0 oy
621 göst.
Aile kategorisinde (494 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Oğlum 9 yaşında 3. Sınıfa gidiyo ve 1. Sınıftan beri öfke problemine başa çıkmaya çalışıyorz öğretmeniyle ben. sürekli kendine vurur ve dediği olana kadar aglardi kriz geçiriyor gibi  çok doktora götürdüm ama otizm falan çıkmadı çok şükür simartilmis bi çocuk öfke genetik dendi kırmızı receteli ilaç bile kullandım sırf kedisine zarar vermesin diye :'( şuan bunu yazarken bile agliyorm  neyse ilk dönem çok iyiydi düzelmesti bu sene ama oğlumla çok dalga geçiyorlar onun saf ve öfkeli olduğunu bildikleri için gelip koluna çarpıyorlar mesela oğlumda onlara vurunca bütün sınıf bir oluyo oğlumu disliyorlar bazı arkadaşları çok üzerine gelince onları dövmüş okulda haklı olarak anneleride beni arayıp şikayet ediyorlar bi tane arkadaş vardı oğlum onun oğluyla iyi anlasiyodu kustuler kadın resmen dün kapıma geldi basbas bagiriyo ve bana dediki eymen le zaten kimse anlasamiyo hep tek oturuyo tek teneffüste cikiyo kimse oynamiyo onunla diye yıkıldım bu lafına oğlumu okula yollamak istemiyorm yemin ederm artık dayanamıyorum evlat bambaşka bisey ben oğlumu düzeltmeye calisiyorm bi okulda yatmadığım kaldı 3 senedir çok doluyum bayanlar ne yapacam ben oğlumu nasıl duzeltecem oğlumun sürekli gunluk yazdığını görüyorum gizli gizli okulda yaşadıklarının çoğunu öyle öğreniyorum çok dalga geçiyor disliyorlar oğlumu :'(:'( o benm ilk göz ağrım dayanamıyorum çok iyi niyetli ve saf bi çocuktur 

21 Cevaplar

0 oy
(48,683 puan) tarafından
ayy okurken ben darlandim seni dusunemiyorum hele oglunu hic dusunemiyorum cocuklar cok acimasiz  

baska okula alma imkanin var mi ogretmen ne diyo 

siddete karsi olsamda iyiki dovmus
(494 puan) tarafından
Taşınma ihtimalimiz vardı kış içinde o zman başka okula gidecekto ama kiralar firladigi için  kesin değil canm siddete bende karşıyım asla kabul etmiyorm yaptığını ama çok dalga geçip sikistiryorlar kaç kere hüngür hüngür ağlayarak geldi köşeye çekilip günlük yazdı  onları okuyunca ağlamaktan oluyorm en yakin arkadaşım beni disliyo sınıftakiler benle dalga geçiyor bana bakıyorlar diye yikiliyorm
(1,363 puan) tarafından
Guzelim cocuklar acimasiz degil. Aileler aile degil. Cocuklarina engelli olmanin, yada bir erkegin sacinin uzun, bir kadinin kisa, sisman zayif, sinirli sakin yani insanlik adina ne varsa ogretmedikleri icin cocuklar oyle oluyor. Aileden oyle gordukleri icin. Kimbilir belki onlarda ailelerine anlatiyorlar ve vur oglum tukur kizim konusma onunla.... neler diyorlar nasil yonlendiriyorlar allah bilir.
