0 oy
223 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,154 puan) tarafından

Kızlar ya sanırım sağ göğüsm mastit oldu canım cok yanıyor sabun ve sıcak su ile masaj yaptım hafıften gevşedi gibi kesin çözümü nedir bunun bide ztn göğüs uçlarım dw yara mahvoldum ya aynı zamanda vajinal dikişlerm var her yerden acı çekiyorm iyice depresyona girdim sürekli ağlıyorum. Bebeğim cok emiyor aynı zamanda cok kaka da yapıyor sütüm yaramıyor mı acaba bişiler diyin lütfen :( bi türlü odaklanamadım bebeğime acılarım yüzünden of:( 6 gündür doğum yaptım bu arada da 

15 Cevaplar

0 oy
(913 puan) tarafından
Meme yaralari için Kendi sutunle pansuman yap canim iyi gelir sicak suda duşun altinda yarim saat filan sen yapamazsan annen eşin kim varsa ovsun göğsünü inşallah bian önce geçer bebeğini de kontrolde doktora sor bence normaldir ama 
(913 puan) tarafından
Vücudunun yapısına göre değişir canım ama uzun sürmez birkaç gün dayan aklina geldikce yap dedigim gibi bebis her emdikten sonrada mutlaka yap suan en hassas zamandasin hepsi geçecek ve herşey rayına oturacak bütün acıların dinecek
(1,154 puan) tarafından
Inşallah inşallah canım yaa cidden iyice psikolojim bozuldu bu acılar yüzünden en çok da göğüs yaa :/teşekkür ederim canım
(913 puan) tarafından
Ne demek kuzum sen bunlarin geçici olduğu bil ve rahatlat kendini biliyorum çok zor ama üstesinden geleceksin ♥️
(1,154 puan) tarafından
Inşallah inşallah canım benım Allah razı olsun
(913 puan) tarafından
Amin  senden de kuzum
-Reklam-
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Mastit için göğüslerini boşaltman gerek bunun için bolca emzirme ve göğüslerini sağman lazım elektrikli makineyle çok aşırı şişlik varsa da doktora gitmen gerek. Göğüs yarası için gümüş kapak beğeniyo herkes bende çok çektim göğüs yarasından 1 buçuk ay emzirebildim 
(1,154 puan) tarafından
Emziriyorum da ya ama şişti yine göğüs uçlarım çok yara zor Emziriyorum ztn :)
0 oy
tarafından
Canım sağ o şişen göğsünü kıyamam yaa üzülme geçecek inşallah bir de göğüs uçlarına ben ne yaptıysam geçmedi en son burda bir abla sütünü sür demişti bende her emzirmeden sonra göğüslerimi azcık sıkıp iyice yaralara yedirip göğüs pedi takardim oyle iyileşti benimkiler
(1,154 puan) tarafından
Abla cidden çok mahvoldum ya ağlıyorum sürekli sağ memeyi de emiyor ama şişti bugun ağrıyor göğüs ucum ztn çok acıyor ya ne zaman geçer acaba bu yara
tarafından
Kuzum normal ben çok çektim bak o yüzden bol bol emzir uyuduğu zaman sağ göğüslerini azcık rahatlarsın o uçları da zamanla iyileşir inşallah ağlama üzülme kuzum
(1,154 puan) tarafından
Inşallah abla yaa inşallah Allah razı olsun göğüs ucum geçsin başka da bir şey istemiyorum valla
tarafından
Sütünden sür sürekli ve göğüs pedi tak kuzum kurudukca daha çok canın yanar
0 oy
(473 puan) tarafından
Avent in göğüs kapakları var , göğüs uçları giysiyle temas etmiyor takinca , ben merhem sürüp onları takiyordum ve iyileşiyordu canım uç kısımları , deneyebilirsin istersen.Gogus sisince de , yine burda okumuştum , bebeği göğüs yönünün aksine tutup emzirince şişlik geçiyordu.Ters emzirme diyorlar sanırım.Bir dene istersen , acisi çok zor bilirim.
(1,154 puan) tarafından
Tm canım teşekkür ederim
0 oy
(119,172 puan) tarafından
gogsu sagman lazim
(1,154 puan) tarafından
Emiyor bebek
0 oy
(7,678 puan) tarafından
Hepsi geçecek, gayet normal. Sütün de yarar Allah'ın izniyle. Sen sağlıklı beslenmene bak. Sabunla masaj yapma. Onu süt kesmede kullanıyorlar diye duydum çoğu kişiden. Onun haricinde pompa ile sağabilirsin. Beni ancak o rahatlatmıştı. Vajinal dikişler için de gerekli ilacı vermiştir doktor diye tahmin ediyorum. Kurşun suyu kullanmıştım ben bir de doktor istediği için
(1,154 puan) tarafından
Evet. Çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım mustela göğüs kremi var ondan alıp sürdükten sonra strec kapat diğer emzirmeye kadar . Ben böyle hoc yara olmadan atlattım senin de geçer inşallah. Mastit de olduğum zaman kovaya kaynar su koydum onun buharda eğildim göğsüm o sıcak buharla aktı duzelmisti 
(1,154 puan) tarafından
:(teşekkğr ederim canım
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Göğsünün uc kısmından tutup sertçe sallayacaksin çok ağrili acılı bir işlem ama o rahatlatıyor ben ağlayarak yapmıştım sonucunca iyi gelmişti sürekli ov sürekli sağ Allah yardımcın olsun
