0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (1,485 puan) tarafından
Kaynanamlar eşimden borç para istedi kurban keseceklermis borç parayla kurban kesilir mi kabul olur mu 

7 Cevaplar

+1 oy
(1,154 puan) tarafından
Bize öğretilen borcun varsa bile kurbana vereceğin parayı borçlu olduğuna vermen yönündeydi kaldı ki borçla kurban kesilsin biz öyle gördük öyle öğrendik doğrusunu yanlışını bilemem ama mantıklı olanı da bu bence
-Reklam-
0 oy
(1,737 puan) tarafından
İslamin mantigina ters borçla kurban bilemedim bilenler aydinlatsin 
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Hayır durumu müsait değilse borç ile yapılacaksa olmaz
(1,485 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum acaba geri odicez diye mu olur diye düşünüyorlar anlamiyorum
(1,019 puan) tarafından
Eğer laf dinleyen insanlarsa söyle canm araştırsın onlarda
(1,485 puan) tarafından
Önceki senelerde de yaptılar aynı şeyi
Eşime söylerim o söyler.anca ben karışmam yanlış anlarlar para istedik de lafını yapıyor istemiyor diye düşünürler
0 oy
tarafından
Kesilmez durumun varsa anca kesilur borcla ibadetmi olur yahu ele gune rezil olmayak diye borcla yapiyolar dini zorlastiriyolar anca boyleleri
(1,485 puan) tarafından
Bende söylüyorum ama nasıl anlayacaklar bilmem
0 oy
(119,343 puan) tarafından
olmaz bence kiz
0 oy
tarafından
İnsanın anne babasına yardım etmesi borç değil bence siz bunu borç diye adlandırmayin ozaman kesilir :)
(1,485 puan) tarafından
Bak şimdi 3 evden kira alıyorlar emekli maaşları var kayınvalidem de 6 bilezik 1 tane büyük altın kolyesi ve motosiklet arabaları var tabi borç ödüyorlar ama bana diyor ki söz vermezseniz altinimi.bozdurup oyle kesecem kurban motoru satacaklar bu aralar satıp elektrikli scooter alacaklarmis madem satiyorsun kurbanını kes o parayla niye oglundaki paraya göz dikiyorsun ona kızıyorum
(1,485 puan) tarafından
Bende ne bilezik ne kolye ne araba ne motor ne kira geliri var eşim memur 4 bin lira aylık borç ödüyoruz 4 bin lira da bana kalıyor benim mi ondan yardım istemem lazım onun mu
tarafından
Kız bunu baştan desene bende yazık durumları yok herhalde dedim
0 oy
(583 puan) tarafından
Aynı sorun bozdede var. Babasıdır verilir ama kimse bize güvenerek kesmiyor. Ztn zor gecniyoruz kesicek olsak para olsa biz kendimiz ayriyetten keseriz. Bunuda abisinden öğreniyoruz. Abisi diyor biraz siz biraz biz birazda babam verck diye. Ne analdim ben bu kurbandan

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 497 göst.
9 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 153 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Myangell (569 puan) tarafından soruldu

380,206 soru

11,383,054 cevap