0 oy
984 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kardeşim sözlendi bugün sözlüsü ile elbise bakmaya gittiler yüzük almaya gittiler görümceleri de çok gelmek istiyordu ama kardeşim biz sözümüz de gidelim diye düşünmüş bunu da sözlüsü ablalarına iletmiş ablaları da iyi gruba at ne alırsanız diye mesaj atmışlar kardeşim elbise denemiş çok beğenmiş ikisi bu damadımız olacak kişi de gitmiş ablaların elbiseye atmış babaanne elbisesi gibi bu ne böyle demiş en büyük ablası sinirlerim tepeme çıktı bu kadar usulsüz olunur mu olgun göstermiş seni daha düzgün bir şeye bakabilirsin diyebilirdi kardeşimle konuştum oradan oğlan bağırıyor ***** geri zekalı diyor kardeşime herkes senin beğendiğini beğenmek zorunda mı diyor e beğenmek zorunda değil ama sizce böyle söylenir mi benim görümcem benden küçük ben onun bir şeyini görmedim ama gelin görümce ilişkilerine görümcesi olanlar daha iyi bilir yani doğru bir şey mi sizce bu dediği iyi niyetli bir şey mi

45 Cevaplar

0 oy
(11,217 puan) tarafından
arkasina bile bakmasin abla tavsiyesi :)
-Reklam-
0 oy
(587 puan) tarafından
Valla cnm kardesin şimdiden bu olaya susyor ise evlenince vay haline onlar kendine gelin kardeşine eş değil oyuncak dalga geçecek birini aliyorlar sanırım işi çok zor olur o aileye giderse
0 oy
(917 puan) tarafından
Bence kardeşin hiç i aileye girmesin vazgeçsin 
0 oy
tarafından
Burda sorun görümce mi yaa? Damadı niye esgeciyorsunuz? Evlenince sizin eşinizden farksız olacak. 
tarafından
Tabii ki de sorun görümce değil canım Ben daha önce bununla ilgili post açmıştım hiçbir şekilde oğlanı bırakmıyor ayrıl falan diye konuştum karışma senin evliliğin gibi mutsuz olacak zannetme falan demiştim bana çok zoruma gitmişti hatta buradakiler de boş ver karışma falan demişti şimdi de bir de görümceleri çıktı Yani baştan kokuyor bu balık zaten ama kardeşim laftan anlamıyor nasıl laf anlatacağım bilmiyorum Ne demeliyim sizce
0 oy
(13,945 puan) tarafından
Görümceye değilde damat olacak d.angalağa kızman gerek bence. Terbiyesiz şimdiden böyleyse ilerde daha çok çektirir size. 
tarafından
Kız hiç sorma zaten ona ben en başından beri istemiyorum vallahi söze gittim cenazen varmış gibiydi daha önce de  böyle bir post açmıştım burada herkes senin gibi mutsuz olacak değil demişti kardeşim bana ayrılsın diye çok konuştum ama ayrılmak istemiyor ne yapabilirim bilmiyorum
(13,945 puan) tarafından
Eğer aşiksa kardeşin yapabileceğiniz hiçbişey yok. Siz ne derseniz deyin gözüne görünmez. Nişanlilik süreci uzun olsada ne mal olduğunu anlasa bari. Kardeşine söyle buraya üye olsun 2 güne ayrilir kesin.
tarafından
Allah seni :D güldürdün ya Allah'ta seni guldurusn
(13,945 puan) tarafından
Vallahi kiz ciddiyim. Aklina gireriz biz onun.
0 oy
(396 puan) tarafından
Şimdiden kardeşine saygısı yoksa ileri de hiç olmaz. Ne kadar severse sevsin saygı olmadıktan sonra kardeşin çok yıpranır. Evlenir üstüne de bir de çocuk yapar bu sefer hepten ayrılamaz söyle ayrılsın.

