0 oy
164 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Selam kızlar 2 aylık oğlum var sünnetli doğdu cerrahı uzamana götürdük ameliyat olması gerekiyor 1 yaşında dedi  bizim oturduğumuz semmte sağlıkcı abi var toplu sünnetlere gidiyor bebek sünnetleri yapıyor ona götürdük oda hiç gerek yok dedi doktorlar abartıyor ben 5 aylıkken kendim sünnet edicem. Çok kararsız kaldım bu konuda tecrübesiz olduğum için sizden fikir almak istedim bu konuda tecrübeli olan anneler varmı? 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doğuştan sünnet dediğinizin şey aslında bir hastalık çeşidi. İki yaşına kadar tedavi edilmesi gerekiyor. Doğuştan sünnetli diyip ertelememek lazım. İleri de tuvaletini yapamama veya böbrek rahatsızlıkları gibi sorunlar oluyormuş. Ablamın oğlu öyle olmuştu. 
-Reklam-
0 oy
(240 puan) tarafından
Yaa Allah yardımcın olsun canım ben neler çektim iki ay önce bu konuda hatta postlarım bile vardır bakabilirsin sana anlatıp strese sokmak istemem ama iyice araştır derim biz çok sorunlar yaşadık inşallah siz yaşamazsınız
0 oy
(267 puan) tarafından
Toplu sünnetlere giden bir saglikciya hiç güvenmezdim ben olsam. Çünkü ankara buyuksehir belediyesi de yapıyordu bi ara oraya giden bazi çocuklar ikinci kez ameliyat olmak zorunda kalmış. Cerrah bu işin ehli ona güvenin benim oğlum da hipospadiasli doğdu kesinlikle normal sünnet değil ameliyat oldu. 
0 oy
(718 puan) tarafından
Peygamber sunneeti dogustan sunnet degil bir cesit sknti ameliyat oluyor dereceleri var bnmki olmustu
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Cerrahi uzman ameliyat olamsi gerek diyo  ama sağlıkçı abi gerek yok diyo ve sen bu iki seçenek arasindami kaldın yapmayin dogustan sünnet dediğiniz bı hastalık çeşidi eğer tedavi edilmezse kötü şeyler çıkabilir 

Bence doktoun dediğinden şaşmayın sağlık bu ihmale gelmez

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 190 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Laz53 (1,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
28 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Poyrazsmom (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 323 göst.
20 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Simay888 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 158 göst.
30 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Buğlemsinem (37 puan) tarafından soruldu

377,854 soru

11,309,774 cevap

34,743 kullanıcı

...