0 oy
218 göst.
Aile kategorisinde (590 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

dogum izni sonrası işe baslamayı düşünüyorum anneme emanet edeceğim için

fakat anneminde kısıtlı vakti var oda çalışıyor

kayınvalidem lohusalıkta geldi burnumdan getrdi sürekli esimi doldurdu esime beni asagıladı vs vs bikac kez tartışma cıktı hem esimle hem kayınvalidemle

onlar gtti esimle çoğu sey yolunda fkt hala anasının etkisinden kurtulamadı cok doldurdu kadın

bnm çocugumu kendisi yetstrmek istiomuş bni işe göndermek istiyor sürekli esime baskı yaptı 

bn kesinlikle kayınvalidenin bakmasını istemiyorum annem bakacak dye baslıcam şimdilik.. işe baslayacagımı duyunca bzde gelelim bakalım demeye basladılar 

işe gtmeyim çocugumla işgileneyim diorum esim çogu seyi bnden beklio mesela bişey alınacak bnden beklio o bnden daha çok kazanıyor oysaki şimdi bile böyle yapıo bide anası dolduruo işe gtmezsem paramda olmayacak bn neyapmalıyım yardım

kamuda çAlışıyorum

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Bir çocuğu eğer imkanlar el veriyorsa annesi büyütmeli. Ne olursa olsun. Eğer kaynanan da böyle bir insansa ortalığı boş bırakma. Sonra senim canın sıkılır canım. Bırak eşin beklesin. 

(590 puan) tarafından
esim bnden beklioda param olmayımca ben ödeyemeceğim anası üç kuruş para verince esim omu bişey sanıyor
mesela gecen az bi para yollamış esim bnm istemediğimi ve bna söylemeyecegini söylemiş kadın bna dedi bnde dedimki göndermeyin gerek yok bn ztn işe gtcem dedim boxuldu halada pesimizde aramıom sormuom ne yüzsüzler
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla beklerse beklesin bi kadın ev geçindirmek zorunda değil bakamayacaksa evlenmeseymiş zorunda değilsin 
(590 puan) tarafından
tek çözüm çalışmamak dimi kadın gelirse hem yawrumdan uzak hem iş sıkıntısı hem ew
(690 puan) tarafından
Bı gün ona anne demeye bile başlar ki kesin yani kreş yaşı gelene kadar sizin bakmaniz en iyisi yoksa hem eşinizi hemde çocuğunuzu size karşı soğutur
(590 puan) tarafından
bnde aynı şeyi düşünüorum çocugumuda bnden uzaklaştrmak istiyor akıl hastası kadın bn baktım ben büyüttüm der dediğin gbi bebek ona alışır
0 oy
(866 puan) tarafından
Eşinizin sizden beklemesi saçma sonucta erkek o ve evi erkek geçindirir. Sizin bi çocuğunuz var sonucta ben olsam ise başlamazdım hele böyle bi durumda
(590 puan) tarafından
çocuguöun braz mamasını vs alayım dye baslıcam annem bakacagı için kaynanamı istemiorum çok pislik bi kadın beni sewmio kötülüyor hep
(866 puan) tarafından
Hayırlısı olsun allah kolaylık versin canm
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Benimde annem baksa calisacaktim ama kayinvalidem pek cocuk işinden anlamiyor. Bunu eşime de dolaylı olarak söyledim.

Ben çalışmak istemiyorum dedim o da ek bir is daha buldu öğretmen olmasına rağmen. 

Bosver kendisi cabalasin valla.
0 oy
(3,399 puan) tarafından
Neyin ne olacağını bilemeyiz. İyi gün var kötü ğün var. Bi işiniz varsa kesinlikle çalışın.az da olsa mutlaka birikim yapın. Eşiniz rahat bırakıyorsa gerekirse gizli yapın. 

Çocuğa anneniz, kaynananız, bakıcı hangisi uygunsa o baksın. 
0 oy
(3,893 puan) tarafından
Durumunuz iyiyse çocuğun büyüyesiye kadar çalışma derim 
0 oy
(48,708 puan) tarafından
meslegin ne devlet isimi ozel mi yoksa is mi bulacaksin. isin garanti ise annen + bakıcı olabilir is yoksa kendin bak bebegine
(590 puan) tarafından
kamuda calışıyorum bkıcı tutsam esim annesigil varken razı olmaz
0 oy
(776 puan) tarafından
Aynı durumu ablam yaşadı kaynanası geldi burnundan gelmesini geçtim evliliği temelden sarsıldı desem yeridir altı yedi yılda anca toparladilar daha yeni yeni iyiler ablam bosanacakti ailem izin vermedi esinede tatlı dille şöyle annen geldiğinde huzurumuz kalmadı ben bakarım çocuğuma de konuyu en başından kestir at şimdi ablam üçüncüyü doğurdu kaynanasi yine gelmek istedi en baştan kestirip attı madem öyle sen ananla otur ben anneme gider çocuğuma bakarım dedi iki üç hafta tartışması oldu ama ücretsiz izinde şu an üç yaşına kadar bakacak planı oyle

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 141 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Ekisi (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
10 Aralık 2021 Aile kategorisinde Alyakus (2,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 139 göst.
8 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 246 göst.