(48,683 puan) tarafından
ailede.etkilide çocuklar da acımasız canim liseden arkadaşımın gozu dpgustan kucuktu nasil dislayip dalga geciyorlardi
(1,363 puan) tarafından
Ayy hele o yaş grubu daha beter ama iste kucuklukten ne geliyorsa. Benim oglan 1.sinif. okul ilk açildi kizin biri  her gun benim oglani dovuyor. Okulla iletisime gectik, kamera kayitlarini inceledik. Kiz en son ayakkabisiyla vurmus oglanin agzina alllahtan maske var. Aradim okulu dedim ailesinin yetistiremedigini, terbiye edemedigini sirf para odedi diye barindirmayin burda (özel okul birde). Ya alin o kizi ya ben cocugumu alcam baska okul yok sanki.  Benimki erkek olmasina ragmen devamli kimseye vurma oglum. Sana vuran dokunan olursa orada bulundugun ortamdaki buyugune soyle falan. Hep naif ol kibar ol dedikce arsizlar uste cikti. Arkadasin ki farkli bir durum tabi simdi bu ornekle ustune alinmasin okursa. Benim soyledigim cocuklarin terbiyesiyle ahlakiyla alakali, ona lafim yok ;)
-Reklam-
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bir pedagoga gotur surekli konustur var bir derdi bence
(494 puan) tarafından
Gittik canm öfkesi genetik babası öyle çünkü ama bu bebeklerinde gelen bisey bebekken aglardi herseye saçını çekerdi sürekli büyüdükçe arttı
0 oy
tarafından
Alinin siniftaada vardi öyle bi yavru ama ali siniftakilerim tersine cocuga sirtini donmedi alileler bu bilincle yetistirse cocuklarini bu durum yasanmazdi sorun cocuklarda degil malesef canim ayni durumu benim komsum yasiyo şuan inan seni cok iyi anliyorum
(494 puan) tarafından
Çok kötüyüm canm savunamiyo kendini konusturmuyorlar bile vurduğu için kendi suçlu oluyo anlat oğlum diyince unuttum diyorum o yüzden de kendini hiç savunmayo sürekli okuldan atılsın denildi oğluma okuyamaz denildi ama hepsini başardı yavrum şu öfkesini bi alabilsek ahh
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bi pedagogtan destek almalısın 
(494 puan) tarafından
Götürdüm canm okul yönlendirdi ilaç kullandık hatta pandemide sokağa çıkma yasağı geldiğinde gidmedik ilaçları kesmek zorunda kaldım bitince sene başında iyiydi şu son 1 aydır yine başladı veliler zaten çocuklarından beter herkesten özür dilemekten usandim artik okulda
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Canım sen hemen okulunu değiştir. Çocuklar Bi alıştı mı bir daha kolay kolay vazgeçmezler. Çocuğuna yazık düzelecekse de o çocuklarla hiç düzelmez iyice hırçınlaşır. Ortamını değiştirmesi iyi gelecek ona bence
(494 puan) tarafından
Inanki canm amacım o zaten taşınabilsek bend istiyirm şu maddi sıkıntılar belimizi büktü başka okula gitsek çok iyi olacak
0 oy
(409 puan) tarafından
Öfkesini atabileceği bir spor branşına yönlendirmediler mi, karete gibi i kickboks gibi hem arkadaş edinir, yalnız hissetmesi çok üzücü ve en kısa zamanda okulunu değiştirin, sizin kapınıza gelip bu lafları sayan bir kadının oğluyla zaten faydalı bir dostlukları olamazdı
(494 puan) tarafından
Öğretmeni de öyle dedi spora yazdırmayı düşünüyorm ama bulunduğum yere çok uzak var spor salonları nasıl goyurecem onu dusunuyorm ve bayanla çok sohbet etmişlerimiz var o kadar kırıldım ki yedirdim icirdim evimde kac kere emegimi elime verdi
(409 puan) tarafından
İyiyken herkes iyi zaten boşver, inşallah kısa sürede çözüm bulursunuz
(494 puan) tarafından
Insallah canm dua edin bana
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Iyi bir terapiyle cozulebilir. Genetik demek bu isin tedavisi degil. Bircok yöntem uygulamasi var. Uzuldum en çok sana. Bir annenin evladi karsisinda boyle caresiz kalmasi yipratici. Ama dayan derim 1 ay kaldi okula. Yaz tatilinde guzel bir terapiyle cozulur insallah.
(494 puan) tarafından
=(((( yemin ederim o kadar çaresiz kaldım ki tevekkülüm yalnız Allaha ondan gelene Hamd ediyorm şu oğlum bi düzelse onu okula gönderirken gözümün içine bakışını bi görseniz =((
(1,363 puan) tarafından
Ay canim ya rehabilitasyon merkezleri yardimci olurmu bu konuda bilmiyorum ama psikolog kesin çozer. Ertelemeden gidin. Onada yazik, sana daha da yazik. Oda sevmez ki hicbir zaman okulu ve ciddi anlamda tehlike olusturur onun icin. Yarin birgun daha buyucek ve bu sefer delikanlilik girecek isin icine. Hangi sehirdesiniz siz?
