+1 oy
1,612 göst.
Diğer kategorisinde (726 puan) tarafından
Kızlar eşimle ayrıldık ama daha bosanmadik benim takıntı olmamdan geçmeyen sinir öfkemi kontrol edemiyom birseye kızınca hemen kendime gelemiyorum 2 tane kızım var biri 4 biri 2 yaşında eşimle aramızda zamanla soğuma oldu çocukları da birakcam zaten alma gibi şansım hiç yok eşimde vermeden yana değil hiç daha öncede çocukları bırakıp gittim 2 gün sonra geri geldim ve çocuklara karşı da soğudum onlara dokunusum bile değişti onlarda bunu fark ediyolar gorumcem kaynanam baktılar çocuklara ve şuan bu 2ci oldu yine bırakıp gittim bir yanım buruk bi yanımda dönmek istemiyor eşimde bende mutsuz yasiyoz cocuklarada yansidi ve ben ofkelenince cocuklarada vuruyorum ağır şekilde değil büyüye fazla bağırıp çağırıyorum çocuklarla evde zaman geçiremiyorum sıkılıyorum nasıl ilgilenemiyorum tam olarak sanki onlar benim gözüme batıyor gibi kendime bende şaşıyorum eşimin ailesi ilede sorun olunca eşimle sorunlar yaşadık çocuklara düşkünler eşimin ailesi hasta oldum resmen yok diyorum sen analık yapamiyosun çocukların psikolojisi daha da bozulmasın diye ve ben şuan çocuklarımın yanında değilim onlarda kaynanamda yada görümcem de kaynanam bakacak kapasitede değil tam görümcem güzel ilgileniyor ama oda evli çocuğuda olacak eşim annem bakamaz diyo çocuklara gel diyo ben gitmek istemiyorum çocuklarım onlarında yanında huzurlu iyi yetissinler istiyorum eşimin ailesi iyi bir ailede normalde bizimkiler öyle değil fark var benimde hiç kimsem yok hep kendi halime eşimin ailesi ile görüşmüyorum zaten büyük kızın benden soğudu soğuk bakışları oluyor benimde ona fark ediyo bunu beni sevmedini söylüyor bazen ama benden sanki bir yani nefret ediyor benim içimde çocuklarıma karşı vicdan kalmamis geri dönmem doğru olurmu sizce ne yapmalıyım geri dönersem yine aynı şeyleri yaşayacağız çocuklara soğuk davranıyorum diyede zoruma gidiyor benim hastane gittim bir kaç kere oda ilaçlarda yan etki oldumu kullanmadım fazla benim çocuklara şuan onlar bakıyor bunu düşününce yine zoruma gidiyor elle artık kalsınlar orda diyorum 

62 Cevaplar

0 oy
(1,309 puan) tarafından
Senin ciddi anlamda piskolojik desteğe ihtiyacın var iyileşmeden sakın çocuklarının yanına gidip onlara daha fazla zarar verme 
-Reklam-
0 oy
(1,901 puan) tarafından
Ne diyeceğimi bilemedim yazdım yazdım sildim. Bir çocuğun tek ihtiyacı anne sevgisi, anne kokusu eminimki onlar senin iyi olmanı ve kendilerini sevmelerini istiyordur. İçlerinde geçmeyen bir yara kalır böyle her zaman başkalarından sevgi dilenmek zorunda kalacaklar belki de zor şeyler yaşamış olabilirsin ama bir sürü insan yaşıyor mutlaka bir doktora git bu hislerin için düzelmeye çalış yavruların için :(
0 oy
(917 puan) tarafından
Bence sen tedavi gör,çocuklardan da uzak dur,
0 oy
(237 puan) tarafından
Aslında içinde vicdan var sen eşin yüzünden böylesin insan artık böyle bunalir alıp basimj gidicem bee hiçbir şey umrunda deyil der ya öyle bir durum aslında eşin olmasa sen ve çocukların mutlu bir hayat yaşasaniz onları ne kadar sevdiğini wnkayacaksin sadece senin o evde huzurun yok o yüzden bence çocukların senin en büyük ilacın onları bırakma onlarla yeni bir hayata başla her şey çok daha güzel olur ama o cocuklarida bırakırsan o çocukların ahindan zaten bir kere iyi hayatı unut iyice batarsin 
0 oy
(10,861 puan) tarafından
Kendin gözüme batıyor çocuklar diyecek kadar vicdansızsın senin evladına bakan görümcen için çocuğa bakacak kapasitesi yok diyosun. Kendinizde annelik için yeterlilik görmüyorsanız üremeyin. Oyun sanıyorsunuz sanırım bazı şeyleri. 2 insanın hayatını karartmaya hakkınız yok. Dünyaya siz getirip ay gözüme batıyorlar bıraktım vs diyemezsiniz. Annelik fedakarlık demektir. Kınamak istemiyorum ama yemin ederim etim kanım çekildi okurken. 
0 oy
(2,985 puan) tarafından
Bir annenin cocuklqri için böyle hissetmesi normal değil. Sen bunun farkındasın. Lütfen psikolojik destek al önce iyileş sonra da çocuklarına sahip çık. Bu yükü o sabilere yükleme. Benim Bir öğrencim var anneleri bırakıp gitmiş cocuk 6 yaşında. Abisi ortaokulda okuyor ablası liseye gitmemiş bırakmış kardeşlerine bakmak için. Dede var 1 tane yanlarında baba dışarıda çalışıyor. Halleri içler acısı hele büyük olan okul çağından 2 çocuğun annesi olmuş. Nolur nolur çocuklarına yapma bunu psikolojik destek al 
0 oy
(274 puan) tarafından
Kınamak değil yargılamak değil kimse kimseyi kınamasın öyle bir oluyo ki yapmam aaa nasıl yapmış dediğimiz şeyleri yapıyoruz, evlat bu ötesi var mı destekte maalesef yaşantılar şunlar bunlar her şey sebep. Psikolojik destek alın çocuklarınıza kendiniz bakın soğumak değil onlara gıcık olup çocularınızdan sinirinizi çıkarıyorsunuz siz. Hep bu şekilde ola ola doğru güzel bir iletişim kuramamışsınız. Psikoloğa gidin kendiniz için anlatın doktora size yardımcı olacaktır. Çocuların anneye ihtiyacı olan yaştalar onları mahrum bırakmayın kendinizi tedavi edin iyi olun ki çocuklarınızın size ihtiyacı var 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Esra Erol'da vardı bir tanesi ben kimseyle analasamiyom diyordu çocuklarıma devlet baksın diyordu. Bu ne pis bencilliktir. Madem anlasaniyorsun ne diye evlenirsin
0 oy
tarafından

