0 oy
964 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Oncelikle hakkinizi helal edin 

Bordo berelilerim benim :D 

Eşim  kayserili ben şırnak

3 hafta önce kadar köye gittik dedem hasta  durumu çok ağır diye son kes görmek istedik kardeşinin mezarda şırnakta o u görmeyince çok istiyoduk 

esimle sorunlarımız vardı o zamanlar moralim yerine gelsin diye benle annemi sirnaga  götürecekti

neyse gitmeye 3 gun kala kaynanam ogluna benide götürün dedi dil bilmiyo yer bilmiyo 

dedem dayimlarda bizde dayimlarda kusus ölen  kardeşime iyiki ölmüş haticeye ders oldu dediği için 

Annemde bende açıkçası goturmek istemedik sonucta gideceğim evdekiler insan değil surat asacaklar kinusmicaklar mahcup olmak istemedikki kaynanam ıyi niyetli gibiama asla öyle değil kontrolü hep elinde tutmak ister ve ne pahasına olursa olsun tutuyo da

Netse gittik tahmin ettiğimiz gibide oldu ben onları öyle görünce orda kaplıcanı söyleyip büyük dayım gile gittik annem ortanca dayimlarda dedemin yanında kaldi 

Şırnakta iki gun kaldık ama burnumdan getirdiler 

Buyuk dayim babam gibidir temiz titiz insanlar ikrsmda kusur etmediler hep onarla ilgilendiler bi sofrada 5 çeşit yemek vardı eti tavuğu fasulyesi  yemek  gelirdi hemen arkasina cay arkasina kavun karpuz sonrasina dondurma cerez sirf memnun olsunlar sıkılmasınlar diye hep onlarla ilgilendiler. 

kaynanam iki gun bisi yemedi ikram flaan yaptılar dokunmadı yer yatağında döşek üstünde  yatiyoduk o halinin üstünde yazıyodu yastık verdiler üzerine yazmasını örtüp öyle yatiyodu 

Tiksiniyomus gibi bakiyosu herşeye 

suratı beş karış kimsenin çocuğuma dokunmasına izin vermiyo kizkm hep onun kucsgindaydi annem bile çocuğumu sevemiyodu oğlumu doldurmuş birisi kucağına alsa suratını asiyo gözünün içine bakiyo çocuklar yaklaşsa benle kavga ediyo uzaktan baksınlar yaklaşmasınlar diye oradakilerin türkçesi zayıf zaten kalım anneannemdeydi kocan istemiyo galiba gel al çocuğunu dedi çok üzüldü 

Son olayda pazartesi gittik perşembe günü gelmeyi düşünüyoduk  şalı günü kaynanmla kocam 

Biz dedenin yanina gidiyoz yarin erkenden yola çıkacaz vedalasamayiz biz gelincede sen git dedi ben şok oldum haberim yoktu kaynanamım eli olduğu kesin neyse 

Bende  arkalarından gittim esim mutfakta beni anneme şikayet ediyo dayısıyla motora bindi flaan diye sınırlı sinirli anlatiyo

Bende santeller attı anneme onlar gitsin ben cuma gunu gidicem sende kal mezarlığa uğrar öyle otobüsle  gideriz dedim annemde bu olaylara çok sinirlenmişti olmaz benim dedigimi düşünürler aranızın açılmasına izin vermem dedi  ku konusma kavga dönüştü herkes etrafımıza toplandı kaynanamda geldi onada diyeceğimi dedim 

Annemde onlara sinirlenmişti iyice siniri ni benden çıkardı ve çarşamba günü erkenden yola ciktik 

Dayım esimle beni barıştırdı ama annem hepimizle küs

Bende yarin bi annemlere uğra napiyolar bak dedim suratı asikolur gitmem dedi hakli kadın neler yaptiniz dedim orda dedim sanki siz bisi yapmadınız dedi şok oldum sustum başka bisi demedim

napiyim kizlar bi akil verin kaynanama çok sinirliyim sirf oğlunu ve torununu kontrol etmek için geldi bütün huzurumuzu kaçırdı annem le aramı açtı 

oğlu desen ayrı bi mal herşeye cevabı var hep o hakli ona gore 

20 Cevaplar

+1 oy
(8,898 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Seneye okuyup cvp vercem kzum :D

tarafından
Cevabını sabırsızlıkla bekliyorum :)
  biliyorum çok uzun sormicsktim ama sorun iyice buyuyo fikre  ihtiyacim var
(12,502 puan) tarafından
Korkulu rüyan olurum
-Reklam-
+1 oy
(15,370 puan) tarafından

