0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (3,271 puan) tarafından
7 yildan beri en samimi arkadaşım isvicreye evlendi. 2nci evliliği. O evlendikten 1 ay sonra doğum yaptım. Kendisi turkiyeye geldi evime 15dk yürüme mesafesinde ama kızımı görmeye gelmedi dokundu bana anlam veremedim. Birde özellikle söylüyor çarşıya gidecem diye beklerdim bana yazmasini kızını görmeye gelicez diye ama yazmadı. 

Kendisi ta ilk evliliginden beri çocuk çok istiyordu ama eşi istemiyordu. İlk eşinden boşandiktan sonra inşaAllah aynı anda hamile kalırız demişti o zamanlar 1 yıllık evliydim. Çok çocuk istiyordu o derece ki bir gün bana yegenlerimi görmek istemiyorum artık kötü oluyorum çocuk görünce demişti biraz şaşrmıştım ne kadar çocuk hasretin olsa bile insan yeğeninden rahatsız olabilir mi.. 

Neyse o günden sonra ona hiç yazmadim beni arayinca söyledim neden gelmedin diye bana hastaydim dedi. Sonra ben ama çarşıya gittin evime çok yakındi ugrayabilirdin dedim eşim vardı tek olsaydım gelirdim dedi. Eşinle gelebilirdin ne varki bunda diyince ama çarşıya gelemedim dedi. Sizce samimi mi eşime anlattım dediki kızımızı özellikle görmek istemedi ondan önce çocuğun olduğu için sizce öyle olabilir mi. Birde isvicreye gitmeden önceki gece yazıyor bana saat 10da erken yattigimi biliyor görüşelim mi diye. Sabah cevap verdim görüşelim diye bana diyor ki öğlen ucagim var gelemicem. Sonra diyorum madem müsait değilsin niye yazıyorsun ki görüşelim diye sabah 8 /9 gibi olur düşünmüştüm. Tamam da insan erkenden haber verir 

