0 oy
781 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
1 yıllık evliyim bundan öncesinde de eşimle uzun tanisma sevgililik dönemimiz oldu onu yeterince tanıdığımı ailelerimizin birbirine uyduğunu düşünüyordum ama ciddi kültür farkı varmış bunu aile içine girince anladim 

32 Cevaplar

0 oy
(2,178 puan) tarafından
Bebeğin yoksa direk ayrıl o evlilikten hayır o kocadan adam olmaz kardeşim kimseyi dinleme bu hayatın kahrını çekmek zorunda değilsin 
-Reklam-
0 oy
(56 puan) tarafından

Eşin ile konuşmayı denedin mi hiç ?

Yaşadığın tatsızlıkları
(56 puan) tarafından
Konuşupta anlamayan insanla hayat geçilmiyor.
Benim annemde senin yaşadıklarının aynısını hatta daha fazlasını yaşadı ve yaşıyorda ama psikolojisi darmaduman ve çok sinirli öfkesini tutamayan bir anne oldu.:(
0 oy
(986 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla ailesi.baya cahil insanlar.herseyi geçtim zaten cenazeye gelmeyerek göstermişler.ve saygısızlarda aynı zamanda.bu durumda eşin yapıcı olup her iki tarafida idare etmesi lazimken oda ailesi gibi davranıyor.keske hiç çocuk yapmaya kalkışmasaydin.bence bosanacagini eşine bildir.kaybetme korkusuyla belki değişir.degismesse.cekmk zorunda değilsin:/
0 oy
(385 puan) tarafından
Canım biz ne desek Bos senın hayatın senin kararın cok ıyı dusun tasın Boyle bir aılede cocuk buyutmekde cok zor Allah yardımcın olsun gercekten cok cok ıyı dusun oyle karar ver.
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Hayat senin, kararını iyi düşünerek ver. Böyle bi insanla tüm ömrünü geçirebilir misin ruh sağlığını kaybetmeden? Veya çocuk olunca mutsuz ama birarada olan anne babamı daha iyi olur, yoksa mutlu tek başına bi annenin sevgiyle büyütüğü çocuk mu daha mutlu olur 
0 oy
tarafından
Malesef içine girmeden anlamiyor kimse hiç bir erkek ailem kötü demez bide o toplum zihniyetiyle yetişmiş biriyse eşinde değişmez bizim burası da öyle ben çok aykırı duruyorum buraya göre çok feminen ben o yüzden kimse ile muhattap olmuyorsun pek fazla Allah yardımcın olsun 
0 oy
(264 puan) tarafından
Kendimi gördüm bu kadar olur kültür farkı demişsin aynı bende sonradan farkettim bir çocuğum var evet onu çok ama çok seviyorum evladımı iyi ki var gel gör ki evlendiğime çok pişmanım ben çocuk olmadan önce fark edemedim çünkü eşim ailesiyle küstü o ara çocuktan sonra felan zaman geçti barıştılar gerçek yüzlerini gördüm eşim de çok değişti ailesi ile görüşmeye başlayınca hala çocuğum bı anaokulu çağına gelsin ise gireyim boşanayim diye düşünüyorum bana sorarsan bu adama güvenme ve çocuk yapma devam ederse bunlar boşan ileride daha çok düşünmen gerekecek çünkü bu arada ben 5 yıldır evliyim 5 yıllık pişmanlık...
(264 puan) tarafından
Öyle ama bunlar densiz canım seviyeli olanlarda var eşimin ailesi malesef tam köylüymüş zihniyetleride öyle kendilerini hiç gelistirmemisler hiç görgü adap üslup öğrenmemisler eşim halbuki profesör gibi konuşuyordu tanıştığımız da annem böyle dedikoducu ortalığı karıştırır densiz kıskanç fesat diye söylemedi hiç bilse kim kendini ateşe atar ortak nokta bu işte Türkiye de çok böyle tür erkekler
(264 puan) tarafından
Hahahahhdsh hep aynı senaryo işte kimse kötüyüm malım da defolu demez ben evlendikten sonra duydum bunların akrabasından bı kizda uyardı beni çok yakın olma senin kaynanan çok fettan biri yalan yere yemin eder Kur'an'a el basar felan dedi düşün...Nefret ediyorum bende hepsinden oğullarından da soğumaya başladım
(264 puan) tarafından
Gerçekten öyle çocuğum ve ben varım evde benim için yanlızca hatta geçen çok sinirlendim gece evden çıkıp terketmek istedim çocuğum aklıma gelince donup kalıyorum anlatmaya çalıştığım bu çocuğun olursa bu sefer çok daha zorlaşacak senin için canım...Oyle bir ailede yetişmiş aynı zihniyette bir erkek kolay kolay değişmiyor 5 yıldır denedim duzelse benimki duzelirdi....
tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah
(264 puan) tarafından
Amin hepimizin seninde
0 oy
tarafından
Çocuk yoksa bekleme bile canım benim bas gelmeyi hak ediyorlar Allahından bulsun pislikler 
0 oy
tarafından
Canım sen nerelisin esin nereli memleketler farklı olduğunda gerçekten kültür farkı oluyor maalesef bizde de var ama sizin ki kadar abartılı değil 
0 oy
(866 puan) tarafından
Postu niye düzenleme gereği duydun acaba 
tarafından
Sanki bazı cevaplar da kaybolmuş. Bir yazdığına cevap verdim ama silinince havada kalmış gibi oldu
(866 puan) tarafından
Ayenen düzenleme yaptığı için sanırım, bildirim geldi açıtm yorum yok
0 oy
(5,373 puan) tarafından
Postu bir kısmını silmişsin sanırım ma çocuk yoksa iyi korun derim. Başta nasılsa sonrada düzelmiyor ben mesela 5 yıllık evliyim 3 yılda sevgili olduk. Şimdi bi çocuğum var. En son bi kez daha şans vereyim bu evliliğe dedim ama olmuyor gerçekten arada saygı yoksa hiçbişey olmuyor bide karşımdaki çabalamıyor. Açıkça konuşmak gerekirse kpss çalışıyorum boşanmak için bitti bu evlilikten umudumu kestim ben.

Sende iyi düşün bunun ilerisi var yaşlılığı hastalığı var yanında olur mu inan en ufak şüphen varsa sürdürme değmiyor çünkü
0 oy
(119,651 puan) tarafından
icerik degismis anlamadim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 150 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Ozge2608 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 138 göst.
23 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde 1anne1prenses (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 500 göst.