0 oy
643 göst.
Aile kategorisinde (618 puan) tarafından
Sezeryan olan anneler özellikle spinal olanlar. Kaç güne kalkıp artk işinizi gücünüzü yaptınız. Yada kaç güne ağrılarınız gitti azaldi

35 Cevaplar

0 oy
(6,243 puan) tarafından
Benim 15 günü bulduydu
(618 puan) tarafından
Hi ama o 15 güne tmamaen mi iyileştiniz.
(142 puan) tarafından
Ben bi haftada evin işini 15 günde tam iyileştim
-Reklam-
0 oy
(1,777 puan) tarafından
2 gün, mecbur kaldım, böyle semsert hissediyordum dikişlerimi kalkıp yemeği de yaptım, işimi de, hatta 10.gününde koltuk ittiğimi bilirim
(618 puan) tarafından
Oo maşallah. Spnil mi oldunuz
(1,777 puan) tarafından
Evet canım
(618 puan) tarafından
Şey diyolar doğrumu ödem oluyor sezeryandan sonra yada ayaklar sisiyor karın el vs
(1,777 puan) tarafından
Bak benim 2.gebelikte şişti ama hastanede küveze gittim geldim davul gibi olmuştu ayaklarım, hani sadece dinlenmediğim için şişmişti, ilk gebeliğimde olmadı
0 oy
tarafından
Aynı gün kalktm tektim mecburdm canm
(618 puan) tarafından
Kaç güne eski halin döndünnpeki
(3,162 puan) tarafından
Ya senin yeni ismini yerim gözdemm❤️☺️
tarafından
İlk gün diyorum ya canm ben öyle zorlanmadm ağrım olmadı ilk günden ayaklandm ben

Deryoşş saol aşkm sen nie değiştirmedin ❤️❤️
(3,162 puan) tarafından
Yakalayamadım ki değişimi kuzum. Çok kısa süreliymiş sanırım
tarafından
Bnde son dk gördüm canm , vall bi girdim baktm herkezin nick farklı aradm taradm buldm değiştirdim valla
0 oy
(740 puan) tarafından
Ben 2. Gün rahatlıkla kalkiyordum canım pek tatlı değildir belki ondan ama 2. Doğumun olursa acimasada nazlanacam:)) 
(618 puan) tarafından
Ahha evet nazlan hakedyirsun emn ol o kadar yorucu süreçten geçtin :)
0 oy
(1,629 puan) tarafından
2gun canım herseyi mu yaptım 
(618 puan) tarafından
Maşallah spinal mi oldunuz. Ne güzel nasl basardiniz :) genelde 15 20 gün diyolarda
(1,629 puan) tarafından
Walla genel oldum ben 2gun hastanede bıraktılar benı ewe geldim gezdim ıs guc annem wardı ama benı yaptırmadı hep isleri yaptım sukur duzel dım doktorum nekadar ayakta okadar cabuk dedı 6ay oldu sukur ıyyım
0 oy
(1,964 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Spinal+ genel anestezi oldum aynı anda  3.gun tamamen ayağa kalktım canım.10.gunden sonra ödemin falan tamamen indi daha da rahatladim. Ama 3.gun evde tüm işlerimi yaptım. Ne kadar erken kalkar yürürsen o kadar hızlı toparlanıyorsun.
(1,964 puan) tarafından
Çok fazla serum aldım ondan oldu galiba bende bilmiyorum ama indi Allah'tan biran dev olarak kalcam sandım. Dusunku ben o ayaklara ragmen 3. Gün evde mekik dokudum korkma hemen ayaklanirsin canım
(618 puan) tarafından
İnsaAllah korkyrm ben ya  :( bide int izledm ay nasl açıp kesiyolar
(1,964 puan) tarafından
Yok korkma canım benim kötü bir doğum anım var ama ona rağmen yine yaşamak isterdim. İlk çıktığın gün insan zorlaniyor ama sonra rahatlıyorsun hele bebeğini kucağına alıyorsun ya dünyalar senin oluyor.
(618 puan) tarafından
Kötü anınız mi var :( peki kaç güne korse taktınız
(1,964 puan) tarafından
Benim kötü çünkü bebeğimin kalp atışları zayıflamış tansiyonum vardı Allah'tan hissedip hastaneye gittim o yüzden gece yarısı annemler falan yokken acil sezeryana alındım. Gerçekten doğumdan korkma canım Rabbim sağlıkla almayı nasip etsin çok korkutucu olsaydı kimse ikinci çocuğu yapmazdı. Bir gün sonra unutuyorsun bile tek umursadiğin sağlıkla kucağına almak oluyor Sadece bebeğini kucağına almaya odaklan. Hiç korse takmadım canım ben
0 oy
(1,618 puan) tarafından
9. Gün evimnn işini gördüm
(618 puan) tarafından
Spinal mi oldunuz bu arada genelde şişkinlik oluyor
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Valla 1 haftaya toparlamıstim ben
0 oy
tarafından
3. Günü evimi temizlik yapmaya başlamıştım bile ama her bünye bir değil 
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Canım mecbur oldumu ilk günde kalkiyosun ben mecburdur acil alindigim için bebeğimin beşiği bile hazır değildi evim kıyameti gelip yaptık ama acısı yokmu dersem tabiki de var 

