0 oy
308 göst.
Diğer kategorisinde (1,390 puan) tarafından
Kızlar 5 günlük anneyim. Hastanede ilk emzirirken 15 dk sol 15 dk sağ göğsünü emzir demişlerdi. O zaman sütüm yoktu çokk azdı. Şimdi maşallah çok şükür geliyor sağıyorum bile sertliğinden.

Bebeğim bir göğsümü emerken uyuyakalıyor 15 dk sadece tek göğsümü verebiliyorum sonra uyanmıyor gaz çıkarma vs yapıyorum uykuya devam ediyor.

Her emzirme de iki göğsü de 15 dk emzirmem şart mı? Ben sırayla 2 saatte bir sol, 2 saat sonra sağı emziriyorum yanlış mı yapıyorum? 

7 Cevaplar

0 oy
(3,148 puan) tarafından
Canım yanlış hatırlamıyorsam Dün sarılık riskiniz olduğunu söylemiştin O yüzden 2 saat çok fazla senin Yarım saatte bir emzirilmeli lazım Ben kendimden bildiğim için söylüyorum Biz tam 38 günlük olasıya kadar sarıldığımız düşmedi Hep 15 civarındaydı 20'de bile hastanede gittik 4 defa yaptık yani Dikkat et yani 2 saat çok fazla yarım saatte bir o gözünden Bio göğsünden ver Dur ver Dur
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım dikkat edicem ama uyandıramıuorum kii. Sarılık 10 çıktı doktor tedavi gerekmez 1.5 2 saatte uyandır emzir demişti. Süreyi kısaltayım o zaman ben
(3,148 puan) tarafından
Aynen canım ama uyurkende cay kaşığıyla ver demistin öyle yap o zaten 10 kaşık versen ona yeter
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım yapayım
-Reklam-
0 oy
(60 puan) tarafından
Yooo yanlış değil canım bebek emerken yoruluyor bir yandan sırayla emzir gazını çıkar uyuyorsa devam etsin sadece sarılık riskine karşı 1 saat arayla emzirmeni tavsiye ederim ben ilk oğlumda öyle yaptım şuanda 36+4 ikinci paşama hamileyim yine öyle yapacağım Allah nasip ederde sağlıklıca kucağıma alabilirsem.
(1,390 puan) tarafından
Tamma canım teşekkürler öyle yapacağım 1 saate düşürelim süreyi. Ah Bi de uyandırabilsem
0 oy
tarafından
Bir dahakine diğerini ver emsin diğeri de dolar o zaman kdr emersede onu veriesn sırayla dene
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım teşekkürler
0 oy
tarafından
 Bende senin gibi yapıyorum hala da devam ediyorum bana doktorum böylr yapmamı söylemişti 
(1,390 puan) tarafından
Sevindim o zaman tamam canım teşekkürler
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(468 puan) tarafından
tek göğüsü ver dibinde yağlı süt var çünkü üsteki sütler su gibi kıvamsiz olur. dipdeki süt kilo aldırır boy uzatır. sık sık emzir canım o kadar iyi
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım teşekkürler öyle yapayım
0 oy
(193 puan) tarafından
Birini emzir diğerini sagadabilirsi. Canm diğer emzirmenede sagdigini emzirirsin iki saatte kendi uyanıp emiosa hiç uğraşma çocukla uykusuda düzene binsin uyandiriyim die ugrasirsin şimdi biraz büyüyünce de uyutamazsn
0 oy
tarafından
O ileri dönemler için söyledi öyle canım o sütun hep öyle çok olmayacak inan şuan göğüslerin ne kadar süt ureticefini bilmediği için çok üretiyor ileride bebegin ihtiyacı kadar ureticek ve dengeliycek 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 474 göst.
18 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ❤️Balım❤️ (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 280 göst.
9 Şubat 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Yonca23 (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 323 göst.
0 oy
7 cevap 176 göst.
4 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu