0 oy
466 göst.
Diğer kategorisinde (56 puan) tarafından
Kizima elif koymak istiyorum biraz arastirdim bikaç hoca konmaz demis ama asili bulamadim bilen varmi

17 Cevaplar

+1 oy
(48,491 puan) tarafından
kiz Türkiye'nin %40 i elif cok kibar guzel isim niye olmuyo ki
-Reklam-
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Elif hocamız  var bizim birde doğru olmak demek değilmi  dostliluk zarif uzun demek değilmi neden acaba
(56 puan) tarafından
Allahım sıfatı diyo hoca konmaz asla demiş bende muallakta kaldim canim
(2,366 puan) tarafından
Sizde yanına bısey daha koyun eşimin adı Abdülkerim mesela biz kerim diyoruz ama Abdülkerim demek tabi gerekekir szde ikinci bu isim koyun olmadı
0 oy
(6,943 puan) tarafından
Evet canım ben de duymuştum ama net bir şey bilmiyorum. 
0 oy
(613 puan) tarafından
Din açısından Bilmiyorum ama en küçük görümcem elif Allah kimseye öyle evlat vermesin o kadar şımarık o kadar mızmız terbiyesiz ki anlatamam eşimin arkadaşının kızı var oda elif İkra oda aynı iki vallaha kadın illallah etmiş çocuktan 
tarafından
Elif İkra benimde kızım ve gerçekten okadar zor ki gören herkes diyor biz böylesini görmedik diye elif kaynanamin adı kaynanam çok sakin sessiz biri hiç çekmedi ona vala
(13,824 puan) tarafından
Ben de elifim neden oyle diyosun kiz annem ruyasinda gormua hem de bi aksakalli dede elif koy demis simdi huyumu suyumu yazmim☺
(2,986 puan) tarafından
Bende sadece bizde var sanıyırdum ruhu genç anne bende illallah ettim inşaAllah kızım ona çekmez
(4,101 puan) tarafından
Ay çocuktan çocuğa değişyor bence bizim binada elif var okadar akilli sakın ki anlatamam
(613 puan) tarafından
Ama kizlar yukarı da da belirttim yani bazı isimler bazı çocuğa yarıyor bazıları yaramıyor. Benim tanıdıklarımda ters tepmis isimler yani benim anladığım o kızımın ismini mesela ben Hiranur koyufaktin eşimin amcasının hanımı duymuş onunda kızı var Hiranur kadın kaynanama demiş işinize karışmak gibi olmasın ama iyi araştırın ismini benim kıza hiç yaramsi çok yaramaz bilmem ne diye düşünün :D
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Allah'ın sıfatı değil ki. Bir tek, doğru demek Elif benim adımı da hoca hanım koymuş
(56 puan) tarafından
Hocanin anlatmasi tek demek yalnîz dogru demek Allah için sòylenir sadece peygamberimizin zamaninda bi tane elif yoktu sonrasında başlandı konmaya demis
(5,491 puan) tarafından
Canım ben medresede de bulundum, isim anlamı sorunlu olanları hep değitirdiler hocalar ama hafız arkadaşım vardı Elif adında, sonra bana da kimse bişey demedi. Birçok hoca tanıyorum ismi Elif öyle olsa onlar isminin değiştirirdi
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Senelerdir millet koymuş hepsi cahilmis o zaman annemin dayısının kızı da elif eski insanlar bilir koymazdi koymasa ama söylese bişi var herkes hanım diyor neden.diye hiç sorgulamadim cok kibar naiftir oda 
0 oy
tarafından
Kizim elif sare kim demis yanlış diye benim hocam iki ismide cok güzel dedi elif gibi yaşasın dedi 
0 oy
(1,403 puan) tarafından

Ne,alaka ya benim kizimin adida elif :ermm:

0 oy
tarafından
Ewet koyulmaz
0 oy
(680 puan) tarafından
Elif ismi dimdik demek 

Dimdik olan sadece Allahtır.

6 sene kuran kursunda okudum elif adında bi arkadaş yeni gelmişti hocalar o kadar baskı yaptilarki kızın anne babasına ismini değiştirin ahiretinizi yakmayın diye sonra değişmişler ismini kızın kimlikte fln herseyde 
(2,098 puan) tarafından
Aynen bu anlama geliyor bak bnde bu bilgiyi okumuştum
0 oy
(44,603 puan) tarafından
İlk kez duydum konmaz denildiğini 
0 oy
tarafından
Kız kardeşim de Elif çok naif ve güzel bir isim dinen niye uygun değil eğer öyle olsaydı hocaların imamların çocuklarının adı Elif olmazdı
0 oy
(4,152 puan) tarafından
ilk kez duyuyorum ismim elif
0 oy
(2,445 puan) tarafından
Aman herkes bir şey uyduruyor işte 
0 oy
tarafından
Elif adının anlamı tek doğru ve dimdik olduğu için bu sıfatlar yalnız Allah'a yakışır o yüzden bazı hocalar böyle düşünüyor kızıma isim ararken çok araştırdım bazı kız isimlerinin anlamı erkek demek mesela ince bir çizgi 
0 oy
(916 puan) tarafından

Bence koyma tam doğru tam dürüst ve dimdik duran sadece Allah'tır buda Elif'in anlamıdır...ha millet yazmış herkes koymuş bilmem hocalar koymuş ama bu gerçeği değiştirmiyor maalesef...o yüzden güzel kızımıza farklı bir isim koyun<3

0 oy
(119,126 puan) tarafından
konmama sebebi neymis
(56 puan) tarafından
Elif tek dimdik demekmis Allahın sıfatıymis konmazmış diyi youtubede bikac hoca bende arada kaldim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 231 göst.
29 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Gulsh26. (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 94 göst.
23 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde FilizEymen (7,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 42 göst.
30 Ocak 2023 Aile kategorisinde ElaLii (234 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 49 göst.
30 Ocak 2023 Aile kategorisinde ElaLii (234 puan) tarafından soruldu

378,235 soru

11,320,527 cevap

34,765 kullanıcı

...