0 oy
555 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Ya içime sinmedi acaba dedim domuz etimi yada başka ****** etimi nasıl anlarım  normal kiyma gibi de kokuyor  ama anlamadım 

19 Cevaplar

0 oy
(5,184 puan) tarafından
Valla artık hiçbir yiyeceğe güven kalmadı herşeye el attılar herşeyi bozdular 
-Reklam-
0 oy
(1,428 puan) tarafından

Anlamazsın zaten hem bilindik binyerden al öyle her kasaptan alma domuz eti olma ihtimali çok düşük çünkü domuz eti hep yağ olsa olsa at ve eşek eti olur :D

(61 puan) tarafından
Aynen valla olabilir :)
(321 puan) tarafından
Valla gecen adanada mi nerde tam hatirlamiyorum ama 100 den fazla at ve esek kemigi buldular yeni kesilmis halde
(119,345 puan) tarafından
hayir yag degil hemen her gun gotuyorurm dana etinden farksizdir domuz eti
tarafından
Tamda ben dicektim sevda demiş zaten canım kolay kolay değil nerdeyse kimse ayırt edemez domuz etini dana etinden
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Artık bu zamanda ne yediğiniz belli değil sen yinede güvendiğin yerden al 

Her aldığında üstüne fatiha ihlas süreler oku öyle tüket biz bilmiyoruz ne olduğunu Rabbim biliyor herşeyi yapacak bişey yok genede okuyun üstüne tevekkül edelim Allah'a 
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Çok kötü kokuyor diye duymuştum 
(61 puan) tarafından
Yok valla kokmuyor normal et gibi
0 oy
(407 puan) tarafından
Kasap a101 den bimden şoktan çok daha güvenilir dana kıyması kuzum kıyması kırmızı kanlı gibi görünür beyaz kanı çekilmiş gibiyse şüphe doğuyor içime 
0 oy
(1,429 puan) tarafından
Canım bazen tek çekim çift çekim görüntüsü de değişiyor öyle birşey de olabilir belki ya da bazı kasaplar içine sakatat falan da karıştırıp öyle çekiyorlar hile yapıyorlar malesef 
(61 puan) tarafından
Gözümun  önünde çekti gerçi ama bilmyrm ki
0 oy
tarafından
Et de değildir bence kimyasal ürünlerden etimsi şeyler yapıyorlar artık:DD
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Seni süphelendiren ne oldu
0 oy
(75 puan) tarafından
Maalesef herşey olabilir.At eşek vs.Vicdan ahlak kalmamış ki.Daha geçen haberde okudum .Eşek eti yakalanmış .
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Bacim kendi kestigin hayvanın etini yiyorsan ye onun haricinde otla beslen daha mantıklı. Ben etlerimi keyfe keder kullanmıyorum sırf bu yüzden. Yemeklerin içine tat verecek kadar kullanıyorum. Ne helal kesim oldukları belli ne başka bişey. Artık eşek mi at mi o bile belli değil.
0 oy
(567 puan) tarafından

Almayın güvendik kasapta olsa almayın size bı olay anlatayım 

12 q13 yaşında köye gitmiştim dayimlara kalıyordum inekleri vardı hasta bı ineği vardı iyilesmedi bı gece inek yattı kaldı kalkmiyo artık oldu ölecek ****** dışarıya güç bela çıkardılar aradılar kasabı kasap gelip alacak hayvanı baktılar kasap yetişmeye ****** ölecek vurdular bıçağı kestilar mundar olmadan kasap geldi aldı götürdü hayvanı sonrada inek eti diye sattı hadi bilindik kasap diyelim inek eti oldiguda doğru ama kestiği ****** ölmeye yakın hasta ****** kasaplar bu şekilde alıyorlar hayvanı vunku yarı fiyatına alıyorlar hadi bunu gören ben güvende kasaptan et al hayatım boyunca asla et kıyma almadım ne yapar ne eder her bayram kendimiz keseriz onun dışında asla almam dışarda yemek yerken bile et li yemek yemem travma gibi kaldı bende o an 
(971 puan) tarafından
Burda da çok var öyle bizde almayız dışardan et türü vs kurban geldi çattı hala etimiz cigerimiz sucugumuz kiymamiz var yani
0 oy
domuzun nirmal danadan farki yok sadece kokusu var ceset gibi kokar kokuyosa domuzdur
(7,266 puan) tarafından
Öyle kokan şeyi nasıl yiyorlar ya
sucugu pastirmasi salami herseyi var cokda seviyolar
(7,266 puan) tarafından
Kola koka sanki başka ****** yokmuş gibi yemeleri çok saçma geliyor hadi dinleri yok haramdan anlamıyorlar da ne bileyim
(4,972 puan) tarafından
O kadar iğrenç kokan şeyi nasıl yiyorlar ya, insanın bir kere kokudan midesi bulanır da yiyemez
0 oy
(6,012 puan) tarafından
kasaplardan almayı bıraktım ben, geçen Adana'da kanallarda at esek kemikleri bulunmuş. geçen de burda biri yazdı, kaynanası deli dana hastalığına yakalanmış. kimseye güven kalmadı. tabii ki işini iyi yapan kasaplar var ama küçük hesaplar içinde olanlar da çok. migros Carrefour oralardan alıyorum ben, daha denetimli en azından 
0 oy
(947 puan) tarafından
Domuz eti rengi beyaza yakın ve iğrenç kokusu oluyor. Bazen markete giderken önünden geçerken midem kaldırmıyor hemen belli onların olduğu meraklanma canım koku filan yoksa normal kiymadir
0 oy
(8,955 puan) tarafından
Güvenmiyorsan hiç yeme. İmkan varsa küçükbaş kesip dolaba koy. Biz işyerinden arkadaşlar birleşip kesiyoruz dolaba koyuyoruz. İsteyen istediği kadar alıyor on kilo yirmi kilo
0 oy
(1,191 puan) tarafından

Domuz eti pahalıymiş kız ne gezer burda:D

0 oy
tarafından
Zaten domuz olması imkansız domuz eti daha pahalı kim satsın 
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Kokusundan renginden anlarsın belirgin anlaşılır merak etme:)
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Ay en korktuğum şey senede 1 kere kurban keseriz idareli kullanır 1 seneye yetiririrm geçen kurbanın 3 paketi duruyo daha bu kurbana kadarda inşallah o yeter almam et kıyma falan en güzeli o aslında bilemedim canım guvenmiyosan iade edemez mısın 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 77 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,310 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 219 göst.
20 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 86 göst.
1 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Csi (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.