Bele uzun yazılarda sıkıntı basayiii:pouty:

tarafından
Bendede öyle ama napiyim başka şekilde anlatamazdım derdimi
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Okusam mi bilemedim çok uzun 
tarafından
Oku oku :))  yaridma ihtiyacim var yaa kisa kestim dedim bu kadar oldu :D
0 oy
(359 puan) tarafından
Valla hepsini okudum ama inan ne yazacağımı  bilemedim rabbim insanı insan gibilerle karşılaştırsin ne diyim 
tarafından
Amin
Allah razi olsun Hakkini helal et nolur cok teşekkür ederim ❤
(359 puan) tarafından
Helal olsun canım zorla okutmadin  ya ama çok zoe aile isleri ya ve malasef evlenmeden anlayamıyor insan
tarafından
Gorucu usulü evlendik bide 3 ay icinde oldu bitti hersey pişmanım valla keşke biraz tanısaydım onları
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Şırnaga gelmek için ne gibi bir dil yer bilinmesi lazım ki zaten sizinle birlikte gelicek yardımcı olabilirdiniz. Bende başkasının evinde kalmak zorunda olduğum da giydiğim kıyafeti yastık kılıfı niyetine kullanırım bunda abes birşey göremedim her insan farklıdır. Bastan götürmek istemediğiniz için bence bazı şeyler gözünüzde büyümüş iyi de yapsa kötü gibi algılamışsınız. 
tarafından
Türkçe kürtçe dil var onla konuşsan onlar bakiyo onlarla konuşsan diğerleri nereye kadar cevirebilirsiniz söylemesi kolay ama inan öyle değil ustelik çoğu zman yaninda olmuyoduk ben kuzenlerimleydim yemek temizlik cocuk
 esim de erkek kuzenlerimle yengem dayım  ilginiyodu ama onlarda birbirini anlamiyo kılıfa gelince misafir için özel yaparlar orda onlarada gözümüzün önünde yeni yüz geçirdiler hepsine rahat etsinler diye
Bide beraber yasadigin insani huyunu suyunu bilirsin neyi niye yapiyo diye kaynanam evlenmeden önce de bize geldiğinde 1 bardak çay gidene kadar elinde durur kalkalım dediklerinde hızlıca içerdi  huyu bu sandım ama değil kendini üstün gördüğünden yapiyo
0 oy
(2,586 puan) tarafından
Okudum esin ana kuzusu kaynanan da yuzde doksan kaynanalar gibi davranmis her seye burnunu sokup gelini idare etme istegi annene uzuldum yazik kadin arada kalmis kaynanana deseydin begenmiyosan evinde uyusaydin sakiz gibi yapistim bide yatak yemek begenmiyo gicik sey çocugunuda niye kaynanaya veriyon al kucagina kendin sev kime verip vermiyceginide sen bilirsin esinede ayri gicik oldum 
tarafından
Vakit ayırıp okudugun için Allah razi olsun
Kontrol etmeyi çok sever ben hic böyle hayal etmemiştim valla yıllar sonra gittik neler yaşadık annemle konuşmuyoruz şimdi
Eve gelince herkese tavrımı koydum esimde kaynanamda bidaha sizle bi yere gitmem hele oraya gidersem kesinlikle sizin gelmenizi istemiyorum dedim yapım gereği suskun bi insanım ama bunda kimseyi gözüm görmedi
(359 puan) tarafından
Canim amac zaten seni rahat ettirmemek ki benim eşim de annemlere gideriz gözümün içine bakar sürekli ona bakayım sürekli onunla ilgileneyim ister ama kendi tarafına gidince hiç öyle olmuyor
tarafından
Allahindan bulsun bugunun yarinida var elbet bende  onun tarafıyla bir araya gelirim intikam almadan asla durmam beni bilirler yillarda gecse yeri acilsinda lafimi sokiyim diye beklerim ben bakalim onun hoşuna  gidecekmi
0 oy
tarafından
Cok detayli yazmissin anlamdim valla bisey
tarafından
Canın sağolsun:))
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kaynananın gelmesini engellemeliydin.Burnunuzdan getirmiş.
tarafından
Böyle hayal etmemiştim tamam gelmesini istemiyodum ama onuda kırmak istemedim gelsin görsün mutlu olsun diye
(7,935 puan) tarafından
Sağlık olsun yapcak bişey yok.
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Sadece icimden kaynanan cehennemin dibine gelseydi demek istedim ne die huzur bozar ki mikrop ya 
(6,053 puan) tarafından
Yeminle ayni benim kaynanam iyi gozukup agzimiza erken sıcıyor
tarafından
Iyisi yok asla hepsi kötülük pesinde ıyi davrananda  illaki bi bilindiği var ve içinden gelerek ıyi davranmiyo bence
(6,053 puan) tarafından
War kuzumm nece iyiler warda bize denk gelmemis malesef
tarafından
Canın yabancı olarak kaynanamla aynı ortama girsen dersinki yalan soyluyon boyle kaynana bulmussun derdin ne  sen bu kadına iftira atiyon dersin çok iyi oyuncu bak esimli kavga eseriz babam  annem bile derdiki böyle insanları bidaha ömründe göremezsin sukursuzluk yapiyon  derdi ya onlarla yasayan benim
Ama sagolsun tum sulalem öğrendi nasıl bi insan olduğunu artık kimse öyle demiyo :)) ıyi oldu aslında gercek yüzünü gördü herkes
(6,053 puan) tarafından
Ayyy benim kaynanami anlatiyon :)) gercekten iyi olmus o zamn seni kotu bileceklerine onun gercek yuzunu ogrenmis oldular
0 oy
(7,099 puan) tarafından
En basta o kadini goturmiycektinix yaninizfa ne isi varmis otursaymis kicinin ustune ona bi laf der agzinin payini bir sekilde verirdim durmazdim valla esine de güzel bir ders ver tripse trip hangi dilden anliyorsa cunku sonrasnda daha beter kafana cikiyorlar
tarafından
Esime verdiğim değerden gelsin dedim bide kötü dusunmedimki ben ıyi gecer gezsin gorsun dedim neler geldi başıma
Ama burundanda getirdim gelirken kayseriye varır varmaz boşanma davası açacak ne bizim insansiniz  dedim napacaklarini   şaşırdılar
0 oy
(48,090 puan) tarafından
okudum ama bisey anlamadim sanki kaynanan degilde annen suçlu gibi geldi bana ☺️
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Cnm bn okudum hepsini demek ki fikire ihtiyacın var sormuşun