(494 puan) tarafından
Rehabilitasyon merkezlerine de gittik canm  ortada bisey yapamadılar en korktuğum şey zaten ilerisi çocuğumu yine ben tutabilirim bi şekilde ama delikanlı olunca daha kötü şeyler olacak diye korkuyorm. Gaziantepteyim cnm
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Okulunu değiştir. Öğretmenim ve seni uyarıyorum

Akran zorbaligina uğruyor. Bütün hayatını etkiler. Okuldaki rehber öğretmen ile görüş.idurle görüş. 
(494 puan) tarafından
Rehber öğretmenle sürekli irtibat halindeyiz zaten haftada 3 gün gidiyo onlarda oğlumu  aslında çok sevecen ve kibar olduğunun farkındalar ama şiddet uygulayanca hepsi boşa gidiyo emeklerimizin okul değiştirmek en büyük dileğim dua edin bana ne olur
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Calisirken 2.sinifa busekilde bir ogrencim vardi bana sinifin supurgesini attigini beden derslerinde bagirmalarini neler neler yasadik...ve veliler o kadar fenaydiki ogrenciden once onlar disliyordu cocugu ama ben elimden geleni yaptim yazi yazmazdi asla defter kitap getirmezdi annesi okul bile degstfini soylemisti bu yuzden ben onunla birebir ilgilendim mesela herkes yazi yazarkeb ben onu yanima cgrdim ogretmen masasina benim yanimda yazdi yazdikca tebrik ettim diger 2.sinif ogretmenlerine yolladim yazdiklariyla birlikte onlar da yildiz atip aferin yazdilar zaten taninmis bir ogrenciydi okuldan bile kacmisti birkere...genel olarak bu sekilde ozel ilgilendim diyebilirim baktim.sonra kendi yazmak istiyor kendi uyum saglamaya basliyor biraz uzun oldu ama demem o ki cocuklari kazanmaya calismaliyiz ama malesef bizim toplumumuzda genellemiyorum ama ogrenciden once veliler bu sekilde dvrniyor beden dersinde bana bagirdiginda veliler de vardi hemen geldiler iste hemen sokayet edelim olur mu oyle neler neler karistirmadim tabiki simdi nasil merak etmiyor degilin keske hep orada kalabilseydim
(328 puan) tarafından
Ne güzel yapmissiniz. Elinize emeğinize düşüncenize sağlık. Sizin gibi eğitimciler hep var olsunlar inşallah. Yolunuz da her daim açık olsun.
(494 puan) tarafından
Öğretmensiz beni en iyi siz anlarsınız bizim öğretmenimizin ayni sizin gibi hakkını ödeyemem oğlumla birebir ilgilendi bnm oğlumda öğretmeninin kolunu morartmisti vurup ama asla ters tepki vermedi ve dediğiniz gibi veliler o kadar anlayışsız ki hepsi ayrı ayrı benm dedikodumu yapıyorlar çocuğu böyle okula yolluyor diye =((( soruyorum size benm başka çarem varmi ben oğlumu eğitimsiz nasıl bırakayım nasıl insanlardan soyutlayayim ya  o kadar kötüyüm ki kimse anlamiyo çevremde beni o kadar yorgunum ki oğluma kıyamıyorum gözlerinde okul korkusu oluştu hasta olduğuna sviniyo resmen okula gitmeyeceğim diye
(13,821 puan) tarafından
Inanin bana o ogrencim hicbir sekilde degerli oldugunu hissetmemisti su an bile yazarkeb uzuluyorum hep dislanmisti okul degismisti cunki ona sen basarirsin yaparsin diyen olmamisti hep sikayet vardi bugra oyle bugra boyle bu sekilde cocuk hepten kayip gitmisti halbuki kazanmak o kadar kolayki deger vermek degerli oldugunu hissettirmeknbir seyleri onun da basarabildigini gostermek boyle olunca zaten baktim kendi geliyor ogretmenim yazalimmi gidip ogretmenlere de gosteriyimmi diye ama malesefki ogrencilerden cok velilerimiz boyle cok konustum onlarla da sizin de cocugunuz olabilirdi bu hepimizin cocugu olabilir yarin dislansa nasil hissedersiniz benim bolumum degildi ucretli ogretmenlik yaptim ve sinif baya vahimdi ogretmenleri birakip gitmis artik o derece...ne saygidan ne ogretmen geldiginde ayaga kalkmaktn haberleri vardi cogunun..ben kisa surede 23 Nisan icin hazirladim.onlari herkes sasirmis kalmisti okulun yaramazi aksisi bugra en onde 23 nisan icin oyun sergiliuordu istedikten  sonra kazanilir her zaman diyorum once sevgi sonrasi geliyor insallah sizin de cocugunuz bu sekilde iyi yerlere gelir ogretmen ve cevre cok cok onemli diye dusunuyorum
0 oy
(10,932 puan) tarafından
Çol çok uzuldum kuzum. Benimde kızımda hafif bir kpnusma problemi var. Benimde kızıma bebek diye dalga gecmiş bir iki cocuk. Bana soylememiş bir gun aglıyarak anlattı. Ha su da bir gercek ki hwmen ailelerini aradım. Guzellikle uyardım. Ogretmene de durumu bildirdim. Cocuklar cok acımasız. Onlar sikayet ediyorsa sende arıyacaksın.oglun boyle yapmış oglumun bu durumunu tetikleyici olmuş diye. 