Uzun oldu ama okuyabilen olursa sizce samimi mi söylediklernde

15 Cevaplar

+3 oy
tarafından

Demekki EN SAMİMİ arkadaşın değilmiş canım 

(3,271 puan) tarafından
Bende anlamadim herseyi bana anlatirdi ilk
tarafından
Anlattiklarinda en ufak bir samimiyet hissetmedim kuzum ne yazık ki. Sadece sen öyle görmüşsün ama öyle değil. Kendini mutsuz etmek istemiyorsan uzak dur boşuna değer verme
(3,271 puan) tarafından
Evet uzak duracagim daha yapmıyorum ona zaten o yazdı aramak istedi
-Reklam-
0 oy
(120,759 puan) tarafından
samimi arkadas degilmisde ondan
0 oy
tarafından
Bilemedim yurtdışından tatile gelmiş sonuçta uygun bir zaman bulamamışta olabilir hemen öyle düşünme Allah ona da nasip etsin belki çarşıda özel önemli bir işi vardı 
(3,271 puan) tarafından
Evet o da hamile zaten ondan anlamadim hemen de oldu evlendikten 2 ay sonra
0 oy
tarafından
O seni o kadar da yakın samimi arkadaşı olarak görmemiş demek ki canım . 
0 oy
(14,887 puan) tarafından
Onun artik arkadaşliği bitmiş bence seninle. O akşamda sana ben teklif ettim ama sen görüşmedin diye bahane uydurmak için mesaj atmiş. 
(3,271 puan) tarafından
Dimi sanki ben yazdim sen görüşemedin diyebilmdk için eşimde aynısını söylüyor
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Samimî değil arkadasın CNM   olsa bunları yapmaz  ilk o gelirdi her şeye sen aramasan o arardı CNM  bence mesafeni köy 
0 oy
(1,412 puan) tarafından
Madem okudum cevap vermezsem olmazdı senin hakli olduğun yerler var ama olayı tek taraflı dinlemek doğru sonuca ulaştırmaz sen gelmesini istedin ama belkide kızın sorunları var anlatamayacagi belki yeni doğum yapan birini görünce bebeği görünce dayanamıyordur olabilir yani çünkü benim çevremde de var çocuk çok isteyen olmayıp çocuklara imrenerek bakan kendini onun yerinede koy kuzum çocukları olmadığı için eşiyle tartışıyor da olabilir bunlar hep ihtimal keşke gelseydi sende mutlu olurdun eski günleri konuşurdunuz ama kız gelmedi diye de bunu büyütmenin bı anlamı yok bunlar tabi benim düşüncelerim herkesin ki farklı 
(3,271 puan) tarafından
Evet ama o da hamile şuan ve hemen kaldı 2nci ayda
(3,271 puan) tarafından
Bana diyordu hemen çocuk yapmicam ama evlenir evlenmez hamilelikte ilgili sorular sordu nasıl anladın hangi ilaclari aldın vs ve 2nci ay hamileydi
(1,412 puan) tarafından
Ha ben sandım çocuğu olmuyor felan bilmiyorum ki hamilelik hormonları ayrı sende yeni doğum yapmışsın lohusa hormonları ayrı aman boşver yani
(3,271 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(679 puan) tarafından
Biraz empati yapmak lazım en yakın arkadaşın olabilir ama çocuğu olmadığı için bunalımda olabilir yeğenlerini görünce bile kötü hissediyorsa  anlayışlı olmak gerek herkesin psikolojisi bir değil belkide çok takıyor kafasına kolay değil hiç üzerine alınma ben olsam kesinlikle öyle yapardım ki yaptımda insan psikolojisi ile biraz ilgilenmek yeterli karşı tarafı anlamak için 
(3,271 puan) tarafından
2nci evliliğinden hamile 2nci ayda beklemedi ki ilk eşiyle uzun evli kalmadı zaten. Uzun yillar bekleseydi anlardım da 2nci ay hamile kaldi
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Eşi beğeği görüp de heveslenmesin diye gelmek istememiştir bebek istemiyorsa salla gitsin .Yurt dışı değiştirmiştir belki
(3,271 puan) tarafından
Kendisi hamile ama
0 oy
(5,342 puan) tarafından
En samimi arkadaşın deihilmis vs okuduğum gibi aklıma o geldi
(3,271 puan) tarafından
Aynen bende öyle düşünüyorum artık
0 oy
(183 puan) tarafından
Konu bence çocuk. Kendi yeğenlerinden de rahatsız olduğu için değil, kendi çocuğu olmadığı için görmeye içi dayanmıyor olabilir. Durum senin için de aynı muhtemelen. 
(3,271 puan) tarafından
Benim aklıma da o geldi. Çünkü eylülde ben doğum yapmadan geldi bana ve gelmeden hep diyordu inşaAllah henüz doğum yapmamiş olursun 38haftaliktim geldiğinde
0 oy
tarafından
Samimi arkadaş değil miş demek ki
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Ne kadar yakın arkadaş olursanız olun, yeğen insana daha yakındır.. Kadının çocuğu olmadığı için yeğenlerini görünce bile içi sızlıyormuş, yeğenlerini bile görmek istemiyormuş, senin kızını görmek istememesi daha normal bence.. Senin de onun çocuklara karşı bi hassasiyeti olduğunu bildiğin için kızımı görmeye gelmeyecen mi dememen lazım zaten.. Kendin demişsin çocuk görmeye dayanamıyor diye 
(3,271 puan) tarafından
Evlendi 2nci ay hemen hamile kaldı. Hamileydi burdayken. Hani hamile kalamazsa aylar seneler uğrşsa anladım da evlenir evlenmez hamile kaldı benim bile daha uzun sürdü
(1,552 puan) tarafından
Hımm, o zaman bilemem.. Hamile olduğunu yazmamışsın sanırım ya da ben kaçırdım, o yüzden böyle düşündüm
0 oy
(2,982 puan) tarafından
Belki eşi istememiştir görüşmenizi 
(3,271 puan) tarafından
Da önce evimize gelmişti onun için bence eşi değildir

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 362 göst.
18 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Minnoşbiranne (1,137 puan) tarafından soruldu

397,064 soru

11,875,969 cevap

35,990 kullanıcı

...