0 oy
113 göst.
Aile kategorisinde (105 puan) tarafından
Bebeğime doktor kıyma ver dedi nasıl pişirmeliyim kıyma daha önce hic yapmadım d vitamini eksik çıktı kıyma nasıl pişer acemiyim zaten yemek konusun da

9 Cevaplar

0 oy
(9,642 puan) tarafından

Benimki 23 aylık daha ağzına sürmedi :(

-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
D vit güneşte vr kıymada yk canım ama kıymayı çorbasına kat blendardan geçir
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Çift çekilmiş kuzu kıyma olmalı. Sebze yemeklerine karıştırabilirsin
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Ben önce çok az sıvıyağ ile kıymayı kavuruyorum sonra içine kırmızı tarhana ekleyip pişiriyorum kıymalarida streç filme 1 tatlı kaşığı koyarak buzlukta saklıyorum tek tek çıkartıp çorbalara ekliyorum
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Ben bir yaşındayken lise felan yaptırınca küçük bir parça koparip eline verirdim durum şeklinde uğrasa uğrasa yerdi simd daha rahat yiyo tabi çorbalarda sulu yemeklere koyup  içinde ver canım 
0 oy
(1,167 puan) tarafından
Benim bebeğim kıymayı hiç yemrzdi bende brokoli havuç patates karıştıtıp haşlar sonra blenderdan geçirirdim çorba olarak verirdim 9 aydan sonra da kuzu pirzola alıp haşlayıp et fotmunda veriyorum parça et olarak yemesinde sıkıntı yaşamadık
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kıymalı yumurta, köfte, kıymalı yemekler çorbalar yapıp ver. Kıyma D vitamini karşılamaz bu arada 
0 oy
tarafından
Kıymayı ben köfte formunda veriyorum genelde. Zaten sulu yemeklerden çok hoşlanmıyor bizimki. Bir iki kez blenderdan çekip pürelerine kattığımda oldu. 
(105 puan) tarafından
Köfte nasıl yapıyorsunuz yada çorbaya koysam nasıl pisiricem kaç dakika ne kadar su koycam zaten küçük ceviz büyüklüğün de ama nasıl yapilir bilmiyorum
tarafından
kaç aylık bilmiyorum ama ben 8. ayından beri kendimize nasıl yapıyorsam öyle yapıyorum. Sadece tuz ve baharat koymuyorum. Soğan, sarımsak, tam buğday unu, kıyma ve maydanozla yapıyorum.
Çorba benimki sevmiyor ama kavurduğum kıymayı blenderlayıp buz küplerine dolduruyorum. Sonra çıkarıp pürelerine kullanıyorum ya da mücver falan yaparken içine ekliyorum. Bazen kuskus yaparım ona ekliyorum. Bu şekilde veriyorum.
0 oy
(119,456 puan) tarafından
corbasina kat      

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 133 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 556 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sudemm (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 41 göst.
5 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 180 göst.
11 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Naremmm (134 puan) tarafından soruldu

380,914 soru

11,404,288 cevap

34,942 kullanıcı

...