0 oy
177 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (609 puan) tarafından

Bebeğimin listesi tam demiştiniz cok tesekkur ederim şimdi benim ki eksik Veya fazla varmı bir bakabilir mi tecrübeli tatlı anneler :) 

Temmuz veya agustos ayı için 

Anne hastane çantası 

2 adet gecelik emzirebilmeye müsait (biri doğumdan önce ) 

2 adet çorap 

1 havlu kagıt 

Şarj aleti 

Hani telefondan bağlayıp şarkı açıyorsunuz ya ismini bilmiyorum :D o teyipten ni ne işte ( rahatlatıcı müzik dinlemek için ) 

Göğüs ucu kremi

Göğüs pedi 

2 adet iç camasırı 

Hastaneden çıkarken giyilecek rahat kıyafet 

Şimdilik elimde olanlar bunlar eksik veya fazla var mı kızlar 

Alacak olanlarım 

Eksik 

Lohusa tacı ve terliği 

Göğüs pompası ( daha almadım o an eşim lazım olursa hemen bulurum sana dedi 

İnsallah gerekmez gelir sütüm )

Kadın pedi lohusa için olandan (kilot ped)

Oda süs için 

Kapı süsü takı yastığı 

Hediyelikler 

İkramlıklar

Tuzlu kurabiye 

Pogaca açma 

Yaprak sarma 

Tatlı 

Lohusa şerbeti 

9 Cevaplar

+1 oy
(1,500 puan) tarafından
Yaa nolur yalvarıyorum hatta ama nolur hastane çantasına mama biberon emzik süt sağma pompası falan koymayın hatta almayın sütüne güven canım her fırsatta emzirmeye çalış ne kadar boş an bulursan memeyi iliştiriver ağzına bebek ne kadar emerse süt o kadar çok gelir gerekirse bir iki defa şekerli su ver ama nolur mamanin tadını bilmesin bak sonra emmez memeden koparsa anneye öyle büyük bir dert oluyoki anlatamam o bebek doğuyorsa o sütte mutlaka gelecektir sadece sabır .. işte yok efendim sarılık diye insanı korkutup hemen mamaya yöneltiyorlar bak bende yeni bir anneyim oğlum 4 aylık ve sütümü hiç doya doya emmedi bu dert olarak bana yeter ömür boyu.. neden emmedi biliyor musun ben sarilik olur korkusuyla daha ilk emmede süt olmadığı için mama aldırdım nasılsa yanımda biberon da var aç kalmasın diye ama keşke o zaman şekerli su verseydim de mamaya alışmasaydi nolur dikkate alın yaşadıklarımı 
(609 puan) tarafından
O kadar haklısın ki yaşayan bilir
Dediklerini tabiki ciddiye alacağım yaşamış görmüş birisin
Kim olsa vicdan azabı ceker
Ama bildiğim kadarıyla sarılık olsa da anne sütü verilirse zaten şifa olur ki
Yanlıs bilmiyorum
Tavsiyelerin için cok tesekkur ederim
tarafından
Bnde aynı hatayı yaptım küçük erken doğdu tutamdi gelmdi derken bndn önce mama içti annem hemen mama mama dedi sarılık olmadı şükür 3aylik olduk bni ememiyor sürekli göğüs ucu yaram var tutamdigi için biberon a alıştı
(1,500 puan) tarafından
Bebek emdikçe o süt iniyor zaten sana yemin ediyorum benim göğsüm sütten dolmadı hiç ama bebeğim emdiği zaman öyle güzel iniyordu ki sütüm oğlumun ağzından akardı sadece bebeğin memeye alışması mesele işte geri kalan Allah'ın izniyle geliyor o süt çok teşekkür ederim önyargıyla bakmadığın için inşallah böyle bir sorunun olmaz ve mutlu huzurlu bir şekilde bebeğini sütümle doyurursun Allah'ın izniyle ❤️
(1,500 puan) tarafından
Ayseos: evet canım biraz kendimizi tutup sabır etseydik belki şuan böyle üzülmezdik çünkü en kaliteli sağım pompasi bile bir bebek kadar ise yaramıyor bazen oğlumu kucağımda severken bile göğsüme dayayinca sütüm gelirdi ama ne yaptıysam olmadı bir kere soğumuştu artık .. bide lütfen bebeğinizi herkesin yanında emzirmeyin insanların gözü de kötü malesef
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mama ve terlik de ekleyebilirsin canım benim 8lk doğumda sütüm 3. Gün gelmişti 
tarafından
Aklına öyle şeyler sokma sütüne güven canım gelmse alınır
(609 puan) tarafından
İnsallah gerekmez kızlar tesekkur ederim :)
Gerekirse tam karşı ecZanede eşim hemen bulur ama dediğim gibi insallah gerekmez :)
0 oy
tarafından
Kendin içinde bir ıslak mendil al ne olur ne olmaz yanında bulunsun canım. Bir tane de ince hırka koydum ben üşürsem üstüme atarım diye 
(609 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim ince hırkaya koyayım dedim ama cok sıcak ay olacağı için gerekmez diye düşündüm ama koyarım her ihtimale karşı
Allah razı olsun canım
tarafından
Rica ederim canım. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
(609 puan) tarafından
Amiiiin insallah canım allah razı olsun :)))
0 oy
tarafından
İç camsrna gerek yok cnm depnd le giynlmz çorap koy bide dogumdan önce gecelik falan giynlmiyor dogurcksn sen 
tarafından
Soyunuyosn kız birşey giymiyosn ki
tarafından
Sanciyi mavi birşeyle cekiyosn dogumdada altına bez takıp odana gidiyosn kiyafini iki saat sonra giyinsn
(609 puan) tarafından
Hımm tamam o zaman canım cok sağol bilmiyordum :)
tarafından
Rica ederim atlt unutma çok terliyor insan 2-3 tane al
(609 puan) tarafından
Ay evet haklısın o hiç aklımda yoktu :))))
0 oy
(11,153 puan) tarafından
Yeter canım bence ben götürdüğümun bi çoğunu kullanmadım bile altına kilot ped kullandığın için kilot kullanmana gerek yok bence ben tek pijamayla taburcu oldum çay kaşığı koy ama bebek için 
(609 puan) tarafından
Tamam canım ya kötü düşünmüyorum yani düşünmek istemiyorum ama ya gelmezse o an naparım düşüncesi çıkmıyor ilk gebelik ya :)
(11,153 puan) tarafından
Merak etme kuzum hemsireler gelip gidip yokluyor bizde daha tazeyiz ilk bebik 17 günlük  :)
(609 puan) tarafından
Masallah canım rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip Etsin :)
(11,153 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun sen de hayırlısıyla sağlıkla al kucağına inşallah gerisi kendiliğinden gelir
(609 puan) tarafından
Amin insallah canım
0 oy
(118 puan) tarafından
Merhaba sağlıkla gelsin bebeğiniz ben birde yiyecek içecek çantası hazırladım kahve çikolata eğer sezeryan olursanız anestezinin etkisini azaltıyor yulaflı meyveli bar hurma incir süt artirsin diye böyle ufak bir yiyecek cantasida ekleyebilirsiniz 
(609 puan) tarafından
Aynen canım haklısın tesekkur ederim :)
0 oy
tarafından
Yeterli canım bende neredeyse bunların hepsini götürdüm ama çoğunu kullanmadan geri getirdim çünkü 24 saat bile kalmadım hastanede ama çok kalırsan lazım tabi
(609 puan) tarafından
Her ihtimale karşı dursun demi
tarafından
Evet canım dursun bir zararı yok ne kadar kalacağın belli değil çünkü
0 oy
tarafından
Ketıl rezene çayı nescafe olmazsa olmaz. Kayısı suyu veya hoşaf iç melisin ki ilk tuvaletinde sorun olmasın 
(609 puan) tarafından
Tamam canım onları da alırım tesekkur ederim :))
0 oy
tarafından
Canım bence emzirme atleti alabilirsin, bir da yanına bir takım pijama takımı. Gecelikle rahatsız hissedebilirsin üstünün acilabilme ihtimaline karşı 
(609 puan) tarafından
Pijamalı takım canım onlar :) ben gecelikle takımları karıştırıyorum
Cok tesekkur ederim :)
tarafından
O zaman bı tane de gecelik öneririm canım , açılma falan varsa kontrol amaçlı ama sen bilirsin :)
(609 puan) tarafından
Tesekkur ederim canım söylediğini dikkate alıyorum :)
tarafından
Rica ederim :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 105 göst.
0 oy
1 cevap 152 göst.
11 Mayıs 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 213 göst.
0 oy
5 cevap 171 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu

378,238 soru

11,320,614 cevap

34,765 kullanıcı

...