(494 puan) tarafından
Yapiyorm can  bu defada  senin oğlun hergun vuruyo bi yeri yara oluyo çocuğumun diyerek beni susturuyorlar bende alttan almak zorunda kalıyorum ki çocuklarını doldurup oğlumun uzerine salmasınlar diye insanlar çok acimasiz
(10,932 puan) tarafından
Ne yazıkkı. Benim kzımın sınıfında da var. Cocukcagızda ilac kullanıyor kzımda cok ıyı anlasıyordu. Hiç arkadası olmadıgı içşn o da kızıma cok ıyıydı. Hatta neler yaptı da aramadım annesini. Bir baktım benşm kızımın eli carpmış yanlıalıkla ogrermene sıkayetnediyor annesi. Yok eli carpmışta cocugun canı acımışta. Aa dedim takır takır dokuldum ogretmene. Ben aman cocuk dışlanmasın diye kadın uzulmesin zaten uzuluyordur diye sustum nelere göz yumdum yaptıgına bak
(494 puan) tarafından
Yok canm insanlar çok fena ben oğlum vurduğu kadar da dayak yedi neler yaptılar sınıfta çocuğuma daha birine şikayet etmedim sadece bi kere tepeik tepik posuna vurmuş Suriyelilerin bi çocuk eve bi geldi oturamıyor kolu mor ne oldu dedim anlatmadı başta ısrar edince anlattı onda öğretmene dedim annesine dedim kamyon çarpmış gibiydi çocuk mecbur soyledim
(10,932 puan) tarafından
Yabrum bu kadara tabi ki soyleyeceksin ben  okulu kaldırırm ayaga. Benim kızdıgım nokta su iki hafta once o cocuk kızımı kovalamış kızım düşüp kafasını vurmuş geceye kadar acillerde durduk neler yasadık ben hiç birsey demedim. Ama benim cocugum yanlıslıkla eli caroınca canı yanıp sikayet ediliyorsa artık bende göz yummam
(494 puan) tarafından
Tabiki canm doğru söylüyorsun zaten bende beni arayan velileri  elimden geldiğince kırmamaya calisitorm bizim yaptığımız  empatiyi onlar yapmıyorlar malesef senin dediğin gibi
0 oy
(795 puan) tarafından
Ya kıyamam oğlunla sürekli konuş arkadaşlarıyla konusun belki onlar altan alırlarsa düzelir 
(494 puan) tarafından
Konuşuyormuş canm hergun oturup sohbet ederiz oğlumla iyiki benm annemsin der =( arkadaşıyla bi kere gu-el bi dille konuştum gitmiş annesine beni sıkıştırdı annesi eymenin demiş babasına annesine şimdiki çocuklar çok fena
0 oy
(328 puan) tarafından
Çok üzüldüm okuduklarima. Rabbim yardim etsin en başta da oğlunuza. Bence her alanı yeteri kadar denediginizi düşünüyorsaniz dinen de detaylıca araştırıp nelerin sakinlik verebileceğine bakabilirsiniz. Ben çıkmaz alanlarda kaldığımda böyle yönelmeye çalışırım. İnşallah kısa sürede neticeye kavuşturursunuz durumunuzu :(
(494 puan) tarafından
Evet canm okuyor. Dua sürekli yüzüne namazları.da sürekli dua ederm içtiği sulara dualar okur iciriirm neler yapmadım ki cevsen bile takmisligim var boynuna zmaninda
0 oy
(247 puan) tarafından
Okurken çok duygulandım aynı şeylerin benzerini yaşıyorum benimde oglum ikinci sinifa gidiyor sürekli dislaniyir kendini yalnız hissediyor beni kimse sevmiyor diyor birde adı çıkmış okulda birisi birsey yapsın üzerine kalıyor ogretmen bile şahit olmuş buna bizde sasirdik bende psikiyatra götürdüm ilaç verip gönderiyor ben ilacı hiç almadım bile 
(494 puan) tarafından
