+1 oy
85 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Aranızda özel kurumda çalışan var mı acaba.. (öğretmenim)... Şunu merak ediyorum açıklık getirebilir mi bilen arkadaşlar ... Mesela ben hamile kaldığımda kaçıncı haftama kadar çalışacağım. Ve kurum bana ne kadar izin verecek doğum izni olarak... Bu izin diliminde maaşım yatıyor mu.... Birde doğum parası vs gibi bir yardımı oluyor mu bu özel kurumların

3 Cevaplar

+1 oy
tarafından

post yukarı çıksin

-Reklam-
+1 oy
tarafından
ben ozel sektorde calısıyorum ancak ogretmen degılım, cevaplarım ama ozel okullarla sartlar aynı mı bılmıyorum acıkcası. ogretmen bırı cevaplasa daha dogru olur sankı
(1,011 puan) tarafından
Sizin kurumda nasıl acaba canım. genel anlamda hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum
tarafından
Canim ozel sektorde 32+0 da iznin basliyor, doktorundan 37+0 a kadar calisabilir raporu aliyorsun. 37+0 da izne cikiyorsun. Sonrasinda dogum izni arti sut izni ( toplu kullanacagini dogum iznine ekletecegini varsayiyorum) toplamda 5-6 aya denk geliyor iznin oluyor. Dogum ve sut parasi dogumdan yaklasik 1-2 ay sonra adina ptt ye yatiyor. Ona e devletten bakabiliyorsun.
Dogum ve sut izninde evet maasin yatiyor. Kanunen hamile ya da dogum iznindeki kadini isten cikaramaz isveren. Yasal dogum iznin biter kendin uzerine ucretsiz izin istersen o ayri o zaman maasin yatmaz tabi
(1,011 puan) tarafından
Peki canım birşey daha sorcam. Hani ilk çocukta 300 ikinci çocukta 400 TL çocuk parasi yatıyor muhabbeti varya... Bu SGK li olan kişi için nasıl işliyor bilgin var mı.. 4 ay izin surecindeyken maaş tam şekil mi yatıyor. Yoksa herhangi kesintiler de yaşanıyor mu... Bu arada yorumun için çok teşekkür ediyorum çok ayrıntılı anlatmışsın❤️
tarafından
Rica ederim ne demek ❤️
Yasal izin icerisinde maasin tam yatiyor, hicbir kesintin olmuyor. Ben 2.dogumumu yaptim oglum 1 yasinda. 700 kusur dogum parasi 300 kusur de sut parasi almistim. İlk cocugum baya buyuk onu hatirlamiyorum ne kadardi ama ikinci dogumumda yatan tutarlar bunlardi canim
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Ben market çalışanıyım ama fark yoktur diye düşünüyorum. 32 haftaya kadar çalıştım. 32 haftada ya çalışabilir ya çalışamaz alınıyor. Ben çalışabilir aldım. Doğuma 5 gün kalana kadar çalıştım. Raporu bitirmek istediğinde hastaneye gidip çalışamaza çevirebiliyorsun çalıştıkların doğum sonrasına aktarılıyor. Benim doğum iznim 2 aydı. 2 ayda ben doğumdan önce çalıştım onlar da eklendi. 1 haftada yıllık izin kullanıcam. 4 ay evdeyim şimdi. Parayı henüz almadım bende raporunu götürdüm bakalım ne zaman ne kadar yatıcak. 316 lira süt parası yatmış sadece şuanlık

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 65 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde First (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.
4 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 1anneadayi (1,267 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 715 göst.
0 oy
8 cevap 218 göst.
11 Eylül 2021 Aile kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu