0 oy
427 göst.
Aile kategorisinde (6 puan) tarafından
Kızım 18 aylık ve çoğunlukla yüksek seste kulaklarını kapatarak vurur kulaklarına normal bir hareket mi bu 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim oğlumda yapıyor arada ya
(6 puan) tarafından
Ama yüksek seste mi yapar
tarafından
Evet canım
(6 puan) tarafından
Kaç aylık canım
tarafından
22 aylık canım
-Reklam-
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Süpürge sesine bazen kapatır Dı yani gülerek yapardı bunu ama bıraktı 
(6 puan) tarafından
Hmm benimki gülerek yapmıyor ses onu rahatsız ediyor sanırım
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Vurmuyor ama parmaklarıyla kapatıyor kapattığında az duyması açtığında çok duyması ilginç geliyor ona diye düşünüyorum kapatıp açıyor sürekli ses bitene kadar 
(6 puan) tarafından
Yaa benimki vuruyor işte üzülüyorum öyle yapınca
0 oy
(6 puan) tarafından
Sadece benim kızım mi böyle tek olmak istemiyorum
0 oy
tarafından
Yüksek olmasa da sevmediği sesler de de kapatır dı oğlum 

Tekrarlayan davranışları var mı kuzum ışık açıp kapatma tv açıp kapatma oyuncakları sıra sıra dizme gibi oğluma atipik otizim tehşisi koyuldu 3 yaşında anca fark ettik o yüzden soruyorum 
(863 puan) tarafından
Ay simdi okuyunca biraz tedirgin oldum benim oğlum 2 yaşına girdi 3 mayısta halen nadiren baba mama diyor ayı görünce ay dede diyor. Adıyla seslenince bakar gözlerime bakar. Lego oynamayı küp dikmeyi geçirmeyi kıtalara bakmayı sever ama ışıkları açıp kapatır. Çamaşır makinesi düğmesine basmayı ben alistirmistim beraber yapalım diye ama halen acik görse basıyor kapatıyor sonra tekrar açıyor. Ama ışıklarla çok oynuyor açıyor bana gösteriyor acik diyorum kapatıyor kapalı diyorum oyun gibi. Sürekli kucak istiyor öyle alıştırdıgimi söylüyorlar biraz dogru ama zaten çok geç yurudu. Konuşması için doktora gidicez 2 yas kontrolü için ama psikiyatri ayrı mı ona mı gitmem gerekiyor
tarafından
Balımmm izliyordu ama çok değil doktorumuz otizim doğuştan gelen bir durum tv ve telefon uyaran eksikliği (otizime benzer) yapıyor lakin otizimin sebebi bu değil dedi.

Kuzum biz önce pedegoga gittik yanlış yönlendirdi. Çocuk piskiyatri sine gitmen gerekiyor lütfen tedirgin olma ki her davranışı aa acaba otizim mi dşye düşündürmesin mesela bak sitemizde bir çocuk var davranışlarını görsen kesinlikle otizimli bu çocuk dersin ama sapa sağlam maşallah otizim falan değil benim oğlumu görsen bu çocuk süper zeka mümkün değil dersin ama atipik otizim..

Otizimin o kadar fazla çeşiti var ki aynı renk tablosu gibi açık gri koyu gri bir ton farklı rengi var kısaca
Oğlum 13 aylıktı konuştuğunda şu an dediğim gibi temmuzda 3 yaşına girecek eğer şüphen var ise piskiyatri ye muhakkak götür için rahatlasın korkma kuzum her şeyin bir çözümü var bak ben bir haftadır parçaladım kendimi ağlamaktan ama araştırınca korkulacak bir durum olmadığını hatta eğitim ile atipik otizim in biteceğini öğrendim hala üzülüyorum ama yapacak birşeyim yok
(6 puan) tarafından
Canım çok güzel anlatmışsın teşekkür ederim benim kızımda birşeye fazla odaklanmaz hemen dikkati dağılır göz temasımiz çok iyi maşallah ama dönen şeylere çok ilgisi var herşeyi döndürür işaret parmağını kullanmıyor yani bu aralar arada bi birşeyleri işaret etmeye başladı bazen eliyle bazen işaret parmağıyla. Anlamlı kelimesi yok konuşamıyor yani dedede nennennen falan diyor bu aralar kendi etrafında dönmeye başladı ay çok korkuyorum oturop ağladım kulaklarını  yüksek seste kapatınca . Al ver yapıyor bunu al bunu ver falan benimkide sürekli kucak istiyor almak istediği birşey olunca kucağıma binip onu oraya giturmemi istiyor
(6 puan) tarafından
Ellerini çenesini dişlerini sıkıyor aynı anda arada dişlerini gıcırdatıyor
tarafından
Bitanem ağlama üzülme bak en azından bilinçli bir annesin çocuğunu gözlemliyorsun piskiyatri den randevu al sen pedegog veya piskolog dan değil ama inan para tuzağı çok para yedirdim zaten tehşis koyma yetkileri yok en iyi cevabı piskiyatri verir sana için rahatlar en azından
0 oy
(5,353 puan) tarafından
Benim kızımda yüksek sesten korkuyo 
(6 puan) tarafından
Kulaklarını kapatıyor mu canım
(5,353 puan) tarafından
Yok kapatmıyoda hemen kucagıma gelio korktuğu için. Bi ara süpürge çalışırken kulağını açıp kapatıyodu sesin az geldiğini öğreniyodu heralde şimdi yapmıyo. Seninkide belki farketmiş tir bunu
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Benim ki yapmaz canım o yüzden bilemedim.
(6 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim yorumun için
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Benim oglanda 1 yaşından beri ole yapıyor şuan 21 aylık süpürge sesinde felan ole yapıyor 
(6 puan) tarafından
Kulağını mi kapatıyor canım yoksa vuruyor mu
(1,946 puan) tarafından
İkisini xe yapıyor canim hatta bazen biz kulağımız kasindiginda serce parmağımizla kalırız sallarız ya oda ole yapıyor
0 oy
(163 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle bende çok endişeleniyorum

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 212 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 158 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Saregulsum (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 101 göst.