0 oy
1,141 göst.
Diğer kategorisinde (405 puan) tarafından
Söze nasıl başlayacağımı bilmiyorum kizlar o yüzden direk yazıyorum karışık anlatirsam kusura bakmayın.

Şimdi kaynanam normalde Malatya da yaşıyor orda evi var bizde İstanbul'dayiz  kayibpederim geçen sene vefat etti kaynanada yaklaşık 9 aydır bizde. Neyse malum yaz geldi bende annemlerin yanına gideceğim Gaziantep'e bu kadar detaylı anlatıyorum ki daha iyi anlayabilin.

Haziranin 1 inde bilet aldım benden beş gün önce de kaynanam inşallah evine gidecek ama ikidebir eşime diyor eda da gidiyor eğer tek yapamazsan seninle kalayım gitmeyeyim yahu kadın zaten 9 aydır bizdesin bir sal bizi yani nedir bu daha kalmak isteme çabası.

İkidebir eşime böyle diyor işte sen tek yapamazsın ben en iyisi gitmeyeyim falan diyor bende dayanamadim sonunda eşimi tek yapamacagini bilsem bende gitmem zaten eli kolu tutuyor niye yapamasin ki dedim eşimde zaten her işi kendi gören birisi yani şimdi size sorum şu siz annenize başka şehire gittiniz esinizde ise gidiyor zaten kaynana ona rağmen memleketine gitmek istemiyor ve hala sizde kalmak istiyor nasıl tepki verirsiniz neler söylersiniz kaynanaya karşı?

26 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Ohh derim mis gibi kal annem derim ...  eğer kayinbabam vefat etse ben kaynanamı yanıma alırım ... Onun evine gitmem ama benim evimde mis gibi bakarım ona o kalacak bizim yanimiza iyiliklerimizi yaptıklarımız .... Kalsın oğluyla neyi sorun ediyorsun belli ki yalnız kalmak istemiyor kadincagiz ...  E sen zaten evde yoksun karışmaz sanada o orda yalnız oğlu burda yalnız .... Biz artık insanlığımızı kaybediyoruz sanirim
tarafından
Aşağıda yeter kız ugrasma
tarafından
Hahahha daha yazmam ya medeniyetsiz  bunlar nenelerini de kovarlar evden  hahha
tarafından
Elif ben sadece türbelere kadar gittim oda onbes temmuzdu bedavaydi bilet gorumcelele gitmiştik .... Bütün şansımj orda kullandim
(8,326 puan) tarafından
Otobüscarptı helal olsun.Güxel dedin bende postu okudugumda yanlış birşey göremedim.Gizli bişeyi varsa saklasın güzelce yapacak bişey yok herkes herkese misafir
tarafından
Sağol bebişim gelin son postuma kız nalet gelsin buraya hahahhaha
-Reklam-
+3 oy
(866 puan) tarafından
Yine linç tayfası hepinize cvp veriyorm hee hee bakarsınız kayananya bayılırsnz siz, kız kaynann bağı bahçesi yok mu iş zamanı kendini size yamamaış Malatya kadını okadar rahata alışık değil, 9 aydır bunaltmış seni hiç karışma git tatılını yap dönncede kaynanı memlekete postayla yada başka çocuğuna gitsin kalsın insan eşiyle özeli kalmıyor saygı sevgi kopuyor Bi yerden snra 
(866 puan) tarafından
Sana ne batan peki herkez kaynanayala yaşamak zorunda değil ki kayın babası ölmüş kadn alışmak zorunda alışan nasıl alışıyor, bnm kayın pederm öldü eşim anneme taşınacaz dedi orda kal dedim ben 5 sene rezilliği çektim anandan o iyiliği görmedim gidiyorsun kapı orda ben kapımı kilitlemek için evlenmedim yeni yenş düzenim olmuş anasını çekecem dili maşallah ayağıdıa eli kolunda iş görüyor
(866 puan) tarafından
Bide bu Malatyanın kadınları oğlan aşığı olurlar bekarken ** yerine koymazlar ama el kızı gelince birden oğlumcu olurlar insanı hayyatan bezdirmeden ağızların payını almadan uzak durmazlar, bnde malatyadayım güzellikten anlamıyorlar illka sıcaçacan
(866 puan) tarafından
Sende insanların ne çektiğini bilemeden yorum yapma
tarafından
Burda kötü demiyor ki kayinbabam olmuş memlekete gitmiyor ben gidicem evden diyor kötü dese ona göre yorum yaparım Allah Allah ya sen çektin istemiyorsun diye kötü insan değilsindir ne bu saldırganlık ya biri yorum yapsada ağzımıza geleni saysak diyorsunuz ... Eğer olmuyorsa açmasın post
(866 puan) tarafından
Bilmiyoruz evde olanları ama istemiyor sonuçta açıkça söylüyor gitsin diye, sizlerşde anlamak mümkün değil birden kayanana sevdası çıktınız sevdanız sizde kalsın yorumyapmasnz olur gşder
0 oy
(352 puan) tarafından
Allah size sabir versin.. Bu kaynananin başka çocuğu, işi gücü,eşi dostu akrabası, oyalanacagi bisey vs. Yok mu memleketinde Allah aşkına.. Gönderin gitsin eli kolu tutuyorsa,sağlamsa...Ne işi var sizde.Kendi evinde yasasin artık.Allah da sabır versin size.
tarafından
Sedef amin canım millet çığırından çıkmış
(13,202 puan) tarafından
Sedef ağzına sağlık ❤️
(7,118 puan) tarafından
Allah bazı kişilerin kalbinden merhameti çeker alırmış en iyi örnekleriniz....
tarafından
Ben olsam mutlu olurdum ya kocam ben yokken en azından işten gelince temız eve gelicek sıcak yemek yicek diye
(1,831 puan) tarafından
Sedef ağzına sağlık gülüm katılıyorum
0 oy
(13,080 puan) tarafından
Bir kere öyle denk geldik bütün aile bizdeydiler baktım onların gideceği yok annemlere geldim bende geri dönmeyeceğimi düşündükleri için gittiler evimiz küçüktü zaten eşim gel dediğinde orda rahat edemiyorum burda daha kalayım diyeceğimi bildiği için yani geri gitmeyeceğimden korktukları için gittiler 
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Yani 9 ay kaldıysa şimdi sen yoksan hepten kalır cnm çünkü orayi benimsemiş artık. 
(405 puan) tarafından
İşte canım bana direk deseki ben tek yapamıyorum gitmek istemiyorum dese başımla beraber kalsın ama böyle dolaylı yoldan iğneleyici laflar söylüyor o sinirimi bozuyor
(1,685 puan) tarafından
Utaniyordur cnm öyle demeye. Bırak kalsın. Ama sen gelince gitsin artik
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Kalsın nolcak ki evi yemez diye düşünüyorum en azından aklın eşinde kalmaz hem evin derli toplu durur 
(405 puan) tarafından
Derli toplu olacağını sanmıyorum çünkü kendisi o kadar temiz bir insan değil yani öyle birsy zaten beklemiyorum ondan
(4,430 puan) tarafından
Yinede birşey olacağını sanmıyorum ne bilim
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Senin düşüncen çok ayıp çok yanlış evde yoksun eşine yemek yapıp temizlik yapmasında ne sakınca ne kötülük olabilir ki hayır evde olmaman neyi değiştirir evini mi yiyecek  oğlunu düşünmesi gayet normal  vallaha kusura bakma da hiçbir erkek temizlik yemek yapmaktan bulaşık yıkamaktan hoşlanmaz  hem adam çalışıyor ister ki evde bir kap yemeği olsun kaldı ki ev sadece senin evin değil kocanin da evi sen yokken annesini agirlayabilir ama bence senin korkun döndüğünde annesinin hala sizde kalması evine dönmemesi bence sağlamsa saglikliysa evi barki durumu da iyiyse sizde kalmasin zaten 
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Bende yalvarıyorum kayannama gel kalalim diye gelmiyor gaci yav 
tarafından
Bende kız
(2,974 puan) tarafından
Kız ismine çok güldüm hakkini helal et :))))))
0 oy
tarafından
Ben anneme gidince eşim alt katta uyur. En son üst katta uyumuş,sabah kaynanam gelmiş toplamış silmiş süpürmüş.Eve döndüm çok ferahtı ev
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ogluyla birlikte kalacakmış kalsın ne olacak. Benim kayınpederim vefat etse Allah korusun direkt yanıma alırım kayınvalide mi Allah şahid. Belki tek basına yapamıyor evinde, belli etmese de kendini iyi hissetmiyor olabilir. Yazık günah ya bizler de kayınvalide adayıyız. Bu kadar gaddar, merhametsiz olmayın.
0 oy
tarafından
Sen yokken eşine bakar yemeği çamaşırını yapar kalsın ne olacak 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
9 ay kalmis zaten. son yokkende 1 2 hafta daha kalabilir. artik misafir sayilmaz. evden olmus
0 oy
(914 puan) tarafından
bunlari yazdigina gore araniz pek iyi deil yoklugunda esinle araniza girmesinden korkuyosun bende istemezdm lohusa oldugum zmn annemlere gitmistim benden habersz gelp buyu yapar diye cok korkuyodum kendi agizindan dedi bizm bi akrabamz var simdiden muska yapip evde sakliyomus boyle islerle ugrasan tanidigi varken korkmak elde deil
0 oy
(10,939 puan) tarafından
Bir cok insan kayınpederim olse yanıma alırım demiş ama basına gelince olmadıgını anlayacaklar. Bir eve iki kadın bas olmaz. Benim iki dedem de büyükannelerimden erken vefat ettiler. Kiöse ne ogluna ne kızına boyle gelip kalmadı.ha ben gidince kalsın mı kalsın beni ilgilendirmez. Bence problem olan 9 ay boyunca kalması. Ben hep diyorum coxuklarıma da herkese de elim ayagım tutarsa kendi evim yoksa huzurevi isyiyorum. Kimseye yük olup yuva bozmak istemiyorum. 
0 oy
(7,950 puan) tarafından
Kaynananla anlaşamıyosan kötü ama anlasiyosan bırak kalsın bişey olmaz
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Kalsin nolcak ki oglu yabanci degil sensizde yalniz kalabilirler bende baska birinde kaloyo sandim basligi okuyunca
0 oy
(286 puan) tarafından
Ne var ne güzel iste annesi ne kotuluk var bunda kadin yalniz kalmak istemiyo belli ki size d3 alismis cok dogal biseyy bu anlayisla karsilarim gozumde arkada kalmaz
0 oy
(4,152 puan) tarafından
valla kimse kusura bakmasin baska cocuklarida varsa eger tamm herzamn yanmda kalsin oglunn evi ama bm yoksam birazda kizlarinn yanina gidebilir 3 kizi varmis. brn gelince geri gelsin. uzaktan herkese hos gelir ama zor yani
0 oy
(34 puan) tarafından
Canım zaten kendin söylüyorsun kayınpederinin vefat ettiğini. İçim acıdı gerçekten yanlız kalmak zordur şimdi başka bir şehirde bir yıl önce eşini kaybetmiş oğlunun yanında sizlerle kalmak istiyor. Rabbim hiç kimseyi hiç kimseye muhtaç etmesin inşallah insanın evladı bile olsa Rabbim evlada bile muhtaç etmesin. Biz merhamet etmesek yarın birgün çocuklarımız da bize merhamet etmez kapı dışarı ederler bizi. Bu söylediklerimi yanlış anlama senin için söylemiyorum hepimiz için geçerli. Rabbim bizleri vicdandan merhametten Allah korkusundan yoksun etmesin inşallah.❤️
0 oy
(7,250 puan) tarafından

Bugün herkes kaynana savunucu olmuş :angel:

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 277 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Dilan55 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 288 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 37 göst.
9 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevdaaa112457 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 332 göst.
9 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevdaaa112457 (1 puan) tarafından soruldu

379,946 soru

11,374,113 cevap

34,856 kullanıcı

...