0 oy
133 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Sevgili tecrübeli anneler sorum size. Benim kızım bir hafta sonra 26 aylık olacak. Bugün tuvalet eğitimine başladım. 4 sefer çişini altına yaptı, kaka hiç yapmadı. Klozet şeklinde lazımlık aldım 3 ay önce. Normalde o zaman eğitim vermek istiyordum sonra havalar soğuk diye kaldı. O zamanlar çok hoşuna gitti oynadı oturdu kalktı falan. Ama bugün kesinlikle oturmak istemiyor. Çişin var mı diye soruyorum yok diyor arkasından çişini yapıyor. Lazımlığa bir iki sefer pantolonuyla oturdu ama çıkarıp oturmuyor. Normal tuvalete götüreyim dedim onu da kabul etmedi. Durum böyle olunce acaba daha hazır değil mi diye düşündüm. Siz başladığınızda nasıl tepki verdi çocuklarınız? Sizce böyle tepki vermesi normal mi yoksa gerçekten hazır değil mi daha?

5 Cevaplar

0 oy
(6,681 puan) tarafından
Aynı bu sekilde tepki verdi bir gunle olmaz canim sabirli ol sakın pes etme eyer ağlayıp oturmak istemiyorsa haric zorla lazımlığa oturtursan psikolojisini boza bilirsiniz
(57 puan) tarafından
Ben de zorlamak istemediğim için acaba daha sonra mı denesem diye düşündüm canım. Sen nasıl yaptın devam ettin mi? Alıştı mı?
(6,681 puan) tarafından
İlk denediyim zaman çocugun psikolojisini bozmusdum buyuk tuvaletini 1ay hatta 1aydan fazla sadece ilacla yaptı.kendime soz vermisdim bir daha denemiycem kendi aklı erince nasil olsa çıkar diye diye 28aylıkken kendisi ben bir sey demeden lazimliga oturmak istedi o gunden basladim ama israr etmedim hic sadece bezlemeyi biraktim bir altina bir lazimliga yapa yapa öğrendi
(57 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Valla donuna isedi de kaka da yaptı tuttu da tam öğrendi hastalandı sonra tekrar bez taktik mecbur ishaldi sonra tutmaya başladı bı gün kaynanam varken banyoya gitcem dedi olmaz dedim kaynanamla bırak yapsın demeye alışsın sonra oturur dedi iki lazimlik evde boş yattı aylarca banyodan pislik taşıdım hamileydim bide kesinlikle oturuyordu anlatıyordum sürekli kızım olmaz büyüdün şöyle böyle ay ne zordu habire komple soy giydir banyoyu her girmesinde çamaşır suyuyla yıka bir hafta önce kendi isteğiyle oturdu şimdi tuvalete de oturuyor bunlar toplamda 10.ay sürdü demekki her şeyin zamanı varq
(57 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim yorumun için
(4,431 puan) tarafından
Rica ederim inşallah sizinki bizim kadar zor gecmez
(57 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(48,449 puan) tarafından
ilk basta alismalari zaman aliyo pes etme yarin kabullenir
(57 puan) tarafından
İnşallah bakalım
0 oy
(249 puan) tarafından
Bizde 4. Günümüz bugün bez hâlâ geceler bağlıyorum. Ama ilk gün tuvalete  girmemek için çok ağladı sonradan alıştı .hala altina kaçırmaya devan ediyo bazen ama tuvalete yaptığıda oluyo. Inşaallah öğrenirler en kısa zamanda. Ama gerçekten sabretmek gerekiyo. Bizde 29 aylugiz
(57 puan) tarafından
İnşallah yaa zor bir süreç
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Benimki daha önce kendini hazır hissetmişti hatta başlamıştık ama sonra ben korona oldum eşim yaptiramadi falan tekrar bezledim mecbur sonra tekrar başladık bu sefer tuvaletten korkuyordu resmen çığlığı basıyordu üzerine gitmedim sonra beraber hadi gel beraber gidelim derken sonra suyla oynamaya başladık sonra çişin gelince şöyle tamam mı dedim önce eve yaptı falan şimdi alıştı şükür ama tabiki bazen tutamadığı oluyor 
(57 puan) tarafından
Benim kızım da 3 ay önce hazır gibiydi evimiz sobalı çok soğuk diye erteledim şimdi de bi taraftan geç mi kaldım o yüzden mi istemiyor diye düşünüyorum bi taraftan da henüz hazır değil mi acaba diye düşünüyorum. Zor bir süreç
(1,206 puan) tarafından
Kaç yaşında canım
Bak ben kendime şöyle plan yaptım bu son bez bı daha bez almicam dedim ilk gün çok yoruldum çünkü tuvalete gidelim dediğim anda bile basıyordu çığlığı benim oğlum suyu çok seviyor aşıri su hastası bende bunu kullandım önce şu tabancasını aldım gel burdan su dolduralim diye bu pek başarılı olmadı sonra kaydırağa gidelim mi dedim gidelim dedi çok sevindi dedim ki çişini yapmazsan gidemeyiz önce çişini yapalım sonra gidelim dedim bu sefer kendisi ikna oldu sonra alkış falan yaptık öyle başladık yani canım sende sevdiği şeyleri sun onu yapalım mı de ama mesela onu yaparsan şunu yapacaz dedikten sonra yap ki ona güven versin  
Ve şunu da belirteyim büyük o yüzden mi alismiyor diye düşünme büyük olunca daha çabuk alisiyorlar ve daha rahat anlatabiliyorlar
(57 puan) tarafından
26 aylık olmak üzere canım. Dün hiçbir şekilde tuvalete gitmeyi kabul ettiremedim. Bugün de Yarım saat içinde 3 sefer altına yaptı. Çişin var mı deyince hayır diyor arkasından altına yapıyor anne yaptım değiştir diyor. Çok güzel de konuşur her şeyi anlar ve anlatır ama bakalım dediğin gibi bir şeylerle ikna etmeye çalışayım bakalım
(1,206 puan) tarafından
Aynen canım zaten 1 kere tuvalete yaptı mi emin ol ki kendisi söyleyecek ama çok da üzerine gitme yoksa ters tepebilir eğer kendini hazır hissetmiyorsa ona biraz daha zaman verebilirsin
(57 puan) tarafından
Aynen öyle yapacağım canım inşallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 146 göst.
1 Nisan 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 118 göst.
30 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Pamukoglum (1,739 puan) tarafından soruldu
+1 oy
29 cevap 523 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 350 göst.
11 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ❤MUALLİME❤ (3,136 puan) tarafından soruldu

377,771 soru

11,306,911 cevap

34,735 kullanıcı

...