0 oy
684 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (492 puan) tarafından

3 aylık bir kızım var Yaklaşık 2 haftadır saçlarım aşırı derecede dökülüyor ömrümde hiç böyle saçının döküldüğünü görmemiştim artık resmen psikolojim bozuldu saçımı yıkamak için kafama su tutuyorum su ile birlikte resmen saçlarım akıp gidiyor yıkarken ayrı tararken ayrı kuruturken ayrı avuç avuç Saçım dökülüyor bebeğime sadece Emziriyorum doktora gittim emzirirken normal dedi ama bu gidişle kel kalacağım Çünkü hiç normal bir dökülme değil böyle olup bir çözüm bulan var mı Ne olur yardım edin

Resimdeki 

imageavuç avuç doküldükten sonra kururken dökülen sadece 

9 Cevaplar

0 oy
(335 puan) tarafından
Kann tahlili yaptırıp, vitamin takviyesi alın olmazsa. 
(492 puan) tarafından
Kanım normal çıktı b12 düşük onun içinde vitamin içerken boyle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnmde kızım 4ays girdi bndede durum aynı dediler işte seni tanidik ça saç dokuluyormuş bilemedim cnm 
0 oy
tarafından
Canım ısırgan otlu sampuanlar var ondan kullanmadin mi hiç 
(492 puan) tarafından
Canım daha hiçbir şey kullanmadım ama artık saçımı ne taramak ne yıkamak istiyorum O kadar moralim bozuluyor ki her gördüğümde
0 oy
tarafından
Bunun en az 10 katı kadar dökülüyor benim. Tahlil yaptırdım birşey çıkmadı, mevsim geçişindenmiş.
0 oy
(9 puan) tarafından
Bizim burda bebek annesini tanıyor diye dökülüyor yani öyle söylüyorlar gene de bilemedim benim de öyle o kadar çok dökülüyor ki evin içinde sadece saç topluyorum
(1,639 puan) tarafından
Bizim burada da aynısını söylüyorlar.
(9 puan) tarafından
Ne kadar gerçek ne kadar yalan bilmiyorum artık
(1,639 puan) tarafından
Tamamen sadece bir tahmin ama o öyle değil başka nedenlerden dolayı saçlar doğumdan sonra dökülür internetten araştır çok net anlarsın.
(9 puan) tarafından
Haklısın canım bence çoğu da stresten bebekleri çok stres yapıyoruz mesela dimi gece uyumuyoruz sabaha kadar bütün iş güç bizde ee tabi dökülür
(1,639 puan) tarafından
Öyle tabiiki
0 oy
(145 puan) tarafından
Ayni sorunu bende yaşıyorum canim kizim 2 ay 20 gunluk avuç avuç dökülüyor evin içinde sacimi toplamama rağmen yerlerden sac topluyorum bnce emzirdigimi için dökülüyor 
0 oy
(843 puan) tarafından
Hindistan cevizi yağı hint yağı zeytin yağı göz kararı karıştır sür ben geçen gün yaptım çok çok azaldı. Seninkinden 10 kat fazlaydı dökülmem
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Ya emzirdiginiz icin acaba saclar gücsüzlesiyor ve dökülüyor mu bende cok korkuyorum benim zaten sacım seyrek ve ince telli.. Birde dökülürse ki dökülür büyük ihtimal.. Bende söyle yaomaya karar verdim simdiden ı mom kullanıyorum hamilelikte.. Emzirirkende ı mom latte diye versiyonu varmıs.. O vitamini kullanıcam.. Doktorum verdi ı mom ama eczacıda alırken cok kaliteli bir vitamin demisti o eczacıyada güveniyoruz oyüzden ı mom latteyide günü gelir allah nasip ederse doktora sorup emzirirken kullanmak istiyorum.. Sizde bir arastırın isterseniz.. Bununharicinde sacınızı cok uzunsa kısaltıp zeytin yagı vs.. İle masaj yapabilirsiniz.. Sık sık yıkamaktan kacının.. Birde hamile olmayanalr ve emzirmeyenler aspirin atıyormus sampuanına bir arstırın isterseniz emzirirken kullanıloyor mu oda cok uzatıp besliyormus hayta yıkarken vucuduna degdirmemen lazım mıs ki vucud tüylerin beslenmesin.. 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Canim çinko eksikliğinden oluyormuş eczanelerde çinkolu şampuanlar var deneyebilirsin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 162 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Gmzz (183 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
0 oy
1 cevap 101 göst.
28 Ocak 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Asellinab (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
31 Ekim 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu

374,649 soru

11,206,193 cevap

34,507 kullanıcı

...