0 oy
78 göst.
Diğer kategorisinde (213 puan) tarafından
Oğlum 8.5 aylık daha emeklemiyo koyuyorum yüz üstü hemen dönüyor hiç yüzü yok emeklemeye ağlıyor kendini ativeriyo bı anda yuvarlanıyor Kendi kendine de oturmuyor tam biraz duruyor sonra geri düşüyor biraz minnak ya ondan mi aceba iki gün önce 7350 falndi kıyafetle minyon tipli oğlum can mı yok belinde faln ondan mı daha oturmuyor kızlar kontrole götürmeli miyim sizce normal mi  hareketli ama maşallah doğudundan beri hareketli kıpır kıpır hiç durmuyor eller ayaklar 6.5 aylık falan di gel demeyi öğrendi gehh diyo geggi diyor geldi yani Babbabbaa diyor şimdi de ben hep babası gell gell yapardım ya ondan öğrendi kendi kendine biseyler diyor ağzı da susmuyor maşallah da emeklemiyo ya herkes şimdiye kadar emeklemsi lazımdı faln diyor canım sıkıldı 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Asıl zayıf olanlar daha cabuk emekler
-Reklam-
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Oturur canım endişe etme 9 aya kadar süresi var bianda yapar emeklemesine de gerek yok ki direkt yürür belki 
(213 puan) tarafından
Belki de canım babasını çektiyse eşim 8 aylık emekleme den yürümüş direk
(1,733 puan) tarafından
Bak olabilir anam bebeleri rahat bırakın onlar ıstedıklerı zaman yapsınlar ıçın rahat olsun
(213 puan) tarafından
İlk bebeğim ya canım çevremdekiler bişey diyince sorun mu var acaba diyorum
(1,733 puan) tarafından
Benımde ılk canım başta bende çok endişe ediyordum sonra dedım kendıne bı dur sakinleş kimseyi takmadım çok dert edersem doktora falan danıştım sen de kapa kulağını etrafa karşı
(213 puan) tarafından
Haklısın canım :)
0 oy
(1,616 puan) tarafından
10 aylık Olcak hala desteksiz oturmuyor emekleme için yüz üstü katıyorum hemen çığlık atıyor bilmiyorm nolck benim oğlumda zayıf bu durum beni çok üzüyor 
(213 puan) tarafından
Ayn canım buda öyle ya bağırıyor hemen yana atıyor kendini
(1,616 puan) tarafından
Çok üzülüyorum bana üzme kendini her çocuk bir değil diyorlar ama gelen geçen daha emeklemiyor mu demesinden bıktım usandım
(213 puan) tarafından
Bekliyelim bakalım canım emeklerler illaki bnde üzülüyorum ama beklemekten başka yapicak bişey yok
0 oy
tarafından
Her çocuk emeklemeyebilir. Bu bir gelişim basamağı değil. 

Emeklerse de erken olur, geç olur bu çocuğa bağlı. Kimsenin dediğini kafanıza takmayın.
0 oy
tarafından
Emekleme bir gelişim kriteri değil. 8 aylıktan beri sürünüyor oğlum, emeklemez diyordum 9.5 aylıkken hem emeklemeye hem de tutunup ayağa kalkmaya aynı anda başladı. Oturma konusu 6.5 aylıkken çözülmüştü ama yüzüstü ya da sırtüstü yatar pozisyondan kendi kendine oturma pozisyonuna geçmesi 9. ayda oldu. 
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Oturuyor ama emeklemiyor yüz üstü bırakınca ağlıyor
(213 puan) tarafından
Hep aynı bu bebeler yüz üstü koyunca ağlıyorlar :))
0 oy
(576 puan) tarafından
D vitaminini düzenli ver canım. Bir de ek gıdası için ilikli kemik suyu , kuzu kıyma falan kullan eğer kullanmıyosan.  Hem kilo alımında hem kemik gelişimin de kızıma büyük etkisi oldu
(213 puan) tarafından
Sağol kuzum Alicam onu da kasaptan d vitaminini veriyorum düzenli
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yarım 8.5 aylık olcak ılı gün önce 8400 dü. Emeklemıyor dönüp duruyor saga sola oturuyor ama 
0 oy
(78 puan) tarafından
Lütfen bebeklerinizi hiçbir bebekle kıyaslamayın. Konuşan insanlara da kulaklarınızı tıkayın, emekler oturur hiç acelemiz yok deyin geçin. Benim bebeğime de kilolu bu oturamaz diyorlar, çok da güzel oturuyor. İnsanlar kiloluya da zayıfa da konuşur, kimseyi memnun etmek zorunda değiliz. Bebeğiniz ne güzel sağlıklı buna odaklanın derim. 
0 oy
(2,317 puan) tarafından
Zayıf bebekler daha hızlı hareket eder, benim kızım 14 kiloya yakın 2 gün sonra 9 aylık olacak. Desteksiz oturmaya 6 buçuk aylık iken başladı. 4 aylık iken tam tur dönüyordu. Emekleme işi geri geri gidip duruyor öne gitme çabaları var. Rota virüsü geçirdik ondan emekleme geç kaldı bizim. :)
0 oy
tarafından
Zayıflıkla bir alakası yok cnm ben oğlanla aynılar aynısı bizdede var gitmiyo takla atarak gidiyo yeni yeni biraz ters gidiyo ama yapmıyp kuzenim fizik doktoru sürekli konuşuyoruz nasıl emekletmem gerektiğini gösteriyo ama yinede yapmıyo bırak kendi ne zaman isterse ozaman yapsın 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 106 göst.
21 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 311 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 354 göst.
12 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 66 göst.