Beni en iyi sen anlarsın canmcok zor bi durum çocuklar okuldan soguyo böyle ben kullanmak zorunda kaldım çok şeyler yaşadık kullanmak zorunda bırakıldım daha doğrusu müdür yardımcısı beni dönecekti resmen bu çocuğu okuldan atarım egitemediginiz çocuğu okula getiriyorsunuz diye =(( neler yaşadım neler
(247 puan) tarafından
Çok zor bir durum anlamammi seni canim bzimkide okula girmek istemiyor çok soğudu okuladan müdürler öğretmenler bu çocuklara böyle derse çocuklar daha beterini yapar anne ve baba için çok büyük bir sınav kardeşim Rabbım yardımcımız olsun
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun benim kızda 3 yaşında henüz konuşamıo yeni yeni ikili kelimelere geçtik üst komsunun kızı maşallah benden iyi konuşuo kız aşağıda kızım balkondaydı bişey dedi heralde kızımda ııı die cvp vermeye çalıştı baktım sesi gelio sen beni anlamazsın dio kızıma ay bi kötü oldum  ama iste sende sabret inş düzelir
(494 puan) tarafından
Allah razı olsun dua edelim birbirimize cocuğunun dışlanmış kadar kötü bisye yok şu hayatta Rabbım kimseye benm yaşadığımı yaşatmasın zaten geç konuşma öfke probleminin başı benm oğlumda 3 yaşını geçerek 4 yaşına yakın konuşmuştu anlatamadıkca aglardi derdini
(3,389 puan) tarafından
Kıyamam ya rabbim düzeltsin inş biran önce sende rahatlarsın
(494 puan) tarafından
Insallah canm Rabbım seni  kuzunuda bülbül gibi sakitsin da anlamazsın diyenlerin ağzı açık kalsi
(3,389 puan) tarafından
Ay Allah duysun seni amin amin Allah razı olsun canm:)
0 oy
(426 puan) tarafından
Oyy kurban olurum o yavruya. Allahım tez zamanda yardım etsin inşallah kardeşim sana da yavruna da. Kendi yavrum gibi içim parçalandı. 
(494 puan) tarafından
Allah bin kere razı olsun canm benm böyle dualar aldıkça içim ferahlıyo duam edin bize ne olur oğlum düzelsin  başka bisey istemiyorm
0 oy
(581 puan) tarafından
Kıyamam canım ya. Okul değiştirme şansınız yok mu. Çünkü  oğlunun bu yaşadıkları  üstünde çok olumsuz etkiler yaratır. Psikolojisi alt üst olur. Çok kötü bir şey ya daha küçük. Bütün sınıfın bir olup da onu dışlaması hiç iyi bir şey değil. Canım benim bir de günlük tutuyormuş. Kim bilir neler yazıyor. Neler yaşıyor içinde.
(494 puan) tarafından
Evet gunluk tutar daha biraz önce okudum bi sayfa katlamis koymuş köşeye ağlamaktan oldum en yakın arkadaşım benle kustu çok üzülüyorum diye yıkıldım  o kadar diksiyonu güzel ve kibar bi çocuk ki görsen oğlumu mahvediyorlar maddi imkanlardan dolayı taşıyamayacağı galiba canm evet bundan gitseydik okul değiştirecektim zaten ama bakalım hayırlısı gün doğmadan neler dogar
(581 puan) tarafından
Oyy canım benim ya. Canım bence sınıftaki bütün çocukların aileleriyle konuş. Onlarda çocuklarıyla tatlı dille konuşsunlar. Çünkü küçücük bir çocuk için çok kötü bir durum. Aileleri çocuklarına arkadaşlarını dışlamamalarını onunla vakit geçirip oynamalarını aralarına almalarını söylesinler. Hatta bütün sınıf olarak senin oğluna küçük Bi hediye alabilirler. Böylelikle bu durum çözülmüş olur. Yoksa başka çaresi yok. Tabi çocukların ailesi insansa böyle bir şey yaparlar...
