0 oy
261 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (609 puan) tarafından

Dr bana soda yı yani maden suyunu yasakladı içinde tuz var ödem yapar dedi demişti yani ama ben dinlemiyorum içiyorum napayım canım cekiyor kola içeceğime onu içeyim diyorum kola daha zararlı en azında soda yani maden suyu çoğu kişi burada diyor iyi geliyor bebeğe falan diye  :( 

Özele gidiyorum bu arada 

17 Cevaplar

0 oy
(2,366 puan) tarafından
Vala ilk defa duydumm
(609 puan) tarafından
Bende buradakiler dr bana iç dedi falan okuyunca benimki izin verir sandim ama vermemişti
-Reklam-
0 oy
(1,685 puan) tarafından
35 haftadan sonra içme demişti cnm bana da 
(609 puan) tarafından
Benim haftam kucuk ama saba
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Ne saçma. Sade soda her gün 1 tane içtim ben 20 haftadan sonra. Kaç tane doktora gittim hepsi de iç dedi. 
(609 puan) tarafından
Bilmem ki canım ama dr beni cok önceden tanıyor ya zayıf halimide biliyor bırde kilo karşıtı cok iyi biri ama işte soda neden yasak der onu anlamadım bütün dr önerirken
(3,140 puan) tarafından
Tansiyon problemin mi var acaba ? Tuz tansiyonu yükseltir çünkü.
(609 puan) tarafından
Evet az çıkıyor ilkte cok çıkıp indi
(3,140 puan) tarafından
Ondan yasaklamıştır o zaman benim tansiyon problemim yoktu benim tansiyonum hep düşüktü
(609 puan) tarafından
Belkide canım :) tesekkur ederim
0 oy
(6,153 puan) tarafından
Hamileligimin son aylarinda mide yanmasindan dolayı ne kadar içtiğimi hatırlamıyorum bile cnm doğal maden suyunun zararli olduğunu ilk defa duydum
(609 puan) tarafından
Bende anlamadım canım ya
0 oy
tarafından
Ewet soda iyi geliyo kraplara ama doktorun yasakladiysa içme 
tarafından
Haklı cnm varmı şuan ödem vucudemnda yoksa iç ama asrya kacma
(609 puan) tarafından
Yok kız 2 gün de bir içiyorum ama Bayadır içmiyordum eşim falan izin vermiyordu
tarafından
Kız iç sodadn zarar gelmez   ama doğum yaklaşınca içme sonra çok ödemin olur atmak zor olur cnm
(609 puan) tarafından
Tesekkur ederim canım
tarafından
Rica ederm
0 oy
tarafından
Yasakladiysa su iç aşkım 
(609 puan) tarafından
Bazen canım gazlı içecek cekiyor bende onu içiyorum kola içeceğime
0 oy
(880 puan) tarafından
Magnezyum için aslında doktorların hepsi gün de 1 defa soda önerir 
(609 puan) tarafından
Bana önermedi acaba düzgün diye mi
(880 puan) tarafından
Düzgün de olsa zararı yok ki bilemedim valla içme dediyse içme :)
(609 puan) tarafından
Tamam cnm :)
0 oy
(1,106 puan) tarafından
İç canım benim Dr prof Du o iç dedi. Hatta iç bebeğinin diğer bebeklere den farkını göreceksin dedi. Aynı dediği gibi diş dönemini falan çok rahat atlattık. Şuan kasları kemik yapısı çok güçlü bir kızım var. Ama sadece Beypazarı maden suyu dedi diğer markaların tuz oranı çok yüksek dedi
(609 puan) tarafından
Bende hep Beypazarı içerim
Ay gerçekten mi cok sevindim insallah sağlıklı bir sekile kucağıma alırım diş döneminde olur :)
(1,106 puan) tarafından
Ben hiç magnezyum falan kullanmadım hamileyken ne kasılma ne krampım oldu. Kızımı bir görsen herkesten önce yürüdü. 2 yaşında kasları o kadar kuvvetli ki bıraksam 500 m benimle hiç ses etmeden yürür
(609 puan) tarafından
Masallah masallah kız nazar değmesin prensese :)
0 oy
(583 puan) tarafından
Hamileliğimde günde 2 tane içerdim sudan tiksinmiştim  doktorum  meyve suyu maden suyu ayran felan iç hep demişti canım 
(609 puan) tarafından
Benşm şekerim var meyve suyu flan içemiyorum hemen fırlıyor bende korkudan içmiyorum
0 oy
tarafından
Evet maden suyu çok faydalı ama her hamilelik birbirinden farklı. Doktorunuz özel olarak "içme" diye belirtmiş, sebebini de söylemiş.
0 oy
(1,227 puan) tarafından
Tam aksine soda önerdi doktor kramplar oluyordu bende
0 oy
tarafından
Tam aksine her gün 1 tane iç diyodu doktorm 
0 oy
(119,112 puan) tarafından
dr biri baska digeri baska bisi diyo
0 oy
(2,049 puan) tarafından
Bende ilk defa duydum sanki saçmalamış doktor ben hamileyken bebeğe kilo yapsın diye günde 1 tane içiyordum
0 oy
(2,796 puan) tarafından
Benim doktorda mutlaka günde 2 tane iç diyodu magnezyum açısından çok önemliymis 
0 oy
tarafından
ilk hamileligimde her gun hatta gunde bazen 2 siseye çıkıyordu içerdim hic ödemim olmadi 

ikinci hamileligimde haftada 2 en fazla icerdim ödemden balona dönmüştüm  oyle diyim  :))
0 oy
(183 puan) tarafından
İlk kez duydum. Aksine krampları giderdiği için her gün 1 şişe içmeyi önermesi lazımdı.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 684 göst.
0 oy
7 cevap 485 göst.
28 Ağustos 2018 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde £da (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 222 göst.
1 Eylül 2023 Moda kategorisinde yusra25 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 485 göst.
3 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Neslihannayaz (7 puan) tarafından soruldu

378,139 soru

11,317,815 cevap

34,764 kullanıcı

...