0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından

Kızım sarılık mı diye acile götürmüştük oğlum arkamızdan bende gidicektim diye ağlamış çok. 1 hafta kontrolüne giderken oğlumuda aldık gittik hastaneye. Sanırım ordan kaptı 1-2 gün içinde ishal kusma başladı. Altına kaçırdı falan. Acile gittik ilaçlar falan tam toparlıyo derken evdeki herkes aynı hastalığa yakalandık. Ben kayınvalidem kayınpederim eşim hepimiz sıra sıra lavaboya koştuk. Hepimiz toplaşıp acile gittik ben emzirdiğim için sıvı takviyesi olması amacıyla serum taktılar. Kayınvalidemle kayınpederime iğne vurdular. 3-4 gün oldu anca bişeyler yiyebilmeye başladık. Ben hamilelik kilolarımın çoğunu verdim. Herkes 2şer kilo verdi. Mahvolduk gerçekten. Şimdi de oğlumun vücudunda kırmızı kırmızı noktalar çıktı. İlaç yanetkisi mi yada başka bişey mi bilemedim. Göğsünde ve sırtında var sadece ama çok yoğun nedir sizce bu?

image

14 Cevaplar

0 oy
(4,431 puan) tarafından
Ateş kaldirsirsa ondan çıkmıştır
(4,431 puan) tarafından
Belki iç ateşi kaldırmıştır ateş sonrası döküntü oluyor bazen ishal de yaşamış ya
(1,097 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum :(
(4,431 puan) tarafından
Bir iki güne geçer merak etme
(1,097 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(4,431 puan) tarafından
Rica ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnternette gördüm canım rotavirusu salgını varmış aynı şey mi bilmiyorum ama çok geçmiş olsun:(
tarafından
Cok gecmis olsun cnm atesi pek yok 38 e ckiyo en fazla tekrar iniyo tkerar ckiyo dongunun icerisindeyiz yikiyorum gunde bir defa cok dikkat ediyorum ama oglum ihlamur icmiyo verince dokuyo iyy diyo nane liimon yapiyorum balli icine kara biber koyuyorum bal tatli yapiyo tadi cok guzel oluyo oglum icmiyo asla belk isizinkisi icerse verin derim
(1,097 puan) tarafından
Oğlum atlattı şükür. Midesi almıyodu mikroplara bomba atıyoruz diye diye yedirdik. Karnını dinleyip ooo bombalar patlıyo mikroplar yeniliyo falan diye gaz verdik. O atlattı bi ishal kaldı. Biz daha tam toparlayamadık. Sizede çoook geçmiş olsun. Ben bebeğe bulaşmasından çok korktum. 2500 doğdu. 13 günlük daha
tarafından
Allah razi olsun cnm iyiki atlatmis ogluşunuz  bebege de cok dikkat etmek gerek benim oglum 1 kilo dogmustu kuvezde 2 bucuk ay kaldi cikinca elleyenlerin eline surekli dezenfektan siktim maskesiz dokundurtmadim kendimde bir o kadar cok dikkat ettim Allaha sukur 2 yasina kadar 2 kere anca hasta oldu nezle grip gibi birde bu hastaligi oldu alisik olmadigi icin surekli agliyo hasta olmaya ;( hamileyim birde surekli ustune dusemiyorumda oyle yani
(1,097 puan) tarafından
Kıyamam yavruya ya :( atlatır inşallah hemen
tarafından
Allah razi olsun cnm
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Aynı şeyleri atlattık çok zor du Allah yardımcın olsun 
(1,097 puan) tarafından
Çocuklar için bulantı şurubu kalmamış devlet hastanesinde ve eczanelerde. Bizi fakülteye yolladılar orda da şırıngayla çocuklara bölüştürüyolardı şurubu. Covid bu kadar kötü yapmadı bizi. Sadece 2-3 saatte bir bebeği beslemek için kalkabildim o ladar yataktan çıkamadım resmen
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım. Artık bir sürü salgınlarla mücadele etcez galiba ardı arkası kesilmicek. Çok dikkat  etmek lazım ama olunca oluyo 
(1,097 puan) tarafından
Hastanede kimse maske takmıyor mesela. Biz taksakta illa bulaştı bi şekilde. Avm gibiydi zaten hastane o kadar kalabalıktı ki
0 oy
tarafından
Rota virüsü salgını  var teyzem çocukları da hep hasta
(1,097 puan) tarafından
Allahım ya. Maskeler kalktı gripten tutun bütün hastalıkların salgını arttı
0 oy
tarafından
Ilaçtan alerji olmş bnm kîzımdada oldu hangi ilacı verdiler  foto atarmsnz bakiyim  doktora götürün ilaç verirle 3. Kullanîşa bile grk kalmadı
(1,097 puan) tarafından
Bir sürü ilaç verdiler
tarafından
Ya allah şifa verdin
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Allah şifa versin çok geçmiş olsun
(1,097 puan) tarafından
Çok sağolun
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Evet salgın var canım bende kızımda yeni iyilestik.Cok geçmiş olsun 

