0 oy
460 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim şehir dışına gidecek çalışmaya ama maksimum 10 günlük bi iş belki de 1 hafta sonra gelicek aylarca durmıcak. Benimde ailem başka sehirde yasıyo bayramda da gidemedim görüşemedik en son martın başında görüşmüştük. Sen ordayken bende ailemin yanına gitsem dedim izin vermedi benim evde onu beklemem en doğrusuymuş. Annemlerde gelemez maddiyattan dolayı. Kaynanam var alt katta geçen hafta da şehir dısı çalıstı 5 gün. Sürekli kaynanamlaydım sıkıldım bu sefer bende inmicem.

20 Cevaplar

0 oy
(12,990 puan) tarafından
Neden izin vermiyor ne saçmalık 
tarafından
Evde onu beklemem daha doğruymus. Öyle dedi bende kavga etmrk istemediğim için uzatmadım deşmedim
(8,317 puan) tarafından
Bu erkeklerin kadına mal gibi davranmaları ne zaman bitecek ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ailenle uzun süredir görüşmüyorsun. Gitmeye hakkın var. O öyle hayır deyince ne dedi . Tamam canım gitmeyeyim demedin inşallah
tarafından
Sırf Kavga etmek istemediğim için uzatmadım ama tamam da demedim hiç bişey demedim sustum suratımdan anladı zaten. 5 aylık hamileyim kendime ekstra stres yaratmak istemiyorum anası yeterince stres kaynagım zaten.
0 oy
tarafından
Bu izin vermeme, izin alma durumu kadar saçmalık birşey yok ya. Ne izni yani. 
tarafından
Bak sormak ve izin almak arasında fark var. Sormak - danışmak olarak ise sorun yok. Yani ben böyle düşündüm ama sen bu konuda ne düşünüyorsun diye. Ama izin almak bambaşka birşey. Eşim benden birşey için izin istese 40 yaşında adamsın senin beynin yok mu derim. Ama danışırsa fikrimi söylerim.
tarafından
Herkesin huyu çok başka demek ki benim eşim bana böyle bişey dese bende aklın yok mu desem siddin sene bana bişey sormaz. Bizde ayrım yok bu konuda izin isteme ve danısma konusunda yani şu an anladım sizin cevabınıza istinaden.
tarafından
Aynen her ilişkinin dinamiği başka. Biz ikimizde yıllarca yalnız yaşamış insanlarız. Şu saatten sonra izin alma falan :D
tarafından
:)) dimi çok başka. Bende mesela öyle küçük bi yaşta değilim 29 yasındayım eşim 33
tarafından
Ben de 30, eşim 39 :)
0 oy
(38 puan) tarafından
Ailenin yanina giderken izin mi istiyorsun ne kadar kotu bir sey ya kendi gidiyo sen gidemiyosun bence ben gidicem.sende karisamazsin de ailem onlar de 
tarafından
Evet ben hiç karısamazsın demedim bu zamana kadar o kadar sert yapıda bi insan değilim
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Gün içinde kaynana inersin çocuğun varsa evde vakit geçirirsin. 
