0 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (3,551 puan) tarafından
Ya kızlar oğlum 8 aylık oldu dün.. İsmine bakmıyor. Burda sürekli post okudukça sürekli saçma sapan düşünceler geliyor aklıma... Sürekli de konusuyorum. Bazen anne diyor sadece birde aguldanıyor.. 

9 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Adını öğrenememiştir canım bebeğim aşkım oğlum falan diyorsan adını öğrenememiştir
(3,551 puan) tarafından
Sürekli ismi ile hitap ediyoruz ama
(7,768 puan) tarafından
Daha kötü düşünmen için çok erken hemen evham yapma canım benc ebişey yoktur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Genelde daha erken ismine bakmaya başlıyorlar amaaaa sürekli bebeğim, aşkım, bitanem diye sevince bebiş adını öğrenemiyor. Sık sık adıyla hitap et bir süre ve kafanı da kurcalama. Herşeyi olumsuza yormamak lazım.
(3,551 puan) tarafından
Canım 2 de ablası var onlarda sürekli ismi ile çağırıyor bende.. Tabi yavrum kuzum diye seviyorum ama.. Genelde ismini söylüyorum. Hiç bakmıyor çok dikkatimi çekiyor
tarafından
Bu düşünceler için çok erken. He yine doktoruna danışırsın ama bence çok erken. Canı istemiyor da olabilir. :)
0 oy
(515 puan) tarafından
Canım benim kızım 7 ay 20 günlük bakıyor ismine ama sürekli isim kullandık diğer türlü de sevdik ama isim oncelikti senin bebisde bakar ya sıkıntı etme bir sorun yoktur her bebek bir olmuyor ilk kızımda herşeyi geç oldu bu kızımda erken değişiyor yani 
(3,551 puan) tarafından
Her dk ismini söylüyoruz. Kızlarım var sürekli ismi ile sesleniyorlar ama hiç bakmıyor neden bilmiyorum.. Ne olabilir acaba?
(515 puan) tarafından
Keşke bilsek canım ama canı istemiyor inat olabilir :) dediğim gibi her çocuk farklı sabret biraz diğer gelişimleri iyiyse sıkıntı alma nazlaniyordur annesi.
Yinede için rahat etmezse bir Dr. Danış ama bir sorun yoktur bence.
(3,551 puan) tarafından
İnşallah yoktur bir sorun.. Diğer gelişimleri gayet güzel. Hani ay ay takip ediyorum ama ismine bakmayışı beni çok endişelendiriuor. :(
(515 puan) tarafından
Üzülme canım önünde iki tane ablası var maşallah o onları koyup geçer merak etme yoktur bişey
0 oy
(9,247 puan) tarafından
9 ay olcak haftaya 7 de basladı artık sese mı ismemi bakıyo bılemıcrm
0 oy
tarafından
Bence doktora götürdüğün zaman bundan bahset
(3,551 puan) tarafından
Götürmeyi düşünüyorum bu ara Bi gelişimine baktırmak istiyorum. Ya hergün burda otizmle alakalı postlar göre göre acaba benim oğlumda mu oyle diye korkmaya basladım. Anne diyor kendi kendine agu gıgı bişiler söyleniyor. Dışarı çıkartırken bunu biliyor seviniyor. Babası çağırsın kucagımdan gidiyor yada diğer aile bireyleri. Beni tanıyor beni al diye kucagıma gelmek istiyor. Televizyon açık da olsa pek bakmıyor yani bakıyor ama öyle dalarak izlemiyor. Emekleme ye çalışıyor. Önüne emzipini falan koydugumdq ona ulaşma çabası veriyor. Kendi uyur kendisi uyanır uyku problemi yada yemek problemi yok ne versem yer. Yemek ister. Göz teması uzun uzun kurar bizimle. Yabancıyı bilir. Güler oynar. Tek sorun sesleniyorum adıyla yada oğlum diye ama bakmıyor. Çok çok nadir bakıyor.
0 oy
(507 puan) tarafından
Çağırdığın zaman başka şeylerle mi ilgileniyor. Benimki 6 aylık canı isterse bakar canı istemezse kendimi yırtsam bakmıyor başka şeylere bakıyor ilgileniyor 
(3,551 puan) tarafından
Evet. Mesela yürütece koyuyorum. Kafasına göre istediği yere gidiyor ya. Mesela bişi gördü onu almak ona ulaşmak için çabalıyor. Ata oğlum hayır diyorum hiç bakmıyor bile.
(507 puan) tarafından
Onlarla ilgilendiği için bakmıyordur kötü düşünme
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Benım bebegım de 7 buçuk aylık bı bakıyor bı bakmıyor erken bence henüz her dedığinde bakmaz kı 
(3,551 puan) tarafından
Nadiree öyle sesime bakıyor gibi ama genelde hiç seslenince bakmıyor. Mesela cıs yapma faln diyorım hiç duymuyor bile. Ama sesi duyuyor onu biliyorum yani acaba duymuyor mu şüphesi yok. Ablaları ile gayet güzel oynar güler onlara kahkaha atar.
0 oy
(3 puan) tarafından

Kübra hanım benim.bebegimede bakablrmsn 7+1 vajinal ultrason

image

0 oy
(2,974 puan) tarafından
Ben doğduğundan bu yana ahsenim 

Güzel ahsenim 

Canim ahsenim 

Ahsen Ahsen diye diye alıştı heralde Ahsen deyince bakıyor hemen sürekli ismi ile hitap edin 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 108 göst.
6 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 295 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 89 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Prens-prenses annesi (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 93 göst.

380,445 soru

11,390,644 cevap

34,899 kullanıcı

...