0 oy
768 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından
Kızlar sorum şu ben 7 ay oldu kendi evime geçtim 2.5 yıl kaynanamla yaşadım çocuk olmadan iyidi ama çocuk olunca kendi cocugu gibi görmeye başladı pat odamıza girer çocuk ağlıyor ver sallayayim der yok o öyle olmaz bu böyle olmaz vs vs  neyse ayrıldık yeni eve geçtik kaynanam çalışıyordu şimdi isten çıkacakmış aslında derdi çocuğa ben bakayım sen çalış  ama tam söyleyemiyor tabiki onun yerine hergun gelirsiniz bizim eve diyor benim işim gücüm var hergun nasıl geleyim diyor yemeği burda yaparız evine götürürsun amacı aslında böyle alistirip çocuğa kendi bakmak ya çok sinir oluyorum nebyapmam lazım sizce akıl verin ki eşimde parayı çok sever böyle bişey olursa evet çalış der ama ben evlenmeden çok çalıştım artık bıktım bu 1 2. Ciddi çalışırsam çocuğum zaten onlara düşkün benim ilişkim yıpranır kusura bakmayın uzun oldu

16 Cevaplar

+2 oy
(12,852 puan) tarafından
Çalışırsam çocuğu kreşe veririm de bu cevap yeterli olur
(1,737 puan) tarafından
Aynen bende onu diycektim arkadasa kres ve masrafları dusununce krese vermektede israr edince geri dururlar belki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sakin çalışıp böyle bir furuma girme ihtiyacin yoksaaa
(124 puan) tarafından
Ya evimiz kira değil eşimin babanesinin üstüne  eşimin çalıştığı bize yetiyor çok şükür ben zaten tutumlu birim öyle. Şunu alayım bunu alayım asla demem mesela kaynanam arabanızı değiştirin kendinize ev alın diyip eşimin aklına girer zaten olay bu raddeye gelsin istemiyorum yani ben haftada 1 görüşelim bize gelsin yesin içsin bişey demem ama bana ve çocuğuma karışsın istemem
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Çalışmak istemiyorum çocuğum var onu büyüteceğim der konuyu kapatırım 
(124 puan) tarafından
Ben konu aralarında öyle diyorum ama o çok kurnaz yavaş yavaş işliyor gidip gelme olcak çocuk ona iyice aliscak AA sende çalış şunu alın bunu alın dicek
0 oy
(2,366 puan) tarafından
İstemiyorsan zorla çalıştıramaz sonuçta 
(124 puan) tarafından
İşte o çok kurnaz yavaş yavaş işliyor
(2,366 puan) tarafından
N e olursa olsun sen farkında ise Bn istemiyorum dedikten sonra kimse bısey diyemez
0 oy
tarafından
Çok istiyorsa yapsın o da Bi tane:) net ol canım ne istiyorsan söyle 
(124 puan) tarafından
Ayy bende aynı şeyi diyorum şakayla karışık bugün çocuğumu opuyorumm ayy öyle öpme diyor tövbe yarabbi ya sen kendi cocuklarini istediğin gibi opersin dedim
tarafından
Onun annesi sensin. Alfa olan sensin bunu kabul ettiremezsen yandın
(124 puan) tarafından
Aynen valla
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Sakin öyle birsey yapma onun babanne şefkatine degil anne kokusuna şefkatine ihtiyaci var verme cocugunu filanda 
(124 puan) tarafından
Zaten aslaa vermem ama olay bu raddeye gelsin istemiyorum
(7,197 puan) tarafından
Eşine asla sikayet etme onun baba ihtiyaci var buyusun o zaman bakarizla gecistir kaynanada susma cok istiyorsa kendi calismaya devam etsin benim ilgilenmem gereken bir bebegim var gördüğün gibi de
(124 puan) tarafından
Yok artık bıktım çalışmaktan diyor neyse hayırlısı bakalım
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ay aynı durum valla biz daha birlikte yaşıyoruz neyse ki kendisi işe başladı çocuğuma bakıyorum kendim yoksa hep o bakmak istiyor tamam iyi bisey şimdi şükredin diyenler olacak ama fazlası zarar yani 