Rabbim seni annelik makamına layık görmüş sana 2 tane gül gibi çocuk vermiş senin dediklerine bak,ne tedaviler görüpte çocuğu olmayan insanlar var evlât hasretiyle kavrulan yürekler. 

Şu an sana bir çok şey sayabilirim ve sana karşı çok sinirliyim. 
Anne demek herşey demek;
Evladın hastayken keşke ben olsaydım demek
O ağlarken onu güldürmeye çalışırken şekilden şekile girmek demek 
Evlât demek evdeki neşe, huzur kaynağı demek.

Senin eşinle olan sorunlarında o yavruların suçu yok. Ha şunu mu istiyorsun çocukların bir başka anne ve babanın evlatlarına verdiği sevgiyi kıskansın boynu bükük onlara baksın mı istiyorsun. Kalk toparlan evlatlarına sarıl ayağa kalk o zaman herşeyin üstesinden gelirsin ben böyle geldim evladıma tutundum küçücük bebe bana hayat oldu birşeylerin farkında olmamı sağlandı iyi ki de onu doğurmuşum hayatımda yaptığım en doğru karar ve son nefesime kadar da arkasındayım ne olursa olsun arkasında dağ gibi annesi var bunu bilmesi bile yeter 
0 oy
(264 puan) tarafından
Niye çocukları yaparken soğukluk hissetmiyorsun???? Çocukların günahı ne ?? Annelik yapmaya gelince mi soğuyorsun bence sen bı ruh doktoruna görün önce tövbe estağfurullah kinamayim diyorum ama gıcık oluyorum senin gibilere eşinin ailesi ile anlaşamıyorsan eşinle çözmeye çalış veya boşan çocuklarına bak yanına al hadi diyelim hiç birini yapamadın çocukları da almadın bari onlara uzaktan da olsa bir anne gibi davran buda mi zor ?!!! Vicdan kalmamış ne ya ?!!
0 oy
tarafından
Annesiz bir çocuk ne kadar huzurlu yetişir ? Bu bir ikinciside takıntılı olma huyunu öfkeli olma huyunu kökten kurutup çocuklarına huzuruna bak derim. Gerekirse doktora gidin ama bu huylarınızdan kurtulup o çocuklara analık yapın. 
0 oy
(231 puan) tarafından
"Annesinin bıraktığı çocuklara kim niye baksın", tüm hayatları boyunca bu soruyu duyacaklar, hem içlerinde hem çevrelerinde. 

Çocuk sevmiyorum diyebilir, güvenini kaybetmiş belli ki. Seni seviyorum, gitmeyeceğim, biraz üzgün hissediyordum artık sizinleyim çok iyi bir anne olacağım demeni bekliyordur o minicik kalbiyle.

Her anne yorulur, kaçıp gitsem biraz uzaklaşsam der herkes bir an mutlaka, ama bu bir his sadece. Gitmek söz konusu olamaz. El kadar iki tane çocuk. Bir de akıl verin diyorsunuz. Çocuklar sokaktaki kedi köpeklere bile yalnız kalıyorlar diye üzülüyor. Çocuk kadar akıl merhamet yok mu sende.

Akıl istemiyorsun biri sana, haklısın o evde daha iyi bakılırlar sen hayatına bak, desin istiyorsun da yok öyle bir dünya. 