0 oy
(182 puan) tarafından
Ebe tülin bulur instagramdan sayfasına bak. Sıcak değil soğuk  kompres yapman gerekli mastit için sıcak yaptıkça memen daha çok süt üretip daha çok rahatsız edecek. Memen tam boşalana kadar sağma birde sadece rahatlatana kadar sağ. Ve göğüs ucu yaraları için ayva çekirdeğinden jel ve gümüş kapak öneririm 
(1,154 puan) tarafından
Tm teşekkür ederim canım
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Göğüs uçların için silikon uc al her emzirmeden sonra onu tak göğüs ucun kiyafetine degmesin kuru kalsin benim oyle iylesmisti. Gogsun bebegin cok emdikce daha cok süt uretiyo tam boşaltmiyo olabilir makineyle sagman lazim ateş yapar yoksa bende cektim onu :(
(1,154 puan) tarafından
Çok ağrıyor ya valla çok zor emiyor da baya
0 oy
(1,121 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun canım mastit için beyaz lahanayı tavsşye edebilirim birkaç kere geçirdim en etkili yöntem beyaz lahana oldu kaynar suda beklettim az sonra buzluğa attım 15 dakika sonra aldım göğsüme koydum bir gün tam gün boyunca uyguladım ve bu süreçte de bol bol emzirdim yaralar içinde bir çok yöntem denedim ama tek çareyi doğru emzirme yöntemiyle buldum yaralarım iyileşene kadar da bal mumu kullandım süreç hızlandı sana tavsşyem hastaneye gittiğinde emzirme danışmanından destek alman. Sütüm yaramıyor diye bişey olmaz canım için rahat olsun bebekler ilk 1 ay çok sık kaka yaparlar bağırsakları temizlensin diye sen bol bol emzir bebeğini ki hasta olmasın. Ve sen mükemmel anne bebeğini besliyorken kimsenin sözüne bakma bu çocuk aç doymuyor sütün yaramıyor aa bu çocuk zayıf mı diyenler olacak hiçbirine kulak asma eğer bebeğin düzenli kilo alıyorsa ve güzlük bez sayınız 5 ve 6 arasıysa hiç endişelenme sütün yetip yarıyordur bu süreç geçecek geçiyor da sana tavsiyem umutsuzluklarını bırakıp evladınla bu zamanların tadını çıkar sonra büyüyorlar ve ne zaman büyüdü diyorsunuz size ve evladınıza sağlıklı ömürler
(1,154 puan) tarafından
Allah razı olsun çok çok teşekkür ederim sağol canım :( tm öyle yapıcam
0 oy
(456 puan) tarafından
Gögsünü bi doktora göstermelisin canım birde csnın bişey çekince olur genelde yada süt kanallarını tıkanınca geçen benimde oldu canım bişey çekmiş kokusu geldi ama çekmemişti süt çekti derler doktor antibiyotik veriyor ben geçen hem antibiyotik kullandım hem biizm buralarda okurlar okutturdum hemde canımın çektigi şeyi yedim anca geçti inşallah geçer bebeginin kaka ypmsı iyi bişey beslendigi anlamına geliyor
(1,154 puan) tarafından
Tm canım teşekkür ederim
0 oy
(3 puan) tarafından
Ben  de iki kere mastit oldum ilk olduğum 39 derece ateş gördüm kesin çözüm lahana çok işime yaradı arkadaşım söylemişti o kadar iyi geldi ve rahatlattıki kızarıklık vardı geçirdi lahana çok işime yaradı Göğsüne soğuk uygulaman gerekiyor sonra senin sıcaklığınla küçüçük kalıcak 
(3 puan) tarafından
Kullandın mı lahanayı acısı dün gibi aklım da dokunamıyor dum bile
(1,154 puan) tarafından
Şuan göğsümde valla cnm tekrar soğutup koycam
(3 puan) tarafından
Çok iyi aynen sürekli yap minicik kalıcak zaten çıkardığın da
(5,108 puan) tarafından
Canım lahanayı nasıl hazırladın benim de bir gosmgdum tıkalı gibi çok ağrım var
(1,154 puan) tarafından
Buzlukta soğut koy üstüne
0 oy
tarafından
Aşkım bebek bosaltamiyorsa sağ o sütü yoksa iyice kötü olursun 

Sıcak duş al 

Yara içinde en iyisi ya kalkan yada gümüş kapak
(1,154 puan) tarafından
Cnm baya da emiyor ama geçmedi şişlik ve ck ağrıyor
tarafından
Tamam o bosaltamiyor sen biraz sağ rahatlat gogsunu
(1,154 puan) tarafından
Bende hiç dokunamıyorum cok ağrıyor yqq pomba da almadım gerek olmaz diye
tarafından
Manuel al canim çok pahalı değil  yada elle sagmaya çalış
Ama sağ iyice sertlesmesin
(1,154 puan) tarafından
Tm canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 449 göst.
19 Ocak 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acelya nın annesii (247 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 277 göst.
0 oy
28 cevap 694 göst.
26 Aralık 2021 Aile kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 704 göst.
4 Mart 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,467 soru

11,328,479 cevap

34,784 kullanıcı

...