Bence hiç gitme öyle fazla bahane uydur yorgunum isim var yarın geliriz gibi tekrar  birlikte yaşıyor gibi olursun ha dikkat 
(124 puan) tarafından
Ayy aynen kendi cocugu gibi görüyor gercekten
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Valla benim kaynana 4 sene beklediki çocuk yapayım onlara taşınalım ALLAH nadip etmedi olmadı baktı olmuyo bi hastalık hastası olayım dedi eşim yemedi :) kendi anneme taşındık tedavi olduk ve tüp bebek yaptık kızım oldu rabbime şükürler olsun şimdi annemle beraber büyütüyoruz ama benim kızımda dayıya çok düşkün dayday diye diye uyudu yavrum özlemişte :) zorla çalıştıramazya 
(124 puan) tarafından
Allah bağışlasın onun amacı çocuğu kendine bağlamak.kiskaniyor kızım.beni opunce
0 oy
tarafından
Valla boyle konular varsa bosver sakin ise mise girme 
(124 puan) tarafından
Aynen yok onun amacı çocuğa kendi bakmak kendine baglamak
0 oy
(48,392 puan) tarafından
çalışmayı dusunmuyorum bir yiyeceksek evi neden ayirdik gelemeyiz hergun de
0 oy
tarafından
Odanıza girmesi çok yanlış ..... Ya ne güzel ya keşke benim kaynanam da baksa yemeğimi yapsa ben çalışsam ... Maddiyattan değil çok seviyorum çalışmayı kafan dağılıyor ama ne ana var ne baba var  kaynana belden ameliyatlı kendine hayrı yok arasan bulunmaz bişey ama istemiyorsan ne bileyim ya ay gözlerim doldu çok güzel düşkün olsa nolur sen annesin bu degismicek ne olursa olsun o çocuk ağlasa da gulsese anne diyecek 
0 oy
tarafından
Tabiki çalışma her gün niye gidecekmişsin zaten yeni ayırmışsın evini
0 oy
(589 puan) tarafından
Ben de kaynanam çocuklara baksa da ben çalışsam istiyorum ama yok işimi bıraktım bakan olmadığı için senin yerinde olsam çalışırdım baksın işte ne güzel sadece maddiyat için değil sigortam olur ilerisini düşün 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Hayir kesinlikle kendi fikrin disinda bir seyi kabul etme. Eşin parayi cok seviyorsa daha iyi yerlerde daha cok calissin. Evde oldugu surece kaynanan duzensiz gelmeler gitmeler olur cocugumun onceligi var duzenine sadik kalmam gerekiyo deyip bozmamaya calis. Cocugun kac yasinda bilmiyorum ama onun bana ihtiyaci var, yaninda olmaliyim diye ne derlerse desinler terbiyesizlik etmeden cizgiyi asmadan karsilikli,  musaade etme birseye. 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Benim kaynana da parasını veriyor olmama ragmen bakmak istemiyor. Bazı kaynanalara hastayım. İhtiyacım olmasa bile çalışmak istiyorum. 2 yıldır ara verdim ama oğlan yürüsün bende tekrar başlıycam. Çocuk öyle düşkün olmuyor. Oğlundan önce kızlarıma 4 sene baktı. Kızım 2 bucuk hasındaydı.. Hiç düşkünlük olmadı. 
0 oy
(198 puan) tarafından
Ne yaparsan yap onlar bir şekilde bağlıyorlar kendilerine :( ipin ucu kactimmi geri gelmiyor bı şekilde çekiyorlar kendilerine onyuzden sınırlarını çok iyi cizmen gerek en ufak bi ornek vereyim sen bisrye hayır diyorsan onlarında yapmaması gerek diyelm işin var bıraktın onlar sen yokken senin hayır dediklerini yapıyorlarsa çocuk onlara yöneliyor ve kötü iyi olarak şekil alıyor çocuk gözünde herşey:( eşini bilmiyorum sana karşı çıkmazsa sınırlarını çiz ama ilişkiniz zedelenirse bilemicem onu sen dusunceksn Allah yardımcın olsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
+1 oy
35 cevap 604 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (1,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 168 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (1,698 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 251 göst.
11 Ekim 2023 Aile kategorisinde Glsm444 (310 puan) tarafından soruldu