0 oy
138 göst.
Diğer kategorisinde (3,055 puan) tarafından
Kızlar eşimin arkadaşı gelecek eşiyle ve ilk defa gelecekler ilk defa tanisicam yemeğe gelecekler menü ayarladım toplam 4 kişi olucaz ben eşim ve onlar 

Mercimek çorbası 

Pirinç pilavı üzerine et dokucem kavurma tarzı 

Fırında patates püreli köfte güveçte tek porsiyonluk 

Tavuklu üzeri kaşarlı krep börek mi yapsam yoksa kuru biber kuru patlican sarma karışık onumu yapsam orda bilemedim 

Ekstra bide yoğurtlu bir meze karar veremedim ama 

Salata 

Tatlı olarak ağlayan pasta ve baklava sizce nasıl ne ekleyim ne çıkarayım çeşit bol olsun istiyorum ama az yapicam herşeyden bol çeşit az yemek 

11 Cevaplar

0 oy
(3,055 puan) tarafından

En İyi Cevap
Tüm tavuk vs yapsam mı kızlar yada hoşaf veyatta başka bişey
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hem et var pilavda hrm ana yemek köfte varken tavuk gerekli değil bence
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Krep borek yerine karışık dolma yap bide yoğurtlu meze diyorsun ya mesela rus salatası yapabilirsin menü gayet iyi bence şimdiden afiyet olsun 
0 oy
tarafından
Bence pilavını tavuklu yap köfte patatesin yanına daha çok yakışır ortaya kuru dolma yap yoğurtlu meze bulamadım:)
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Canım hem pilav etli hem fırın köfte hem kaşarlı tavuklu börek olmaz üçüde et eti sote yap yada başka birşey pilavı garnitürlü yada sade yap yanına börek yapacaksan onuda patatesli ıspanaklı yada peynirli yap meze havuç tarator yada kereviz salatası güzel olur tatlında güzel biri ağır diğeri hafif isteyen istediğini yer
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Tavuklu olanı yapma yaprak sarma olur ortaya
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Bu kadar şey yenmez, pilav güveç çorba yeterli ortaya salata daha güzel olur yanında baklava ağır gider hoş olur. 
0 oy
(119,319 puan) tarafından
o tavuklu krepli sey cok eziyetli yapimi borek yap
0 oy
(612 puan) tarafından

Ben de akşam size gelcem :)

Menü güzel gayet kuzum ama hem pilavda et hem köfte biraz ağır geldi bana. Kırmızı et yememe ihtimaline karşı hem krep hem dolma yapabilirsin bence kavurma et yerine.

Bu menüye bence Havuç tarator çok yakışır. 

Tatlılar gayet ideal. Daha hoşafa hiç gerek yok bence. Ama bi yeşil salata güzel olur onun yerine.

Afiyet olsun. 

0 oy
(1,776 puan) tarafından
Hem köfte hem kavurma uymamış bence. Pilav sade olsa daha iyi. Tavuklu krep  yanına da yoğurtlu meze ve salata yeterli. Ağlayan pasta olabilir. 4 kişisiniz sonuçta fazla şeye gerek yok
0 oy
(1,870 puan) tarafından
tavuklu krepi yapmasan da olur bence canım zaten iki tane etli yemeğin var dolma, sarma daha iyi olur. yoğurtlu meze olarak da közlenmiş kırmızı biber ve yeşil biber karışık yoğurtlayabilirsin. köz patlıcan yoğurtlanabilir. havuç tarator da olabilir bunlar geldi aklıma. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 104 göst.
0 oy
4 cevap 132 göst.
19 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 96 göst.
9 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 208 göst.
6 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,860 soru

11,370,730 cevap

34,854 kullanıcı

...