0 oy
146 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
 tecrubeli anneler  tuvalet egitiminde 3 yasinda oglum ne sıklikta lazimliga oturtmaliyim lutfen yardim edin ne zaman kendisi cisim var der ben oturtunca yapiyo bazen 3.gundeyim buyuk tuvaletini yapmadi daha tutuyo normal mi korkuyorum

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
düzenlendi
Normal degil aslinda ama yasaniyor bu durum .Psikolojik kabizlik deniyor buna .Gecer bir sure sonra ama biraz skntlı bir surec kuzu❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Korkuyor olabilir. Lazimliik yerine klozet aparati alsan daha faydali. Yarim saatte bir goturmelisin. 
tarafından
Aparattan korkuyo lazimliga oturuyo yine ikisine oturtsam kafasimi karisir sizce hep aynisina mi devam etmeliyim
tarafından
Sen aparata zorla. Onunla devam et. O daha sağlıklı. Oyuna çevirirsen daha kolay olabilirm mesela yapsin sifonu cekerken by by dersin. Sende onunla beraber comelip ikinabilirsin elini tutup rahat olmasi icin.
0 oy
(996 puan) tarafından
2.5 yaşında saat başı götürüyodum ilk zamanlar şimdi soruyorum var derse götürüyorum 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Yarim saat arayla goturmelisin
0 oy
(741 puan) tarafından
Bize doktorumuz gündüz 2 saate bir demişti
0 oy
(2,808 puan) tarafından
2 saatde bı saatde 1
tarafından
Cok uzun sure degil mi ben 15 dk da bir goturuyorum hata mi yapiyorum buyuk tuvaleti geldi altina yapmak istiyo illa lazimliga yapmiyo altina yapmasina izin mi vermeliyim
(2,808 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızma yaptı zaman canım trava oluşur sorudkca sıkılıyo çocuklar canım ben geçen hafta 30 aylıkdi kızım sorudkca inatla yapmiyolar ben lazimliga gotrup cisni yap ödül vercek de ben balon cikolta seker aldım cisni yaparsa yakınını koyuyodum ama cisni yaparsa yakmazsa hiç gostermiyodum öyle alsti şükür Allah'a
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Büyük tuvaletini yapmaktan korkuyor olabilir Benim kızım da öyleydi 3 gün yapmadığı oluyordu ve bu durum 2-3 ay böyle sürdü sonra alıştı ne yaptıysan çözüm olmadı doktora gittim Hatta bağırsak düzenleyici ilaçlar da kullandım, fayda etmedi zamana bıraktım Düzeldi canım, 3 yaşındaydı.
tarafından
Lazimliga yapmaya.korkuyo altina yapcak bugun 3.gunumuz altina yapmasina izin mi vermeliyim yoksa lazimliga mi yaptirmaliyim illa off hayatimin en zor donemi sanki
(3,205 puan) tarafından
Strese girmemeye çalış  çocuğun huyuna  git bnce, yaptıgı zamanlar ödüllendir sevdirmeye çalış korkmasın diye, tuvalet ile ilgili şarkılı çizgi filmler izlet. Altına kaçırdığı zamanda kızma zaten o kendisini kötü hissedicek, bizimki de beni çok strese soktu haftalar aylar sürdü yoruldum tabiki  ama her çocuk bir olmuyor kendimi uzdugumle kaldım
Bi süre sonra artık akışına bıraktım şimdi kendi rahatlıkla yapıyor.
Sna tavsiyem kendinizi strese sokmayın  zaman tanıyın sadece
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Kendi haline bırak çok sık sorarsan strese girer daha kotu olur

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 55 göst.
15 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
12 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 233 göst.
11 Kasım 2021 Aile kategorisinde elaa (1,663 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
3 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynebnur (32 puan) tarafından soruldu

381,058 soru

11,407,909 cevap

34,945 kullanıcı

...