Kendisine saygı gösteren biriyle evlensin
0 oy
tarafından
Valla nisanlilik sozluluk tanimak icin ben nisanliylen kaynanam gelinligimi secti ben beyenmedim dedim esimde onlar aliyor giy ben diyemem beyenmemis diye 2 yildirda oyle annesi babasi kardesleri beni insan yerine koymaz beni dograsalar donup bakmaz sesi bile cikmaz bence kiz kardesin vaz gecsin herkes bit elbise icin değmez diyecek ama ilerde bir suru sey icin deyecegini gorecek tabi yinede herseyin hayirlisi
(288 puan) tarafından
Mesele bence elbise değil ki onların tavrı bende senin gibiyim başta olan olaylar aslında sonu belli ediyor o yüzden uzatmamakta fayda var
tarafından
Aynen valla ben cok pismanim suan
(288 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun biz yuvamız için sabrediyoruz onlar bu şekilde sadece kötülük yapıyorlar
tarafından
Kotulukleri ayaklarina dolansin insAllah
0 oy
tarafından
Kuzu gorumceden çok ben sozlusunun dediğine takıldım şimdiden kıza gerizekalı diyor ve kız ilk denediği elbiseyi ablalarina atıyorsa o kızın vay haline Allah diyor kulum bak bunlar böyle gör ! .kız kardeşin tekrar düşünmeli 
tarafından
Canım sözlüsünü dediği de zaten sorun şu oğlanın işi de sorun ben çok konuştum ayrılsın diye hiçbir şekilde ayrılmak istemiyor mutsuz olursun dedim senin gibi mutsuz olacağını zannetme dedi bana ailem bile hala istemiyor ama kendisi istiyor bu oğlanı bir de ailesinden çok da görümceleri çıktı başıma 4 tane görümcesi var ya Ne yapacağım bilmiyorum vazgeçmiyor bir türlü sanki oğlanda şeytan tüyü var vazgeçmiyor ya
tarafından
Al kardesimi karşına son defa konuş dört tane görünce var huylariniz bir değil giydikleri ne kadar karisiyorlar hepsini geçtim bu çocuk şimdiden seni mağazada ortamda azarlıyor yarın birgün evlendigin zaman ana avrat sover hiç kaldiramazsin aklını basina al ... Evet ben belki mutsuzum ama sen beni gör halimi anla ve sen aklını basina al ben mutsuzum sen mutsuz olma ... Şimdiden sana saygısı yok evlendikten sonra seni doverde soverde akıllı ol de . Artık seni uyarmam ama evlendikten sonra da ağlayıp bana gelme sakın de .. sakin kafayla iyice duaun taşın sürekli seni azarlayan sana hakaret eden adamla bı ömür gecirebikirim diyorsan hayat senin hayatın ne halin varsa gör de
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allah kurtarsın kardeşini canım bu adamdan bir b** olmaz
tarafından
Çok söyledik Ne adamdan bir *** olur Ne ailesinden laf anladığı yok zaten mezhep farkı var daha önce de bir posta açmıştım hatta birkaç posta açtım bununla ilgili kardeşimi de çok uyardım Ama karışma bana seni ilgilendirmez dedi senin ilişkin gibi mutsuz olacak zannetme dedi herkes mutsuz olacak değil dedi ama belli yani mutsuz olacağı bunu görmüyor gözü
(14,428 puan) tarafından
Tövbe kız bacım şimdiden küfür eden adam yarın neler yapmaz
0 oy
tarafından
Kardeşin yol yakından dönsün o yoldan
0 oy
tarafından
Yol vereceğimiz insanlara yüz verirsek böyle olur işte kardeşin kurtarsın kendini
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Gerizekalı mı? Kardeşin yol yakınken dönsün. Giyeceği elbiseden görümcelere neymiş beğenmek onay vermek zorundalsr mı ki ablalarına atıyo fikir soruyo. 
0 oy
(119,579 puan) tarafından
hemen vazgecsin
0 oy
(288 puan) tarafından
Şuraya çok uzun yazmak istiyorum ama inan siz bile okumazsınız söz olacakken benimde iki görümcem peşimizde elbise beğendik simdiki aklım olsa o an derdim ne alaka diye birde biz siz ne alacaksınız diye bakmaya geldik dediler bu iş ordan belli kardeşini tanisam gerçekten anlatırdım o gün elbiseye laf eden yarın evliliğe bebeğe bile müdahale ediyor inan vazgeçmiyorlar oğlan da ablacıysa geçinmek çok zor hâlâ her kavgamız onlar yüzünden çıkıyor 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Babaanne elbisesi falan demeleri ağır olmuş , kibarca hemen karar vermeyin başka bakın  diyebilirdi.Şimdiden böylelerse kardeşine bayağı çektirirler .Eş adayının daha yolun başında geri zekalı falan demesi de hiç hoş değil.Tabi kardeşin toz pembe bi dünyada şuan mutsuz olacağını algılayamıyor .Allah yar ve yardımcısı olsun .Sen üzerine düşeni yapıp ikaz etmişsin .Gerisi ona kalmış bişey 
0 oy
(2,163 puan) tarafından
Sözlusü şimdiden sesini çıkarmıyorsa k ardeşinin işi zor başka insanın eşi arkasında olmalı
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yol yakın lütfen dönün nolur oğlanda cibiliyetsiz
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Senin **** olacağın birşey yok kardeşin bile isteye gidiyor yani kendine azcik saygısı olsa böyle hakaret edilmesine müsade etmezdi zaten 
0 oy
(17,925 puan) tarafından
Ayyyy benim kızkardeşimde yeni nişanlandı sevdiği oğlanla damadımız ağzının içine bakıyo görümcesi yok ama kaynanasıda aynı şekil el üstünde tutuyolar inşallah öyle devam ederler kızkardeşinde baştan tavrını koysun aksi takdirde ezilen olur
0 oy
(5,369 puan) tarafından
Bırak kız vermeyi öyle aileyle komşu bile olmam kardeşin başını yakıyo haberi yok bari hemen çocuk yapmasa

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 479 göst.
14 Mart 2021 Aile kategorisinde Perii2345 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 567 göst.
3 Mart 2022 Diğer kategorisinde Tugcaam (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 814 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ❤Mehincik❤ (6,681 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 1,016 göst.