0 oy
642 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (913 puan) tarafından

Kızlar merhaba maddi durumlar herkesin belli bende internetten prema sundari nin kanalinda bezsiz bebek diye video denk geldim o zaman hamile bile degildim hemen bebek yapip deneyesim geldi :) simdi hamileyim inşallah dogumdan sonra is yapabilir haline gelir gelmez hiç bez baglamamayi planlıyorum hem doğaya zarar vermeyiz plastik bez atıklarla hemde maddi yönden kazanç. Bunu duyan yada deneyen varmı paylaşsa harika olur. Bu arada premanin kanalini çok öneriyorum temiz icerikli ürünleri de paylaşıyor cok faydalaniyorum

17 Cevaplar

0 oy
(119,001 puan) tarafından
oluyo bezsiz burda flamanlar yapiyo dogustan 
(913 puan) tarafından
:D daha çok başındayım ya sadece tahmin yürütüyorum ben canım:D doğrudur ama istersen herşeyi yaparsin esinde biraz yardımcı bi insan olursa herşey güzel olur diye düşünüyorum inşallah:) cokmu pozitifim :D
(913 puan) tarafından
Ya aslında çok olumlu bakmamin sebebi bu sürecin cokta uzun olmamasi 6-7 ayda alisiyomus canlar alistiktan sonra zaten gerisi kolay
tarafından
Bak aysegul esim lazimliga minigimi tutarken resmi bile var :D atiyorum yukari djdjdjdj yuzunu sansurlycem
(1,610 puan) tarafından
Çok. Pozitifsin bence. :-)) eşim şehir dışında çalışıyor.
tarafından
Attim resmi hhghhh
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yapabilirsen iyi ama ben ugrasamazdim onla. Bende hamileyken o kadını dinledimde yok ben yapamam ya
0 oy
tarafından
Yani çocuk aklı erene kadar kaslarını tutana kadae altına yapar aksi halde bezden tasarruf edecem diye 

Şu elektiruk deterjan masarfi kat kat
(913 puan) tarafından
Çocuğu öyle bırakmıyorsun tuvaleti yapacağı zaman verdigi tepkilere gore tuvalete götürüyorsun filan ben deneyecem inşallah olursa yazarim  :D
0 oy
(27,307 puan) tarafından

Yok artık canm körpe ne anlamış bezssiz durmaktan

(913 puan) tarafından
Kiz belli araliklarla tutuyosun ve her çocuğun belirtisi oluyormuş izle istersen ve ben Instagramdan takip ediyorum bicok kisi denemis ve cok memnun
tarafından
Anliyo kuzu☺️❤️ bebekler kendilerini kirletmeme ic gudusuyle dogar .Kaka yaomadan once hep haber verir mizirdanarak.ben aylarca lazimliga tuttum.Burda da post acmistim.simdi kakasi gelince mizirdaniyo
(27,307 puan) tarafından
Vay ne ne değişikmis ikinci bebem olursa yapayım hshsjsj
0 oy
tarafından

Ayyy ılk 55 gun kabus gibiydi kendım wc ye zor gıdıyodum bıde boklu bez yıkamak ne haddime gotunden cıkarıp çöpe atacağına uyku sersemi buzdolabına koymustuk bezı Allah ım neydı o gunler :D yapana helal olsun

tarafından
Hehe canimmmm :D ❤️☺️ dur resmi  bulam da atam bakin
(913 puan) tarafından
Tamam canimm :))) ♥️♥️♥️
tarafından
Benim minik kasli erkek o zamanlar ameliuat olcak bi de .Tuvalet egitimi vermek cok zor olurdu sevgim benim icin ❤️ hâlâ da zor olacak gibi geliyor ama hayirlisi
tarafından
ne amelıyatı kuzum hayırdır haberım yok hıc ya
tarafından
Ozelden yazdim sevgim ❤️Post actiydim detaylari ozelden yazdim sana
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Hevesini kırmak istemem belki basarilida olursun inşallah. Ama doğumdan sonra o kadar sorumluluğun artiyorki bebegin tuvalet zamanini gozle tuvalete koş zor iş. Hele disarda hic mümkün değil.
(913 puan) tarafından
Tabiki zor olur canim eminim ama bi denemek istiyorum heves ettim eşimde seninle aynı fikirde :D
0 oy
tarafından
Canım bu seferde ortalıkta yatak yorgan batar kalmaz, tasarruf edeyim derken elektrik deterjandan iyice iflas edersin;)
tarafından
Prema ve onun anneliigi ❤️☺️ o yapiyor .Burdakiler de ugrassin dursun ilerde alistircam diye .kakasini aylarca tutuyorlar bu mantik disi.psikolojik kabiz oluyorlar .İnsan kakasini organi nasil sanar ? Tamamen bez firmalarinin cikardigi bir sey bu.Zor mu evet zor .Ama inan bana kakasini ilerde tutan cocuklar icin super .
(913 puan) tarafından
Eveet bende premacimdan gördüm canim onuda çok seviyorum ya cok akıllı bilgili bi anne ♥️♥️♥️ pisiklerle idrar enfeksiyonlariyla tuvalet eğitimleriyle ve masraflarla ugrasmaktan sa eger evdeysen bunu yap cok daha kolay
tarafından
Kız yeni doğan bebeğin cisi kakası geldiğini nasıl anlican
tarafından
En alta attim resmi bak handecim
tarafından
Tamam bakayım çok şaşırdım
0 oy
(4,159 puan) tarafından
Tuvalet iletisimi diye bi kitap var okuyun bundan bahsediyo aslinda , bebeklerin kendini kirletmeyeceginden bizlerin onlari beze alistirigindan vs... Ben beceremedim bebegimde besin alerjisi vardi ama belkinsen yaparsin :)
(913 puan) tarafından
İnşallah ben yapabilirim canım kesinlikle cocuk ondan huzursuzlanirmis zaten
0 oy
tarafından
Anne caretta var Instagram'da o yapıyor 
(913 puan) tarafından
Prema var canim ondan gördüm bende
0 oy
(2,820 puan) tarafından
Olur olmasına da zor olur ya yeni doğan bebek sürekli pisliğini  yapar  uğraşmak bana zor geliyor kızım 9 aylık yavaş yavaş öğretiyorum bakalım alışacak mı  
(913 puan) tarafından
Alışır inşallah canim
0 oy
tarafından