0 oy
(389 puan) tarafından
Okulunu degistirin bence yeni arkadaşlar yeni bir ortam iyi gelebilir 
(494 puan) tarafından
Insallah canm taşınmak istiyorm bundan öğretmen tutuyody bizi burda müthiş bir eğitimci o giderse Rabbım beni burdan kurtarsin
0 oy
(4,152 puan) tarafından
ayyy okurken bile hem uzüldum3 hem sinirlendim cocuklar masum oldugu gibi malesef acimasiz oluyorlar canim. sinifini degistirmeyi düşündün mu bence guzl bir baslangic temiz bir sayfa gibi olir oglun icinde senn icinde
(494 puan) tarafından
Canm öğretmenimiz o kadar iyi bi kadın ki hem eğitim anlamında hemde nezaket sabır anlamında özel tutsak böyle bi hoca bulamayız oğlumun öfke kontrolünde ilerlememin %70 i kendinin başarısı o yu-den sınıf değiştiremiyorum bu yıl tayini çıkacak zaten  o yüzden 2 hafta daha dayansak 2 ay rahat edecem zaten okul bitiyor Rabbım kimseye yaşatmasın oğlum çekmesin sıkıntıda ben razıyım
0 oy
tarafından
Neden bu kadar iğrenç yetiştiriyorlar çocuklarını anlamıyorum oğlum küçük ama anlamaya başladığı zaman ilk öğreteceğim şey hiçbir durumla hiç kimseyle dalga geçmemesi gerektigi alaycı bir insan veya bir çocuk gördüğümde ağzını burnunu dagitasim geliyor kadına da iyi sabretmişsin oylelerinden öyle eğitimsiz çocuk olur işte okulunu değiştirin bence hiçbir şey çocuğunuzun psikolojisinden önemli değil şimdi yasadiklari tüm hayatını etkileyebilir 
(494 puan) tarafından
Neymiş ilk torunmus kimse dokunamazmis neymiş onlar çocuklarına b8 fiske vurmasınlar benm oğlum vuruyormus haklılar da ama ben de istemiyirm böyle olmasını elimde olsa kapıda nöbet tutacam ama olmuyo kaç kere günlüğünde kimseye zarar vermek iştemiyirm yaziyodu yikiliyorm bunları okuyunca ogreymenide üzülüyor eymen böyle bi çocuk değil diye dua edin bana okulumuzu sadece bundan taşınarak değiştirebilirim
tarafından
Öfke genetik olmaz sonradan onarilabilecek bir rahatsızlıktır diyordu adem güneş tedavisi vardır bence bunu araştır farklı bir pedagog a götür canım belki daha kolay çözülür
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Kıyamam çok geçmiş olsun. Bence okul değiştirin ve destek almaya devamm edin. Çocuğunuz çok yıpranmış ve bu süreçte, malesef çocuklar çok acımasız olabiliyor.

spora, sanata yönlendirin öfkesini sinirini atabileceği rahatlayabileceği Bi şeyler mutlaka vardır. 
(1,928 puan) tarafından
Bi de mutlaka işin ehli birine okutur ve hacemat yaptırın.
(494 puan) tarafından
Hacamat ise yararmi acaba onu hiç düşünmemiştim yoksa okuttum hocaya falan spor bende istiyor  enerjisini atacak bi aktivitesi olur en azindan
(1,928 puan) tarafından
Mutlaka yaptırın şifa olur ınşallah. Çok hassas bir dönemdesiniz Rabbim muhafaza eylesin

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 28 göst.
+1 oy
5 cevap 184 göst.
28 Ocak 2024 Diğer kategorisinde ikbal (48,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 469 göst.
27 Aralık 2023 Aile kategorisinde Efnan3434 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 226 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ece Ece (4 puan) tarafından soruldu