Devlet hastanelerinde psikologlar psikiyatristler var, git onlarla görüş. Allah merhamet versin kalbine.
0 oy
tarafından
Öncelikle psikolojik destek alman şart onlar ne olursa olsun senin çocukların ve sana tavsiyem eğer eşine dönersen de lütfen ya bağlat kendini bir daha çocuğun olmasın
0 oy
tarafından
Eşini sevmediğin için hıncını çocuklarından çıkarıyorsun eşinden nefret ettiğin için çocuklarından da nefret ediyorsun
0 oy
(15,980 puan) tarafından
Çocuklar için çok üzüldüm. Senin acil psikolog ve psikiyatr desteği alman lazım. Sadece ilaç kullanmayla geçecek bişey değil. Altında yatan başka sebepler vardır bence. Gerekirse eşinden ayril ama çocuklarını büsbütün bırakma. Onların içinde ömür boyu yara olma. Eşine cocuklarin ve babanneleri bakacaksa bir süre baksın. Ama sen onları sık sık gör. İyileşip geleceğim de onlara. Annen yoksa kimsen yoktur. Onların herşeyi sensin. Sana kizsalar da hayatlarındaki herkesten daha çok seni seviyorlar ve sana ihtiyaçları var. Onları bırakma derim. Ama bir süre tedavi olman sart bence
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Madem çocuk sevmiyosun neden 2.yide yaptın. Bu çocuklar sizin oyuncağınız değil sıkıldığınız zaman kenara atasınız. Ben çocuğumu bırakıp işe gittiğimde akşamı zor ediyorum sizin içiniz nasıl rahat ediyor çocuk başkasındayken? İster babaannesi olsun ister halası. Anne bambaşkadır. Git tedavini ol çocuklarını da al. Günah o çocukların suçu ne yazık ya. Çocuk ziyanlığı yapmaya nasıl gönlünüz razı
0 oy
(8,620 puan) tarafından
Oncelıkle senın sonra eşinin tedavı yada terapı alması gerek.Bır anne cocuklarına karsı soguksa bunun nedeni eşten erkekten kaynaklıdır.Eş anneyi sevdıkce anne cocuklarını daha cok sever sabrı artar.Ama sunu dıyım zorluklar senı yıpratmıs su an ıcın halıyle ıkı kucuk cocuk butun yuk omzunda darlanmıssın.Şimdilik sorumlulugunu ustunden atmaya calıssan da yarın bı gun bırakıpta gidersen o cocuklar buyudugunde ıstesende donemezsın.Guzel bir baslangıc yap cocuklarına neyın ne oldugunu acıkla sorunum sizinle degıl sızı cok sevıyorum ama bazen kendımle ılgılı sorunlar yasıyorum.Bunu asacagım diyebılırsın.Eşinden destek ıste mutlu bır yuva herkesın hayalıdır.Kımsr kotu olmak ıstemez diyerek yeni bır baslangıc yap cocuklarada kendıne de ezıyet etme.Dua ederim ki güzel haberlerını alalım hayat hep yokus olmaz inişide olur.Lutfen senı yaradan hatrına sabırlı ol.Herşey gönlünce olsun.
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Tedavi görmen lazım ve bence çocuklarına bakamayacakdan onlara kızıp dovuceksen gitme derim gerçekten sonra Allah korusun kötü birşey yapmayasin TV de neler görüyorz insan bir anlık sinir öfkeyle herşey yapabilir oyuzden geri donmeni tavsiye etmiyorm acilen tedavi görmen lazım yan etkisi olmayan ilaçlar da vardır 
0 oy
(183 puan) tarafından
Bundan 10 sene sonra çocuklarım sizi çok özledim diye sakin çıkma tv programlarına! Biri 4 biri 2 yaşında diyorsun,  yazıklar olsun! Çok kötü bir evlilik yaşamış olabilirsin, travmalar atlatmış olabilirsin, ruhsal olarak göçmüş ve bitik durumda olabilirsin, hatta intiharın eşiğinde bile olabilirsin AMA! Hiçbiri 2 tane bebeği babasına bırakacak noktada olmanı açıklayamaz!!!!! Kaldı ki o yaşlarda 2 çocuğu annenin hayat şartları çok abuk değilse hiçbir hakim babaya vermez ANNE İSTEMEDİĞİ SÜRECE! O çocuklar için gidersin bir psikiyatriye, psikolojik çok bozuksa tedavini olursun ama bırakmazsın, bırakamazsın ya! Ben anlamıyorum bu kafayı gerçekten, Allah da canımı alsın ama bana anlamayı nasip etmesin inşallah.
0 oy
(7,683 puan) tarafından
Bu şartlar altında çocukları bırakman onlar için en hayırlısı gibi görünüyor seninde tedavi olman lazım çünkü bunlar sağlıklı bir annenin yapacağı şeyler değil.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 368 göst.
0 oy
3 cevap 71 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,407 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 380 göst.
25 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Eczila (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 976 göst.
26 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu