0 oy
182 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (69 puan) tarafından
İyi akşamlar kızlar kızım 14 aylık olacak neredeyse ve ben artık onu memeden kesmek istiyorum gece de emerek uyuyan bir çocuk gece de 2 defa emmek için kalkar sadece meme ister gün boyunda ne yemek ne kahvaltı hiç bişey istemez ki kesme sebebim emerken çok acıyor yani ben sütün artık çok az olduğunun farkındayım bu yüzden de kesmek için fikir istiyorum gece de uyanırsa ne yedirip içireyim 

12 Cevaplar

0 oy
(3,389 puan) tarafından
Benimki 20 aylk burda beklim bende geceler haram bana valla
(69 puan) tarafından
Nar ekşisini ne yaptın canım
(69 puan) tarafından
Bana salça sür diyen oldu dün :)))
(3,389 puan) tarafından
Göğsüme sürdüm :) yine aldı salçayı zaten yiyo hemde çok acı:)
(69 puan) tarafından
Dur bende denicem bisiyler:)
(3,389 puan) tarafından
Kızımda siyah bant yapıştrmştım çok işe yaradı oğlum midesiz çıktı:))
-Reklam-
0 oy
(4,152 puan) tarafından
sabir tasi kuzum direk lesersinn 
(69 puan) tarafından
Onu nasıl nerden alcam canım
(4,152 puan) tarafından
aktardannalicaksin canim siyah komur gibi birsey sicak bardagin dibine sicak kaynamis suyu dok az bisey.. o sabir tasindan da bir parca kopar suda erit ezdir iyice onu gogsune sur..

suan arkadasla mesajlasiyoruz yapmis simdi kizi direk öggg demis istememis ne aglamis nede sizlamis. dua ediyo bana :-))
(69 puan) tarafından
Ayyy çok iyiymiş aslında dediğin gibiyse ama üzgünüm ki yurt dışında aktar bulmak çok zor bi şekilde bulup alırım artık :)
(4,152 puan) tarafından
aa yurtdisinda misin. netten baksana bulursun  mutlaka ismi sabir tasi siyah komur gibi olacak
(69 puan) tarafından
Tamam kuzum sağol
0 oy
(891 puan) tarafından
Önce azaltmaya başladım sonra birden kestim meme ucuna bant taktım kendi her gelip istediğinde görüp gidiyordu. Gecede bisey vermoyirm bisey verirsem bu seferde yemek için kalkicak
(69 puan) tarafından
Demi mantıklı gece uyanırsa sallayıp geri uyuturum
(891 puan) tarafından
Evet zaten ilk 1 hafta uyanacak sen emzirmeyince geri uyuyacak
0 oy
(364 puan) tarafından
Bende kışa doğru kesmeyi düşünüyorum o zaman 1 buçuk yaşında olucak nasipse. Çevremdekiler gece acıkır biberona alıştır gece uyanırsa süt verirsin cici bebeyle diyorlar. Oğlum 1 yaşında hic cici bebe vermedim kendim yaptım. Süt vermeyi zaten düşünmüyorum ki 1 yaşındaki 1 buçuk yaşındaki bebek gece acıktığı için uyanmaz beslenmeye ihtiyacı yoktur benim oğlum Memeye çok düşkün gece çok sık kalkıyor gündüz yemek yemiyor Memeye güvendiği için bende şuan küçük kıyamıyorum kısa doğru kesmek istiyorum. Bence sizde gece uyanirsa bisey vermeyin su içip uyumaya devam etsin. Pat diye kesmeyin memeyi azaltarak gidin gece 2 kere kalkıyor dediniz birinde verin birinde vermeyin yavas yavaş kesin. Daha sonra birinde su verin birinde meme vermeyin yatırın direk 1 haftaya kadar alışır bence. Bende bisey vermem bu sefer biberona alıştığı için gece ona kalkicak ama o yaşlardaki bebeklerin gece beslenmeye ihtiyaçları yoktur 
(69 puan) tarafından
Çok sağol canım haklısın gece bişey vermeye gerek yok zaten gündüz yemek falan da yedirmeyi denerim tok olur böylelikle gece uyanmaz
(364 puan) tarafından
Evet uyumadan tok tutacak mama yapıp yedirirn. Gece uyandığında ac olmadığından emin olursunuz. Sabır taşı kullanbalirsin ablam onunla kesti ıslatıp göğsüne sürdü 1 günde bıraktı memeyi
(69 puan) tarafından
Evet biri daha söyledi onu
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Biberon kullanmak kolaylaştırır işini
(69 puan) tarafından
O zaman da gece biberondan süt isticek benden öyle olmaz mı
(1,703 puan) tarafından
Ablam sadece uyumadan ve sabah veriyor çocuklarına biberonlarını alıp yatağa gidiyorlar kendi kendine uyuyorlar biberonla , abiminkilerde öyleydiler , benim bebiş 7 aylık bende biberona alıştırmak istiyorum en azından ilerde sütte içmiş olur
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Sabır taşı dene kesinlikle net çözüm. Aksam kaçta yatio yatmadan yoğurt yedirebjlirsin 
0 oy
(323 puan) tarafından
Gece zaten acıktıkları için değil alışkanlıktan emiyorlar ben su teklif edenlere denk geldim öyle olabilir.Benim de 13 aylık kızım ama şuan cesaret edemiyorum gece baş edemem sanırım.Denedğim zaman su teklif edip sallardım.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Oyyyyy küçük daha annesi
0 oy
(791 puan) tarafından
Bnmde 14 aylık yemek asla yemez ve gece sabaha kadr saat başı uynr emzirirm sabaha kadr yatağımda emerek uyur ama korkuyorm kesersm hiç yemezse daha kötü olrm ya vijdan azabı ckerim
0 oy
(119,334 puan) tarafından
kiz daha erken
0 oy
(7,118 puan) tarafından
2 yasına kadar bir damla süt bile gelse emmek hakkı yazdım ama sen de biliyorsundur zaten. Çocuğu hakkından mahrum bırakma derim. Yine de sen bilirsin.
0 oy
tarafından
Canim daha cok erken degilmi. Enazından bi 6 ay daha bekle bence. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 113 göst.
0 oy
11 cevap 373 göst.
0 oy
3 cevap 78 göst.
29 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aframhiram (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 200 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,982 soru

11,374,805 cevap

34,857 kullanıcı

...