0 oy
720 göst.
Aile kategorisinde (1,018 puan) tarafından
28 aylık kızım var ablama gittiğim zaman kapı pencere dip bucak temizlik yaparım çay hazırlarım sofra kurar kaldırır yıkarım.bugun ablam geldi 11 yaşındaki kızıyla beraber hiçbirşeye elini sürmedi sürdürmem de zaten neyse eve gitmek için kalktıklarında abla çöpü  sana zahmet indirirmisin dedim kızım arkamdan ağlıyo diye bu istekte bulundum.getir getir acele ama bir daha olmasin dedi çok zoruma gitti 

40 Cevaplar

+5 oy
(3,102 puan) tarafından
Gorumcedir o abla olamz
(1,415 puan) tarafından
Bence de  + ladım
(3,102 puan) tarafından
Benm ablam  gelir kalir gdecegi gn erkenden kalkar tum copleri toplar gder atar geri gelir.noluyor bu insanlara ben bilmiyorum
(1,415 puan) tarafından
Aynen öyle canım
-Reklam-
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Yok ben vermem ama annem giderken aTayım der alır bazen
0 oy
tarafından
Ablan olduğu icin gayet normal bence ama tabi daha uzak biri ise ayıp olur
0 oy
tarafından
Öyle ablayı ne yapayım ben. 
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Belki esprisine demiştir ya
0 oy
(5,234 puan) tarafından
Ne alaka yani elinemi yapışacak annemde bize der atın diye benim evime gelincede oda atar zaten sanki napmis 
0 oy
(3,951 puan) tarafından
1 defa arkadasima verdim oda zaten kendi dedi ativereyim diye yoksa eşim disinda kimseye vermem
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Yani bende vermem kimseye öyle çöpü at diye . Ama senin onun her işini yapiyormusssun sende gittiğinde yapmasana niye yapıyorsun ki
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ablan bile boyle diosa bilemedim
0 oy
(2,727 puan) tarafından
Kimseye vermem çöpü eşim gelince atar ben çöp döktükten sonra mutlaka ellerimi yıkarım belki çok titizdir diye öyle demiş ola bilir ama insanlık hali dökmüş eline yapışmazdı 
0 oy
(913 puan) tarafından
Benimde olsa zoruma giderdi haklısın sen kardeş diye temizligine kadar yapiyosun o niye elini sürmüyor çok ayıp etmiş ama kardeş atsan atilmaz satsan satılmaz cok kirilmamak lazim
0 oy
(14,890 puan) tarafından
Yok kimseye vermedim çöpü. Ablanin tribi gereksiz. Abla kardeş arasinda lafi olmamali böyle şeylerin. 
0 oy
(2,979 puan) tarafından
Annem atıyo canım uzun zamandır çöp atmıyorum
0 oy
(996 puan) tarafından
Hiç ablam olmadı olsaydı ondan böyle bir istekte bulunur muydum bilmiyorum. Ama eşimden başkasına çöp vermiyom :) 
0 oy
tarafından
Abla kardeşe veririm canım nolacak hatta kendileri ver giderken atalım derler
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Eline yapışmaz ya küçük çocuğun varmış sevaptır ne kadar tuhaf yaa şunun lafı edilmez komşum dese bana ikiletmem atarım o kadar insan değilmiyiz.
0 oy
tarafından
Sizin oturduğunuz yerde niye kapıcı yokki biz kapıya koyuyoruz akşam üzeri 17 de onlar gelip alıyor her gün 
0 oy
(15,242 puan) tarafından
Misafire demem ama abla o onada diyemeyeceksem benim ablam bana bunu dese bundan sonra evinde bir çöpü yerinden kaldırmam misafir gibi gidip gelirim ne anladım ben onun abla oluşundan 
0 oy
(6,372 puan) tarafından
Kardeşim gelir arada ona veririm atar valla :D
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Bi daha yapmazsın ders olmuştur sana git otur sende misafir gibi

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 332 göst.
15 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Busrakaya54_4 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 447 göst.
2 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Aydan YILDIZ (694 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 249 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 274 göst.

397,110 soru

11,877,265 cevap

35,994 kullanıcı

...