Peki kaynananın öyle birisi olduğunu biliyorsun da neden gelmesine izin verdin ki sizle.
tarafından
Esim için valla ben annemi nasıl görüyorsam oda onun annesi sonucta bide bu kadarını beklemiyodum hic insanların  içinde rezillik çıkaracağını hic düşünmüyorum
0 oy
(593 puan) tarafından
Canim kayinvalidenin yaptigi seyler cok ayip madem boyle yapacaksin ne diye geldin yani. Artik olan olmus annen icin cok uzuldum keske bunlari yasamasaydiniz ama esinin en azindan objektif davranmasi lazimdi. Soylemen gerekenleri soyle ve bir daha asla kayinvalideni goturme.  Arana da mesafe koy mesafeli olmak her zaman iyidir kendinde her seyi yapabilme hakkini gormesin.
tarafından
Eşim herzaman kendini haklı cikariyo çok canımı sıkmaya başladı bu durum 30 km yazan yol tabelasi var yok 25 km diyo tabelayi yalanliyo olctunmu diyorum 25 km diyip baska bisi demiyo bu sadece bi ornek verdigim sana belki  komik gelebilir ama hergin hergun  gunde böyle olması artik sinir bozuyo
Kaynanamla arama mesafeyi koydum o armassa aramam bazen açmam yüzüne herşeyi söyledim oda oğlu gibi illa kendini haklı gösterecek sirf kendini haklı çıkarmak için geceleri salyam akiyo dedi oysa tmaamen yalan  
Olan annemle bana oldu sirnaga gidiş geliş 600 tl tuttu 500 tlsini annem verdi minnetleri geçmesin diye neler neler yazarımda daha inan cook uzun bu kadarıyla bırakıyım en iyisi
(593 puan) tarafından
Anlamayan insana laf anlatmak kadar zor bir sey yok tahmin edebiliyorum, boyle kucuk kucuk birikimler doluyo insani tasiriyo sonrasinda. Sadecekendi fikirlerinin ve yaptiklarinin dogru oldugunu savunan insana ne anlatsan bos :/
Evet olan annenle sana olmus ne desem bilemedim cok sinir bozucu..
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ben de aksine böyle uzun yazıları okumayı çok seviyorum gerçek ve samimi geliyor bana canım Kaynanan Allah ıslah etsin Tek diyeceğim bu ama onlar için annenle aranın bozma ne yap et Annenin gönlünü al
tarafından
Allah razi olsun vaktini ayirdin yardimci olmaya calistin Allah  gonlune gore versin inşallah ❤ inan daha yazacak  cok sey var bu çeyreği bile değil kisa kestim
 Dogru diyosun  3 haftadır hic konuşmadık
Bugun gidecektim ama babam izinli diye baraja pikniğe gitmişler yarin mutlaka gidicem
0 oy
(125 puan) tarafından
Canım okudum allah yardım etsin ama böyle yerlere gidince kaynananı götürme ağırlığınu koy sonuçta senin ailen asla kan davalı olsan bile sakın eşine kaynana na yansıtma aksine onların daha hoşuna gider...
tarafından
Allah razi olsun canım hakkini helal et vaktigini ayirdin
Kaynanam bana hicbisi demekki oğluna benide götürün demiş oda bisi diyemedi bende esimi kıramadım ama keşke kırsaydım yıllardır girmediğim insanlar babamdan öte insanlara karşı rezil oldum bide beni cok mutlu güzel yuvası var diye biliyolardi 2 günde boşanma aşamasına geldik orda
Kaynanamı Allaha havale ediyorum bidaha asla ne kocam ne kaynanam asla onlarla öyle yollara cikmam
Yarın annemlere gidicem barışmak için aslında benim tek suçum annemin arkasında olmaktı ama olsun kaynanam gibi bi düşmana asla fırsat vermem
(125 puan) tarafından
Aynen öyle canım annenle aranı iyi tut ve sakın ailebi olaylarını vs kaynana anlatma eşinide kendine taraf çek hayırlıau olsun inşallah
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Bu ne gezme merakidır anlamis değilim vallahi dünürün yaninda zaten ne alaka teee gelininin dedesi dayisi sanane birak gitsinler 2 gün kalip gelsinler çanta gibi ne diye gidiyorsun ki
tarafından
Oğluyla torununu kontrolü için geldiğine yemin edebilirim kekse insan olsaydi da sırtımda goturdum dedemin bu hastalıktan  kurtuluşu olmadığını az zamani kaldigini soyleyince doktorlar son kez gormek istedik  rezil olduk gledik
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sen ne yap ne et annenle adını düzelt ama kaynananı da iyi bir ders ver goturmeseydin