Tam 20  günüm doldu iyiyim dedim bu seferde safra kesemde taş çıktı sancidan oturamiyidum bile lohusalıgimi anlamdim bile çünkü her gece acildeydim şuan iki buçuk ay oldu hala o haldeyim ve sezeryan yerim acayip agiriyo gecelri  mama yapmak için uyanınca birden ayağa kalıyorum  bı ağrı vuruyo rabbim sana yaşatmasın sadece üşütmemeye dikkat etbol bol yürüyüş yap
(618 puan) tarafından
Bende de safra taşı var gebeliğin 2 ayinda öğrendim ve bana doğumdan sonra ameliyat dendi o derece . Yani hamilelgmden birşey anlamadım anlican benmde zorunlu olabilir pzt belli olcak. Bu yüzden korkyrm fok
(3,599 puan) tarafından
Ayy Alllahim yardımcın olsun senin sancıların oluyomu
(618 puan) tarafından
Bende sanidan ziyada sürekli safra kusuyorum bak 36+4 oldm hala safra kusuyorum kabız oluyorum. Arada sağ tarafıma sırtıma ağrı oluyor ama kusma kyan k giz geliyor inan .
0 oy
(2,769 puan) tarafından
2 hafta kadar sürdü 
(618 puan) tarafından
Genel mi oldunuz
(2,769 puan) tarafından
Belden aşağı uyuşturdular ilk doğumumdu
(618 puan) tarafından
Spnil yanı. Peki ayaklarınız vs sistimi
(2,769 puan) tarafından
Evet spinal. Yok hayır hiç şişmedi devamlı yürüyüş yaptim
0 oy
(2,701 puan) tarafından
2 gün hastanede yattım mecburi hemen kalkmıyor insan 4. Gün yavaş yavaş işimi yaptım 10 15 günde toparlandım 
(618 puan) tarafından
Spnilmi oldunuz bazıları şişkinlik oluyor ayak yüz karn siisyir diyo dogrumu
0 oy
(2,692 puan) tarafından

2 kez spinal sezeryan oldum ve çok kısa zaman aralığıyla. İkisinde de çok şükür hiç yatmak nedir bilmedim. Gerek duymadım. Sadece ilk bir hafta yatarken kalkarken ameliyat yerimde ciddi ağrı oluyordu. Hani kasıyorsun ya kendini yataktan kalkarken o zamanlarda. Onun dışında elhamdulillah <3

0 oy
(119,441 puan) tarafından
aay ben sezeryan olmadim ama olan bi yakinim var soruyum bi
0 oy
(165 puan) tarafından
9 .gün artık  her işimi yemeğimi temizliğini kendim yaptım spinal çok rahat ve kolay bide insan çabuk iyileşiyor ama genel oldum 20 sonra yeni yeni yapmaya çaliştim
(618 puan) tarafından
Dimi genelde öyle diyolarm şey sorcam ödemin yok hiç ama seseryandan sonra oluyo diyolar dogrumu
(165 puan) tarafından
Ben genel anestezi  olunca çok olmuştu ama spinal oldum hiç yatmadım hem gezdim çok su içtim sen hareket yapmasan ödem olur
0 oy
tarafından
Canım ameliyattan Bi sonraki gün gayet iyiydim ayaktaydımtam anlamıyla iki üç gün sonra işlerimi görür oldum spinalde çabuk ayağa kalkıyorsun zaten
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eve gelince normal hayatıma devam ettim 
0 oy
(375 puan) tarafından
İlkinde 15 gün yattım 2.de ertesi gün kalktım ayağa bir çocuk daha var mecburen kalkıyorsun 
0 oy
(87 puan) tarafından
Ben genel oldum 2 günden itibaren kendim işimi yapabildim ama yattığım yerden kalkmak öksürmek eğilmek bunlar 10 günü buldu canım 
(618 puan) tarafından
1o günden sonra nasilsnz
(87 puan) tarafından
Çok daha iyiydim ama 1 ay falan temizlik yapmadım eşim yaptı
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Ben çok zorlandım canım valla.

1 ay önce doğum yaptım daha yeni yeni diyebilirim yani 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 319 göst.
14 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 244 göst.
3 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 532 göst.
0 oy
10 cevap 327 göst.
26 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,048 puan) tarafından soruldu

380,718 soru

11,398,882 cevap

34,923 kullanıcı

...