tarafından
Aman aman onun yanına ne zaman insem saçma bişey bile olsa benim moralimi bozuyo. Çocuğum daha karnımda 5 aylığız :)
(2,769 puan) tarafından
Rabbim hayırlı ve sağlıklı bir şekilde nasip etsin inşaAllah. Eşini ikna etmeye çalış. Zaten doğumdan sonra bebekle uğraşıcam bir yere çıkamam felan de
0 oy
(5,833 puan) tarafından
Eşin çok mantıksız konuşmuş anne evindede bekiceksin napacaksın sanki töbe töbe 
tarafından
Yaaaaaaanii hemde özledim de o da bilio ama böyle saçma huyları var çok da iyi biridir ama arada takıntılı halleri var
(5,833 puan) tarafından
Deki ozaman anlaşma yapalım annenlede görüşmicem bu süreçte. Kabul edersen diye bak nasıl yola geliyo askere mi gidiyo sanki hayret bişey
tarafından
:))) tavırlarımla göstermeyi düşünüyorum. Bu sefer bende inmicem annesinin yanına. İndiğimde çok sıkılıyorum saçmalıyo hep kocaman kadın. Konusunu bile açmadığım halde kendi kendine isim konusu açıp -5 aylık gebeyim- neymiş isim bulmadıysak o bulcakmıs hele hele
(5,833 puan) tarafından
Allahım yarabbim Kaynanalarda sapıttı :D
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Bence göndermesi gerekir ailen sonuçta sen sesiz kalırsan bu sürekli böyle olur canım şuan gitmene engel bir durum yokken gidebilirdin 
tarafından
Sert bi yapım yok malesef bunu aşamıyorum
(1,068 puan) tarafından
Sert tavrın yoksa fikrini söyle gitmek istediğini özlediğini söyle ama susma susmaya devam edersen bu gidişin sonu kölelik
0 oy
(866 puan) tarafından
Biz evlendikten 5 6 ay sonra eşim askere gitmişti  bedelli 15 gün olmayacaktı Ben ailemin yanına gitmiştim hatta kendi de dedi
tarafından
Ne güzel aslında bi sorun yok ama hamileyim diye mi yapıo bilemedim yürüyemiyorum sanki ben :)) bahane işte
0 oy
(2,512 puan) tarafından
İzin mi izin istemek çok saçma köle miyiz looo 
tarafından
Kölelik değilde saygıdan dolayı diye düşünüyorum
(2,512 puan) tarafından
Saygiiiii ne alaka eşin senin beynini yıkamış olabilir mi ne alaka ya saygısızlık mi annenlere gitmen aç gözunu canım saf olma
(1,448 puan) tarafından
Dini yönden eşe haber vermeden çıkmamak daha doğru melodi senfoni ayrıca kiz saygıdan dolayı söyledim diyo sen ailesinin yanına gitmek saygısızlık mi diyosun o farklı bisey demiş sen farklı.
tarafından
İmagineperest bende dini olarak hassasiyet gösterdiğim için öyle konuştum eşimle.
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Ailenin yanina gidebilmek icin izine gerek olmadigini anlatsanmi acaba? Belki eninde sonunda anlar.. 
tarafından
Başka sehirde oldukları için sordum ahh keşke aynı şehirde olsak sadece gidiyorum derim bende :)
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Kocasız gidilmiyor mu baba evine ne saçma evde bekleyince ne oluyor sanki aylarca askerlik mi yapicak 1 haftaya gelicekmis ne var bunda abartacak. 
tarafından
Birazda kaynanamdan çekiniyo sanırım çünkü ben tahmin edebiliyorum az çok ben gittiğimde neden tek gönderdin diye başının etini yicek telefonda
0 oy
(2,279 puan) tarafından
Aileye giderken eşten izin alınmaz, haber verilir. Bu çok gurur kırıcı maalesef. Bir şey yaparken de haber vermek gerekir, aklı başında bir insansa zaten kötü Bir şey yapmayacaktır. Eşinizle konuşun, bu sert bir şekilde olmasın ama ağırlığınızı koyun. 
tarafından
Mesela siz benim yerimde olsanız ne derdiniz nasıl konuşurdunuz. Şimdi şöyle bi tablo düşünün kaynana alt katta eş istanbula gidecek ailem daha başka bi şehirde maks. 4 5 saatlik bi yol uzaklıkta
(2,279 puan) tarafından
Benim eşimin izin vermeme gibi bir duruma gelirse çok sert tepki vereceğimi bildiği için o tür yorumlar yapmaz. Ben baskın karakterli bir kadınım ondan eşim çoğu şeyde hep alttan alıp konuyu kapatır. Öncelikle eşiniz zıtlaşırsa, eşinizin ailesi ile sizde yavaş yavaş mesafeler koymaya başlayın. Baktı yorum yapıyor ağzının payını verirsin. Şahsen ailesi ile yakın oturacağım sesim çıkmayacak, eşim aileme gitme konusunda söz sahibi olacak. Alnını kagışlardım.
tarafından
:D bu çok iyiydi. Haklısınız
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Alt katta anam gil var oraya gider dedi zaar. Kendileri olmayınca ailelerinin çok sahiplenip kendi kızlarından ayırmadıklarını sanıyorlar.
tarafından
Çok haklısınız. Hemde çok.
