0 oy
234 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sol elini kullanıyor sağ elini alıştır diyorlar çocuk alışmıyor solak mı??

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende solagim o kadar küçükken rahmetli dedem dövdü kızdı ne yaptıysa alışamadım vallahi 
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Millet diyor sağ eline  alıştır diyorlar.
-Reklam-
0 oy
(1,778 puan) tarafından
Nolmus ki solaksa bende solagim o kadar uğraştım ki sag elimi kullanmak için ama yinede sol elimi kullaniyorum bana göre sol elini kullananlar daha zeki olurlar hem çocuk hangi elini rahat kullanıyorsa bırak onu kullansın 
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sağ eli kullanmak sünnet ondan diyorlardır.
(1,778 puan) tarafından
Orası öyle kuzum ama benimde zamanında çok zorladılar sağ elini kullan diye ama olmayınca olmuyo onlar ısrar ettikçe ben daha çok sol elimi kullandim yani o yüzden diyorum sen yine şöyle bu elini kullan diye baktım devam ediyo yapacam bisey yok ben yazı yazma yemek yeme makasla bişey kesme falan herşeyi sol elimle yapıyorum ☺️
(3,895 puan) tarafından
Bnmki de her şeyi ilk sol eline aliyor.Yapiyor :(
0 oy
(7,067 puan) tarafından
Alınacağını sanmıyorum canım benim kızım da solak.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Benim oglumda solak ve cocuk bi türlü alisamadi sag eline
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hep sol eline alıyor.
(3,950 puan) tarafından
Benimde büyük  oğlum  solak küçüğüm zaten yavrumun sol elinde parmak eksikligi var o yüzden sag elini kullaniyor. Sakin üstune gitme sol elini kullaniyor diye. Bi zamandan sonra ne yaparsan yap degistirmiyor
0 oy
tarafından
Zorlama canım. Solak çocuklar daha zeki olurmuş :)
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen.
0 oy
tarafından
Solaksa solaktır canım. Takılma çevrene :) hatta solakların daha zeki olduğu söylenir. Darlamayın çocuğu :)
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Solaktir cnm. Sana tavsiyem üstüne gitme çocuğun yaradılışı bu. Ben de solagim hiç eksikliğini yaşamadım. Çok baskı gördüm ailemden bu beni çok etkiledi özgüven olarak bunu yapma çocuğa. Sanki anormal bir şeymiş gibi çok üstüme geldiler küçükken. Allah böyle yaratmış ne olacak ki
0 oy
(7,636 puan) tarafından
Canım solaksa degişmez sakıncası yok daha zeki olur solaklar .
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Günlük hayatta sol kullansin ama yemek yerken sag eliyle yese daha iyi olur ama küçük yani alistirmak zor olur 
0 oy
(945 puan) tarafından
Vlah cnm bende solagım yaa sag elimle bisey yapaiyorum
0 oy
tarafından
solaksa sağa alıştırmak yanlış..noluyormuş solak olunca hem solaklar daha akıllı oluyor.yemeği de dahi solla yerim
0 oy
(2,317 puan) tarafından
Annemler 2 3 yaşında sağ elimi kullanayım diye sol elimi bağlamışlar. 1 hafta yemek yememisim elimle annem verirse yemişim. Sol elimi açınca hemen yemeye başlamışım. Bunlar genetik maalesef:) 
(830 puan) tarafından
Çok şaşırdım annen neden böyle bişey yapmış resmen eziyet ya
(2,317 puan) tarafından
Ananem demiş:)) eski toprak işte:)
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Çocuğu zorla sağlak yapmaya çalışma sakın. Bende solagim. Küçük yaşta sag elini kullan baskısı ilerde çocuğun uzerinde travma olarak kalır. Demek ki solak olacak bırak müdahale etme 
0 oy
(7,774 puan) tarafından
3 ve 5 yaşlarındaki kızlarım ikiside solak hiç üstlerine gitmiyorum nasıl rahat ediyorlarsa öyle yapıyorlar 
0 oy
(119,532 puan) tarafından
kiz nolcak solak olsa benim herif ikisinide kulkaniyo
0 oy
(3,259 puan) tarafından
O senin alıştırmanla olacak iş değil ben de kızıma bisey veriyorum sol la alıyor muhtemelen solak bunun Bi zararı yok dert etme kimseye de kulak asma. Allah bilmiş yaratmış kime ne
0 oy
(830 puan) tarafından
Ne olmuş solak omursa anlayamadım
(3,895 puan) tarafından
Sağ ile yemiyor millet sağ ele alıştır diyor.
0 oy
tarafından
Bende solagim oğlum da solak yemeği solla yiyor diğer eline veriyorum olmuyo tekrar sola aliyo 3.5 yaşında bu arada napalim haram yemiyor ya ben sağla yiyorum belki o da ilerde sağa alışır bu kadar zorlamaya gerek yokki
(3,895 puan) tarafından
Bende sağ eline al diyorum aliyor yiyemiyor üstüne döküyor sola aliyor yine sonra cok güzel yiyor.
0 oy
tarafından
Sağ olmasının nedeni solla yemek yemek vs günah olduğu için alıştırım derler solu kullanıyorsa değiştirmek biraz zor sofrada sağ eliyle yemesini önerin vs benim kardeşimde solaktı ben onu küçükken sağ ele alıştırtım kendimden de gösterdim babamız solaktı bizim şuan kardeşim her iki elinide kullanabiliyor sağ eliylede yazı yazabiliyor sollada her iki ayağı ilede futbol oynuyor
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bırak sağ sol ne farkeder. Öğretmenim bn sıkıntı yok. Sadece masada yazarken yanındaki çocuk sag el kullanıyorsa çok dip dibe oluyorlar. Onu da ya yalnız oturutuyoruz ya da yanına solak birini oturutuyoruz onun dışında sıkıntı yok

İlgili sorular

+2 oy
29 cevap 305 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 236 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ozlem.23 (135 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 479 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ikbal (48,759 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 225 göst.