0 oy
502 göst.
Diğer kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Kızlar bı tanıdığım 15 bin borc ile tatile gitti kurban kesmedi şimdi kurbandan ona pay verilir mi. Ben bizi ilgilendirmez diyorum eşim verilmez diyor. Normalde zaten kesemeyen biri

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hz. Peygamber (s.a.s.), kurban etinin üçe taksim edilip, bir bölümünün kurban kesemeyen yoksullara dağıtılmasını, bir bölümünün akraba, tanıdık ve komşularla paylaşılmasını, bir kısmının da evde yenmesini tavsiye etmiştir

Ama daha çok ihtiyacı olan birisine verebilirsiniz
(4,040 puan) tarafından
Dinen düşüyor. Daha çok ihtiyacı olan da var. Ama bu bahsettiğim birinci derece akraba. Sıralamaya göre önce ona verilmesi gerek
tarafından
Verin o zaman
-Reklam-
0 oy
(2,559 puan) tarafından
Borcu taksitle geri ödeyecektir. Ama borç parayla kurban kesilmez bildiğim. Bu işleri tam bilmiyorum ama verilir bence niye verilmesin ama yine de ona gelene kadar bi ton ondan daha muhtacı vardır çevrede.
(4,040 puan) tarafından
Evet daha muhtaç olan var ama bu da birinci dereceden akraba. Yani vermezsek bu sefer bu laf olur
0 oy
(888 puan) tarafından
Bence daha çok ihtiyacı olanlara verin 15 bine tatile giden evine etini de alır yer 
(4,040 puan) tarafından
Abim yaptı işte şimdi vermezsek bu sefer de onlara ne diye laf olur bizim icin
(888 puan) tarafından
Kardeşim o zaman  vereceksin abine de ver fakire de ver laf olacaksa madem
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Tatil için para bulan et içinde bulur. Durumu olmayan birilerini bulun  onlara verin 
(4,040 puan) tarafından
Bence de öyle ama laf sözden dolayı ben de
0 oy
tarafından
kayinpederim gibi, kaynana ile tam 20 gin dogu gezisi yaptilar. gezdiler tezdiler hem de altlarinda kendi arabalariyla (benzin in pahaliligi da malum) ama kurban kesmeye gelince para yok. yaktigi benzin parasi verecegi kurban parasindan kat kat fazla. ben olsam arastirip gercekten ihtiyaci olan birine veririm. tatile gidebiliyorsa kurban da kesebilirdi
(4,040 puan) tarafından
İşte benim de kendi abim olunca kafam karıştı. Her sene verirdik
tarafından
kendi abinizin durumunu aslinda bilirsiniz. en yakin akrabaniz sonucta, verin bence
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Parası varsa kesmeyip tatile gidiyosa vermeyin
(4,040 puan) tarafından
Abi olunca da mı vermeyelim sence ?
0 oy
tarafından
Daha çok ihtiyacı olan varsa eğer ona ver kuzum
(4,040 puan) tarafından
Bana göre var
0 oy
(6,233 puan) tarafından
Valla 15 bin lira ile tatile giden birisi 2 bin lira verip et alsın evine çok mu lazımdı tatil ben vermem kim olursa olsun 
(4,040 puan) tarafından
Malesef ilknurcum ben de senin gibi düşünüyorum ama annem abinin payını getir dedi. Bana saçma gelse de vercem
(6,233 puan) tarafından
Arada anne olunca tabi

Ama oda acayip yani tatil şart mı borc ediyor birde
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Ona kurban düşüyor cnm.. normalde kurban kesmeso lazım. Kesmediyse bnce verilmez. Ama bizde öyle bı kaç kişiye verdik. Bu inançla ilgili. Adamların çoğu kesmiyor . Bilerek . Olduğu halde. Bazısı da yoklukta yine de kesiyor. Sen ihtiyacı olanlara ver. Düşüyor susmuyor diye düşünme 
(4,040 puan) tarafından
Nisap miktari kadar mali yok hiç birikmiş de yok tatili de borç ile yaptı. Normalde düşüyor iste

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 195 göst.
23 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 145 göst.
22 Eylül 2021 Aile kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 571 göst.
14 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 149 göst.