Eşin döndümü tekrar askere
(1,097 puan) tarafından
Şimdiden ağlıcam kız dur deme öyle :D yani babalık izni olmasa yasal izni kullanmıcaktı zaten. Ama izin bitince bana göndermek ona gitmek zor geldi :( bakalım 3 gün sonra napıcaz
(2,572 puan) tarafından
Post ac kız eşin gidince.Teselli ederiz biz seni :Dd
(2,572 puan) tarafından
İsim neydi bu arada şafak arkadaşım:D
(1,097 puan) tarafından
Aleyna benim ismim :) açarım teselli de beklerim :)
(2,572 puan) tarafından
Memnun oldum❤️
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım kırmızılık hakkında Bilgim yok
(1,097 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(15 puan) tarafından
Ayyy bu salgın mi şuan bende onu arastiriyordumbirden önüme çıktı çocuğu bende bugün görürdüm 6.hastalik dedi doktor bende kafayı yiyordum Bi önceki postuna bak yeni attım aynı arasta ki benekler bunlar 
(1,097 puan) tarafından
Hasta mıydı peki sadece benek mi? Benekler bizde yeni çıktı
(15 puan) tarafından
Ateşi vardi
(1,097 puan) tarafından
Bizde yoktu ateş 38i görmedik bile. Benekler aynı baktım şimdi postuna. Ya enfeksiyondan kaynaklı oluyor ya ilaçlardan falan heralde
(15 puan) tarafından
Sadece parol verdim
0 oy
(968 puan) tarafından
Bizde grip olmustuk bebegimin burnu tikali bide hafif atesi var doktora goturmedim burnunu aciyorum surekli hee gitmeye kan aliyolar kahroluyor cocuk ama gotursemmi ki ishal falan degil
(1,097 puan) tarafından
Ya bizimki kusunca götürmedik bekleyelim dedik. 2-3 kez daha kustu artık baktık bayada halsiz düştü götürdük
(968 puan) tarafından
Smdi.geldk bsey cikmadi distenmis
0 oy
(7,424 puan) tarafından
Bizde ayni canim da grip oksuruk var allahtn kusma vs ishal yok birimiz iylesio dieri bu sefer iylesene bulasiyo hala okauruyoruz gecmedi bir sulardan diolar nerde yasiyon
(1,097 puan) tarafından
Edirnedeyim. Ya bilmiyorum artık sulardan mı ama çok fena
0 oy
tarafından
Bu kırmızı döküntüler ateşten de olabilir geçmiş olsun
(1,097 puan) tarafından
Ateş çok çıkmadı ama
0 oy
(746 puan) tarafından
Nerde yssıyorsunuz bizim burda nin küsür kişi hastanelik oldu sudan kaynaklı diye bi iddia attılar ama net belli deil 
(1,097 puan) tarafından
Edirnedeyim orası neresi
(746 puan) tarafından
Konya

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 102 göst.
22 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 3,032 göst.
28 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 99 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Deflin (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 265 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,529 cevap

34,777 kullanıcı

...