image

ahan da tuvalet iletisimi :D kakasini yaptigi anlar da var ama mide bulandirmiyom ehehrhe
tarafından
şerifemm çok mınnak ya valla helal olsun :)
(119,001 puan) tarafından
hele suna yaa ☺️☺️☺️
tarafından
düzenlendi
2. Aydan itibaren alistirdim.Disarda bez takiyoruz be :D ama olay su bezden rahatsiz oldugu icin kakasi gelince  belli ediyo.ben de tuvalet pozisyonunda tutuyorum.beze yapiyo .Sonra degistiriyorum musait yerde ☺️❤️ zaten tuvalet iletisimi bebekleri zorlamadan yapiliyo .wc pozisiyonuna alissin.Egittme gecerken zorlanmasin diye.Bazi bebekler tamamen bezsiz oluyor ama ben o riski goze alamam su an minnacik☺️
tarafından
2. Cocugum olursaaaa kapınııı calcaaamm serıfeeee
tarafından
Gel gozdeeee ggelll ☺️❤️ anlatirim sana ben :D yapariz beraber .
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Doğumdan sonra bidaha görüşelim :D 
(913 puan) tarafından
Sabırsızlaniyorum :D hayırlısı kız yapan çok var neyimiz eksik
tarafından
Ben yapiyom seloooioo :D
(25,224 puan) tarafından
La Şerifeee sen kendine iş arıyon yav :D ay hiç uğraşamam kızzzz zor geliyo bana 1 aya bezden kesmeye çalışıcam alışmazsa direk bırakırım asla uğraşmam ahahah
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Ay bitane biz kız var fenomen çocuğuna hiç bez takmadı kendi havku aldı birde onun plastik değilde kalın kumaş kalıpları var ondan kullaniyoru adı mestusca olması lazım bı bak istersen
0 oy
(421 puan) tarafından

Ayy olurmu bilemedim . Benimde ilk gebeliğim denk gelmiştim ama olmaz diye düşünmüştüm. Hayir normali

nasil yapcam onu bile bilmiyorum :D

Maaşı beze bırakacaz bu gidişle fiyatlar yükseliyor sürekli. Şeytan diyo al bezi poşeti yıka yika kullan 

0 oy
(2,033 puan) tarafından

Bende yapmak çok istedim ama benim oğlan tepki flan vermiyo ay gözünü bile kırpmadan işiyo valla :D yani takip ettim bi süre ama yok yani kasılma ıkınma hiç bişey yok hatta bu sabah altı açık bıraktım biraz havalansın diye yüzünde mimik oynamadan işedi valla yatak battı Allah tan alez vardıda :D bise sünnet olduktan sonra pipisi sertleşmiyo bile göz göre göre işedi :D ama bezli durmasına çok üzülüyorum valla her yeri kızarıyo 

(913 puan) tarafından
Kıyamam inşallah bian önce bırakır seninki renk vermiyormus nasıl yapacan öyle olunca imkansiz :)
(2,033 puan) tarafından
Aynen öyle valla ama çok mantıklı gerçekten maddiyatı geçtim çocuğun sağlığı için Hele ki kız bebeklerin sağlığı için daha da iyi bişey cidden başarırsın inşallah bu fikrini destekliyorum :)) şimdiden kolay doğumlar da dileyim sana ☺️❤️
(913 puan) tarafından
Kesinlikle canım çok teşekkür ederim inşallah kolay olur daha cok var :)) ♥️
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Yani yenidoğan bebeğin tuvaletini yapıp yapmayacağını anlamak çok zor çok çok zor. Kızm şuan 14 aylık daha yeni büyük tuvaletini yapacağı zaman anlıyoruz küçük tuvaleti hiç anlamıyorum. Yüzünde en ufak değişiklik olmuyorki nasıl anlayacaksınız ?
(913 puan) tarafından
Genelde bebeklerde belirti oluyomus ama olmazsa tabiki anlayamazsin ve yapamazsin
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Belgesel izlerken Afrikalı kadın arkasında bebek altında bez yoktu nasıl yapıyorlar acaba diye düşündüm yani ama cevap için araştırmaya zamanım olmadı:))
(913 puan) tarafından
Ahaha onlar icin hiç sorun olmuyordur eminim nereye bulursa oraya yapıyordur

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 658 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 202 göst.
9 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Nilay07 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 119 göst.
1 Ocak 2023 Diğer kategorisinde 175766 (269 puan) tarafından soruldu