+1 oy
294 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Birde ellerini sürekli çırpan açıp açıp kapatmak otizm belirtisi mi? Göz teması var annesiyle temasıda var sadece 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gurbet şavastanmi şüpheleniyorsun
tarafından
Yok kuzum arkadaşımın oğlundan çok dikkatimi çekiyor kızımla yaşıt fakat ismine asla bakmıyor benim oğlan 8 aylık olacak ismini duyunca hemen bakar
-Reklam-
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Doktor daha iyi bilir her çocuk farklıdır gelişimi farklıdır bebeğin de sıkıntı yok normal desek doktora götürmücekmi
tarafından
Bilmiyorum belirtilerini merak ediyorum
0 oy
tarafından

Hani şimdi burda ne desek boş her bebek bir olmaz önce bi doktora götür melisin canım 

tarafından
Benim bebeğim değil ki
tarafından
Arkadaşın sanırım cannoş ona de mutlaka görürsün hiç olmasa emin olur
0 oy
(451 puan) tarafından
Ayni benim oglumda var 10 aylik ellerini cirpiyor surekli alkisliyor oyuncaklarla hic pynamiyor goz temasi var ama adina tepkisi yok birde surekli donen seylere meraki var :((((( allahimdan gelene raziyiz ama insallah gecici biseydir ;((((
tarafından
Benim çocuğum değil kuzum benim arkadaşımın Allah sağlık versin yavruna tek duam sağlıktan öte güzelliğin olmadığı bu dünyada yaşamın en sıhhatlisini diliyorum
tarafından
10 ay oyuncaklarla oynaması için erken bir dönem göz teması zaten daha sonraları başlıyor bol bol gün içinde ismini söyleyin çok kullanılmadığı için bakmıyor olabilir aaa gibi sesler çıkartıp bakıp bakmadığına dikkat edin
(442 puan) tarafından
Kenanveannesi dediğiniz belirtiler otizme benziyor ama göz teması var  bazen televizyona telefona maruz kalan ve cocuklardada olabiliyor mümkün olduğunca televizyon ve tablet izletmeyin ve doktor muayenesini de ihmal etmeyin lütfen
0 oy
tarafından
Ellerini çırpan derken otizm tek belirti vermez 
tarafından
Canım çok izletme TV hatta komple kes telefon izliyorsa onu da kes bı ara bende şüphe ediyordum hatta hala tatmin olamadım bunun için
tarafından
Kuzum benim bebeklerim değil arkadaşımın ama söyleyemiyorum
tarafından
Ya anladım canım Allah'ım korusun benimki hareketli olduğundan pek birşey ogretemiyorum vende onu kafama takıyorum ya
tarafından
Kız takma bir şey olmaz o hiperaktif bebek benim kızda öyle 20 aylık şuan her şeyi biliyor vallaha bazen donumu çıkar diyorum onu bile çekip çıkarır djsndndkekodmw
tarafından
Ne bileyim canım ya oyuncak asla oynamaz saçma sapan şeylerle oynar oturmuyor etmiyor birşey ogretemiyorum 19 aylık oldu ya benimkide çok ufakta değil
0 oy
(203 puan) tarafından
Canım farklı herkeste bebim tanıdığım okula gidiyor normal sadece takıntısı var asosyal.  Ama otizm diye geçiyor 
tarafından
Öyle olanda mi var
0 oy
tarafından
Kaç yaşında olduğunu baz alarak doktor teşhisini koymalı otizim değildir belki daha farklı bir sebebi olabilir 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 188 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Zelisela (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 117 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Asabii (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 151 göst.