
(3,551 puan) tarafından
Bişi olmaz benim bebeler de öyle bırak başla ile oldu. Genelde hepsi öyle oluyor. Çoğu anne pes ediyor tekrar gaza geliyor. Öyle öyle bırakır. Çokta üstleme ama benden tavsiye kızsa beraber girin tuvalete ilk basta. Lazımlıkla pek alışamıyırlsr. Ya klozete oturt kapak alıp yada alaturka tuvalete. Erkekse de pipiyi tuttur önce sonra oturmayı öğret.
0 oy
(3,636 puan) tarafından
Keşke baglamasaydin canım neyse artık tekrar denersin illaki bırakacak 
(483 puan) tarafından
Yarin yada birkac gun sonra cikarsam bez bitmis desem cok mu zorlanirim eşim dursun diyor ama benim icim rahat degil
0 oy
(2,012 puan) tarafından
Valla benm kizimda cok zorlandi ben pes etmstm bi iki ay ara verdm sonra gene basladim kararlı olarak cok sukur oyle böyle öğrendi sutten kesmektn dis gaz donemnden daha zor bi deneyim oldu bana
(483 puan) tarafından
2 ay sonra kolay oldu mu yoksa ilkine gore daha mi zordu acaba ben birkac gun sonra baslasam mi yada yarin tekrar cikarsam
(2,012 puan) tarafından
Valla cnm daha kolay oldu kizin aklinda kalmsti hatta baktm ara ara kendisi diyodu gidelim diye sende eger cocuk zorluyorsa birz bekle daha kararli basla ve asla birakma bi daha
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Zorlama aman aman sakın ben zorladım 8 aydır kabızlık çekiyo yavrum şimdi tekrar bez taktık düşün 3 yaşında tekrar beze mecbur kaldık keşke şimdiyi bekleseydim hiç bu kadar yıpranmazdı
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Canim bir ay bizde de oyle oldu bir gun guzelce lazimliga giderken bir gun gitmiyordu ama sora yavaş yavaş alişti keşke baglamasaydin bez
(483 puan) tarafından
Esim cok zorladi acaba yarin cikarsam mi diye dusundum eşim dursun diyor biraz daha kullansin bez diyor ne yapsamki ya yarin cikarsam bez bitmis falan desem olur mu cok sıkıp ters tepmesinden de korkuyorum bilemedim valla kafam agriyor
(597 puan) tarafından
Bana kalsa zorlama biraz bekle derim
(6,681 puan) tarafından
Canim lazimliğa zorla oturtma sora psikolojisi bozulur ben 19aylik ken ilk tuvalet eğitimine basladim çişi guzelce yapti bi kaç kez ama buyuk tuvaletini yaparken korktu sanirim agladi bi daha lazimliga yakin gitmedi bende bez baglamadim nasil olsa ćişini yapiyo digerinide yapar diye çocugum kabiz oldu ustune hastalandi ilac verdim alerji oldu 3gun hastanede yatdi ve 8gun kabizlik sorunu yasadık hastanede lavman yaptilar yine yapmadi en son ilac verdik oyle yaptirdik..doktor psikolojisini bozdugumu bir sure bez baglamami soyledi uzun zaman ilacsiz tuvaletini yapmiyordu neyseki atlatdık

Ve sora kendisi lazimliga oturmak istedi bende bezi tamamen cikardim bir gun lazimliğa bir gun altina oyle yapa yapa oğrendi
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım bu hocayı bir dinlemeni tavsiye ederim. 
(483 puan) tarafından
Dinleyeyim canim cok sagol
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Ben de başlayıp tekrar bağlamıştım sonra çocuk kendi kendine söylemeye başladı ben de bezi çıkardım. Ben bu konuda stres gelemedim bebe nail istediyse ona göre davrandım. Kaosa gerek yok
(483 puan) tarafından
Ya cok guzel keske benimkide boyle olsa
(4,040 puan) tarafından
Bence bebeğini takip et bezliyken bile beraber gidin arada çiş yapın. Ama teşvik ederek zorlamayla değil. Teklif et istemezse tamam sen bilirsin derahat ol
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm daha zmani vardir acele etme bu konuda bir iki ay ara ver sonra başla ama esin müdahale etmesin oda yardım etsin gerekirse
0 oy
(10,549 puan) tarafından
Cnm bağlama sen boşver eşini herşeye sil baştan baslayacaksin bir dönem kokuyor ve olabiliyor ama pes etme bence 

