0 oy
176 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar spiral hakkında bilgi verin ya. Kaç tane video izledim ama hala aklıma takılıyor. Üç ay olacak doğum yapalı. Her birliktelik sonrası acaba bir şey oldu mu diye düşünmektense taktırmak iyidir dedim ama işte. Nasıl oldu sizde? Adetliyken mi taktırılıyor gebelik testi lazım mı? O gün gittiğimde direkt takarlar mı başka işlem var mı? Dışarıdan belli oluyor mu ilişkide zorluk oluyor mu nasıl oluyor. Bir de hormonları bozuyormuş sanırım :ermm:

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Adete gerek yok aynı gün takılıyor gebelik testi istiyor kan istiyor yani dışarıdan belli olmuyor kaymadıysa ilişkide hissedilmez hormonlu değilse hormonlara etki etmiyor 
-Reklam-
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Adette takılıyor diye biliyorum aynı gün takılır test yapılıyor gebelik var mı diye. Gerisi size bağlı basizina iyi gelmez adetli oluyor sürekli vs vs onlar da geri çıkartılıyor. Düzenli olarak kontrole gidersen sıkıntı olmaz.
0 oy
tarafından
3 kere taktıran biri olarak anlatayım..adetli gidersen hemen takarlar değilsen test isterler o yüzden sabahtan gitmekte fayda var..başka işlem olmaz 1 hafta ilişki yasak koyar 1 ay sonra kontrol çağırır..dışardan belli olmaz eşin hissetmez hissederse ipi uzundur yada kaymıştır..hormonları bünyeye bağlı.kimine yaramıyor adet günleri 1-2 gün uzar kanama fazla olablir ama sürekli olmaz..birkaç ay böyle lekelenme görülebilir ama düzene girer..5-10 yıllık olanları var.declet bakırlı olanı takar.hormonlu olan da var ama onu sen eczaneden alıp taktırıyorsun..randevu bulamazsan aile planlamalar randevusuz yapar ama adetli git ki hemen taksınlar
tarafından
Şey dicem peki randevu aldığım günden iki gün önce sağlık ocağında gebelik testi yapsam öyle gitsem olur mu
tarafından
Olur tabi cnm..kadın doğum test istediğinde o gün yaptırsan bile sonraki güne gel diyor..öğleden sonraya sonuç çıkan hastaneyse o gün içinde bile yaparlar
tarafından
Tamamdır Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Daha bugun taktirdim dogum yapali traa olmustu 15 aydir korkup gidemedim bugun bi cesaret gittim  taktirdim ilk bi saat kasiklarim agridi suan hic agri felan yok takarkende aci hissiyati hic yok denecek kadar az adetimin 3. Gunuydu direk taktilar adet olmasanda kan aliyorlar ona gore takiyorlar 
tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Adetliyken daha çok acımaz mi :(
tarafından
İnanın hiç bilmiyorum..
(1,368 puan) tarafından
Adetliyken rahim daha açık olduğu için daha az aciyo. Adet disinda daha fazla ağrı olur
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Canim ben taktirali 2 ay olacak ilk defa taktirdim adetsizdim. Ve gebelik testi de yapmadan taktilar valla:))  hic adet olmadim dogumdan sonra oyle taktirdim hala da olmadim. Spiral den korkuyordum ama anlik hafif bir agri oluyor dogum yapmış biz kadinlar icin cok hafif yani. Sonra hemrn geciyor. Bende hic kanama falan olmadi ara ara leke oldu ilk takildigi gun cok hafif kanama oldu ama sonrasında ne agri ne kanama yasamadim hamdolsun. 1 ay agir kaldirma dedi iliski hic yasak olmadi dikkat  ettim baslarda simdi daha rahatim. Disardan belli olan bise degil. Ama ben 3.sezeryan olmys biri olarak yinede odum kopuyor spiral arti geri cekilme oluyor.  Ama hic olmamasindan daaha rahat taktirana kadar daha stresliydim. Simdi bi kaza olsa okasar korkmam mesela. 
tarafından
Çok teşekkür ederim canım. Ben de çok korkuyorum tekrar hamile kalmaktan. Daha 20 yaşındayım kızım da küçük. Biliyorum takdir Allahın ama bu da umut işte. Belki onu taktırınca ben de rahatlarım
(7,410 puan) tarafından
Oyle tabi canim tedbir alalim takdir Allah tan. Daha yasinda kucukmus. Bebegini buyut ikinciyi planli bi sekilde kalirsin insaAllah.
0 oy
(301 puan) tarafından
Sana yaşadıklarımı anlatıyım ama öncelikle her vücudun bir olmayacağını söylemek isterim ben doğumdan 2 ay sonra taktırdım adet olmamıştım daha spiral taktırmadan önce sordular hamile olmadığına emin misin diye test yap gel istersen dediler kan aldı erken gebelik vardır belki diye  en fazla 2 dk içinde hiç bir şekilde aci sizi ağrı olmadan takmışlar ben hala bekliyorum taktinzmi diyo o kdr hissetmedim o gün gün boyu karnım ağrıdı  2 3 gün adet olur gibi kanamam oldu belkide olmuşumdur adetim günü düzenli geliyor fakat kanamam çok garip ilk gün hiç yok gibi sonra bir geliyo günde 2 3 pijama değiştirdiğimi bilirim ilişki sırasında hiç bisy hissetmedim daha eşimde rahatsiz olmadı 7 ay oldu zorlayınca veya az bı ayağım uşusun hemn karnım agriyor onun dışında  korunmasız 7 aydır sknti yaşamadım 
tarafından
Hmm anladım canım çook teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 131 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sehrinur (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 326 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 520 göst.
26 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,349 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 282 göst.