keşke kaynananın orada ne işi var telefon açıp geçmiş olsun deseydin yeterdi ama onun maksadı farklıymış zannedersem emeline de ulaşmış
tarafından
Düzelticem inşallah yarin gidicem annemlere biz düzeliriz inşallah ama bunlarda bana ders olsun bidaha kaynanaya tövbe yola cikmam ve yemin edebilirim oğluyla torununu kontrole geldi o keşke insan  olsaydi Allah izin verirse bidaha gidecez o demeden ben derdim anne gel beraber gidelim diye ama tövbe asla onla tola çıkamam artik
0 oy
tarafından
Kaynanani götürmekle hata yapmissiniz gerisi de gelmiş öyle 
tarafından
Esimi kıramadım bide kötü düşünmedim böyle olacağını tahmin etmezdim ben dayımdan beklerken kaynanamdan darbe yedim ama ders oldu bana bidaha tövbe
0 oy
tarafından
Tam anlayamadim canım ya cok karışık yazmıssin
tarafından
Canın sağolsun :)) karışık aslında duzeltebildigim kadarıyla yazdim ama ise yaramamış
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Kaynananin *** işi mi vardı takıldı peşinize.. keşke konuşsaydin gelme zaten dayimlarla iyi değiliz rahat edemessin neyle karşılaşcaz blmiorm deseydin öncesinde.. madem olan oldu aç kaynanani konuş durumu söyle 
tarafından
Söyledim csnim aynen anlattım anne dost evine gitmiyoz ters davranırlar mahcup olmak istemem diye
 deden için katlanicaz artik dedi
bide bana geliyimmi diye sormadı oğluna giderken benide alın demiş bunu gitmeye 3 gun kala öğrendim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 424 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hayattelasi (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 931 göst.
28 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Zeynomm (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 766 göst.
0 oy
3 cevap 63 göst.

374,702 soru