Allah kolaylık versin 
(483 puan) tarafından
Bugun bagladim acaba yarin cikarsam olur mu ki yada birkac gun sonra
(10,549 puan) tarafından
Yarın çıkar cnm alışmadan beze elbette zorluğu olacak ama her zordan sonra pes ederse eşin daha zorlanır
0 oy
(1,388 puan) tarafından
İnternette okudum 3 gün kolay tuvalet eğitimi onu okumanı tavsiye ederim 2 yada 3 hafta sonra tekrar başlanıyormuş sanırım üzülme Rabbim yardımcımız olsun ben daha başlamadım bende tırsıyorum ama öğretmem lazım senin ki kaç aylık benim kızım 20 aylık istek var ama uygulamayı nasıl geçecek bilmiyorum :)) 
0 oy
(740 puan) tarafından
Çocuk hazır değilse zorlamanın anlamı yok canım bende 2 ay önce denedim başarılı olamadık şimdi 1 haftadır başladık ilk günden öğrendi çok şükür gecelerinde yapmıyor artik
(483 puan) tarafından
Benimki yapiyordu düne kadar cok guzeldi ama dün ne oldugunu anlayamadim birden lazimliga oturmak istemedi bile bile altina yapti
(740 puan) tarafından
Bizimde öyle oldu en başta çok iyi gitmiştik sonradan istemedi bende zorlamadim eşimde zorlama dedi şimdi hem gece hem gündüz 1 günde bıraktı çok şükür
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Kac yasinda bilmiyorum ama acele etmemekte fayda var. Ben asla zorlamadim. Kendi kendine oldu hersey zaten. Efsane haline gelen 18 aylikken tuvalet egitimi bence cok erken. Insanlar cocuklarin bir birek olduklarini unutup kendi baski ve duygulariyla birseyler yaptirmaya calisiyor, sonra geri tepiyor. 
0 oy
(368 puan) tarafından
Şu eşler bu tarz işlere karışmasa şaşarım zaten 
0 oy
(119,441 puan) tarafından
hata ettiniz ger basa doncen
0 oy
tarafından
Aynısı benim başım geldi kızım iki buçuk yaşında iki yaşındayken öğrendi 4 günde Allah'a şükür.. Başta altına kaçırdığında eşim bağla bezini alırsak alırız ne olcak diyodu iki gün boyunca başımın etini yedi, yavaş yavaş alışmışken ve hevesliyken pes etmedim dedim sen sus bakalım ben başarıcam bu işi dedim, şimdi iyi ki beni dinlemiştim diyor, bez fiyatları malûm şimdi minik ikinci kızıma alıyoruz mecbur en azından birinden kurtulduk ve geceleri hiç yapmadi bu zamana kadar ilk geceden beri üstelik iki buçuk yaşına geldi hiç bir sorun yok inşallah böyle gideriz ... Darısı başına bence pes etmemelisin devam ve basaricaksin...
(483 puan) tarafından
Taktim ya bezi tekrar acaba cikarsam mi yarin israrla oturmak istemiyor bezi bagladiktan sonra kendini yerden yere atiyor ara veresim yok ama ara vermezsem bunaltip iyice sogutmakta istemiyorum ne yapmaliyim
tarafından
Bence devam et. Bide gece de bağlama altına alez şer üzerine çarşaf koy bide gündüz evde yalnız kalınca don kilot bir şey giydirme 2-3 gün çünkü çocuk altında don falan olunca onun rahatlığı var diyede yapabilir. Gece de bu yüzden yapabilir ben gece baglamadim ilk gece alistirirken bikere bile yapmadı, bide yarım saatte bir çiş varmı diye sor aklına gelsin sürekli sonra o sana söylemeye baslicak bence eşini dinleme derim, hazır başlamışken ne kadarlık çocuğun
(483 puan) tarafından
2 yasinda
tarafından
Bende iki yaşında başladım çocuğun hevesliyse bırakma bence, boşver sen eşini şimdi.
Gece gündüz bağlama
Evde yalnız kalınca bişey giydirme altına bırak yapiyosa yapsın böyle öğrenecek
Küçük bir lazimlik al evin bir köşesine koy onu gördükçe çiş yapılacak şey olduğunu bilsin
Yarım saatte bir çiş varmı diye sor.
Etrafa yaparsa sinirlenme bağırma bu sefer yapmamaya başlar hastalık meydana gelir. Paket çikolata al böyle küçük taneli çikolata lazimligina çiş yapsada yapmasada da aferinn sana bebeğim çiş yaptı alkış vs. Diyerekten heveslendir ve yapmasa da çikolatasini ver.
Sen çise gittiğinde senin yaptığını görsün ve lazimligini al karşına koy ben oturdum sende otur çiş yap de

Ben bu yöntemle 4 günde alistirdim, ve asla gece altına kaçırmıyor hiç bir şey takmıyorum üstelik gece tuvelete kalktığında donunu indiriyorum o gidip kendisi gidip yapabiliyor en sevdiğim yönü de bu :)) sende yapacaksın biliyorum ben
0 oy
(177 puan) tarafından
Bağladıysan biraz bekle çocuğu takip et lazimliga oturmuyorsa klozet adaptörü al yada alaturkaya alıştır direk kizim ilk başta kendi istemiyordu bezi sonra sütten kesme falan derken bocaladı biraz bende vazgeçmiştim zaten erken olduğunu düşünüp ama sonra kendi istemedi bezi geceleri ağlayarak uyanıyordu  tuvalete götürüyordum yapiyordu ilk gece alıştı aslında zamanla oluyor çocuğunda istemesi lazım 
0 oy
(383 puan) tarafından
Benimde kixim 2 yasinda ayni durumu yasadim tuvalete goturunce çişini  yapiyor ama henuz kinusamDigi icin gelince soylemiyor yoksa uyumlu aalinda gayet gzl yapiyo bnde beze dondunm konusmasini beklicem napiyim demiyi cnku
0 oy
tarafından
Direnci güclendi ayol
0 oy
tarafından
1 ay sonra yine dene daha iyi olacaktir

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 1,199 göst.
20 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Reyyreyyy (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 473 göst.