0 oy
131 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (704 puan) tarafından
Öncelikle Allah kimseyi evladının sağlığı ile sınamasın inşallah. Anne karnında 2 delik var denmişti. Doğdu 4. Gün bugün çocuk kardiyoloji ye götürdük özelde sadece bi doktor bulabildim bugun için. Oda o kdr robot gibiymiski beni hiç aydınlatmadi sadece rakamlarla fln konuştu. Vsd bide bi çeşit daha yerde delik varmış 4 veya 5 mm büyüklüğündeymis. Bu yüksek bi rakam mi düşük mü. Kapanma ihtimali nedir başına gelen var mı.yardimci olursanız sevinirim  

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim kizimda var dendi dogmadan doğdu ve doğru çıktı 2 kere götürdüm cocuk kardiyolojiye kapanacak normal dediler 1.5 yasinda goturdum kapanmis bir daha gelmenize gerek yok dendi cok sukur 3 yasinda 
(704 puan) tarafından
Kaç mm Di canım geçmiş olsun
tarafından
Hatırlamıyorum kuzum da uc tane vardi deliği
-Reklam-
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Ölçüleri hatırlamıyorum anne karnında böyle bir şey demediler doğduğu zaman dediler 2 taneymiş önemli yerdeymiş her kontrolüne götürdüm 5 aylıkken gittik en son görünmüyor artık zaten zamanla kapanır demiştik dedi 1 yaşında tekrar kontrol istedi 1 yaşını bekliyoruz hiç bi sıkıntısı yok çok şükür ankara büyük şehir hastanesine gitmiştik bu konuda tavsiye ederim orayı ayrıntılı bilgi veriyorlar her kontrolünde ilk aylarında korkmuslardı ve benide korkutmuslardı. Doğdugumda benimde varmış yaşıma kadar kapanmış. Daha ilgili bir yere götürebilirsen iyi olur önce çocuk doktoru kontrol ediyor o yönlendiriyor kardiyolojiye .
(704 puan) tarafından
Şuan herşeyi gözüme batıyor lohuslaiginda etkisi ile bebeğimi kaybetme korkusu oldu baktıkça çok üzülüyorm sürekli hızlı nefes alıp veriyor gbi geliyor
(1,831 puan) tarafından
Öyle olur bende hala var farklı bir şey yaptığında bunu biye yaptı bi sorun mu var uyurken nefes alıyor mu vs vs sürekli kontrol halindeyim maalesef.  O zamanlar daha çoktu tabi . İçinin rahat etmesi için daha ilgili bir yere götürebilirsen iyi olur canım yoksa çok bunaltırsın kendini
(704 puan) tarafından
Birde şehir hastanesinde varmış doktor ona götüreceğim canım
0 oy
(996 puan) tarafından
Bende de varmış doğduğum zaman yaşıma girmeden kapanmış şu yaşıma kadar da kalp ile ilgili sorun yaşamadım 
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun inşallah hemen kapanır 
0 oy
(808 puan) tarafından
Benim  kızımda da var 1/6 3 aylıktı kapanmamisti 6 ay sonra Gel dedi eylülde gideceğiz insaallah
0 oy
tarafından
kapanır canım Tedaviyle.Kolay o korkma kuzum
0 oy
(2,137 puan) tarafından
Oğlumun kalbindede 1 delik vardı .1 yaşında götürdük kapanmisti çok şükür.

İnşallah senin bebegininkide kapanir canım.
0 oy
(872 puan) tarafından
8 mm den küçük ise sıkıntı yaratmicak büyük ihtimalle demişti doktor. Allahin iziniyle sizinki se kapanacak. Kizim 1 aylıkken öğrenmiştik, 4 ayda, 7 ayda, 9 ayda, 13 ayda goturduk. Bir daha 24 ayda getirin kontrole dedi.
(704 puan) tarafından
Ufaldı mi siiznki kaç mm Di sizede geçmiş olsun canım
(872 puan) tarafından
6 mm di bizimki. 2 ay önce gittiğimizde 3.5 mm diye yazmış doktor.
(704 puan) tarafından
Öle mi çok sevindim canım inşallah bizimde öle olur
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Benimki kzimda da vardı kapandı gitti delik kapanıyor zamanla Dr size söylemedi.mi.kapanir falan diye 
(704 puan) tarafından
Sizin boyutu ne kadardı. Doktora soru sorulmuyor
(2,974 puan) tarafından
1.700 doğdu heralde hangi hastane mersinlisin heralde bı arkadsmda 1.500 doğum yapmıştı sor herşeyi sana cevap vermek zorunda
(704 puan) tarafından
Onu demiyorum canım deliğin boyutu neydi
(2,974 puan) tarafından
Ayyyy canım yorumlar karıştı bir arkads erken doğum riski varmış ounla yorum karıştı hatırlamıyorum boyutu ama genelde kalbi delik doğanlar hep kapaniyor demişti drm
0 oy
(1,856 puan) tarafından
PDA kapanıyor ama bunlar kapanıyor mu bilmiyorum  4 mm baya büyük 
0 oy
tarafından
Canım hemen hemen tüm kalp delikleri eeeennn geç 6 yaşına kadar kapanıyor. Bizim de kalp de sorun çıktı. Manyak gibi araştırdım o yüzden. Deli gibi makale okudum. Çapı önemli olmaksızın neredeyse hepsi kapanıyor. :)
0 oy
tarafından

Bizde 1 aylıkken öğrenmiştik 3 ay sonra kontrole gel demişti geçen gün götürdüm deliği kapanmaya başlamış ama kalp ritim bozukluğu var oğlunda dedi birde benim oğlum çok morariyor nefesi felan gidiyor :(

(704 puan) tarafından
Çok. Üzüldüm İnan şuan dokunsan aglaem. O haldeyim sanki bebeğimi kaybedecekmsm korkusu var
tarafından
Üzülme canım delikler kapanıyor. Kapanmasa bile ufak bi operasyonla hallediliyormuş genelde canım. Rabbim şifa versin tüm bebeklerimize.
0 oy
(695 puan) tarafından
Bebeğin henüz küçük inşallah kapanır kardesimin de kalbi delik ti kapandı şükür 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 213 göst.
1 Kasım 2023 Diğer kategorisinde esengulhlc (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 251 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Azracanimm (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 680 göst.
26 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minarin (1,921 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 250 göst.
29 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birgul (10 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...