0 oy
(456 puan) tarafından
Ne demek izin vermedi çok değişik bence konuş sen yoksun ailemde bana agır iş yaptırcak onlar gelemiyor ben gideyim diye anlat gönlünü yap git nasıl onun anasına gidşyosan kendi ailene de git bayramda da gitmemişsin sende bana çok değişik geldin canım herkes gitmek için can atar yani
tarafından
Can atmam mı hiç tabikide gitsem anında hazırlanır çıkar giderim hiç öyle bi cevap beklemiyodum açıkçası kavga etmemek içinde sustum o an
0 oy
(1,634 puan) tarafından
O orda çalışırken senin gezmen suç çünkü ondan izin vermio
tarafından
Yok ya o anlamda düşündüğünü sanmıyorum hakkını yemiyim şimdi adamın biraz eski fikirleri var ama.
(1,634 puan) tarafından
Git hayatım demesi lazimdi
0 oy
tarafından
Anneme babama gitmek icin izin istemem, daha neler. Kaldi ki onun da vermeme hakki yok. Kendilerini sahip mi zannediyorlar? 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Anama gitmeyede izin almam
0 oy
(3,044 puan) tarafından
Eşinin mantıksız davranmış. Ama sende ya gitmek için ısrarci ol. Yada eşin yokken kaynana da inme. Kaynanan bişey derse. Evimde oturup kocamı beklemem daha doğru olur gelemem deyip kaynana da gitme. Eşine bişey derse ona da aynısını dersin evimde oturdum seni bekliyom böylesi daha doğru de. Ben kaynanama ben anneme gidemezsem kimse gidemez yok öyle bir dünya dedim. Eşime ben gitmiyorsan sende gitmeyeceksin dedim. Kaynanam da alt katta senin gibi. 
tarafından
İnmicem zaten aynı kafadayız kesin der kaynana inmedi kapımı açmadı ölsek haberi yok diye. Ama bende gebeyim 5 aylık altta kalmak istemiyorum çok bunaldım
(3,044 puan) tarafından
Kocam evde otur dedi ben kocamı dinledim dersin. Eşin bişey derse aşağı inebiliyorum da kendi aileme niye gidemiyorum de. Eşin bu tür şeyleri sık sık yapıyorsa simdiden önlemini al canım. Aileme ne kadar gidersem aşağı da o kadar inerim de. Benim için ailem kırmızı çizgidir valla kusura bakmasinlar ne koca dinlerim ne kaynana. Zaten dinen de eşler ailelerin kötü yola sürükleme durumu olmadığı sürece engel olma hakkına sahip değiller.
0 oy
(1,970 puan) tarafından
Bende istiyorum kendi giderken illa beni bi yerlere göndermek istemesin yada birilerini yanıma getirmeye uğraşmasın. Evimde Paşa paşa yaşayayım bırakmıyor . Şehir dışına yada yurt dışına gidiyor illa ya babangile yada babamgile git diyor. Ah ahh. 
tarafından
Herkesin derdi başka :)
0 oy
(1,870 puan) tarafından
bomboş evin neyini bekliceksin ki canım en doğrusu gitmen aslında tek başına durmaya ne gerek var bence konuş ikna et canım. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 461 göst.
9 Ocak 2022 Aile kategorisinde Kayrmm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 99 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,480 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,157 göst.
4 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 283 göst.