0 oy
779 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
1 yıllık evliyim bundan öncesinde de eşimle uzun tanisma sevgililik dönemimiz oldu onu yeterince tanıdığımı ailelerimizin birbirine uyduğunu düşünüyordum ama ciddi kültür farkı varmış bunu aile içine girince anladim 

32 Cevaplar

+1 oy
(183 puan) tarafından
İsteme olayındaki fiyaskodan sonra rahmetli babacığının ( Allah nurda yatırsın) yerinde olsam seni zaten vermezdim. Benim eşim de hem de pandanınım ortasında günübirlik izmirden istanbula geldi. Hoş yapay çiçekle gelmek zorunda kaldı şartlar gereği ama gondolda çikolatam geldi ve ikisi de halen daha evimde durur. 

Onu geçtim, babanın cenazesine gelmemek ne demek? Taziyeyi kabul etmem zaten, o senin nişanlın ve ailesi resmen dünür. Orada cenaze sahibi sıfatıyla bulunmak ve annene taziye kabul ederken destek olmak zorundaydılar. Bu terbiyesizliği yaptıklarında vermeliydin o yüzüğü ellerine zaten. 

Şimdi bir girdabın içine girmiş sürükleniyorsun belli ki. Açık söyleyeyim eşine ayrı, o terbiyesiz kaynanama ayrı****z oldum. Kendini ne sandı da seni istemeye şart koştu onu merak ediyorum. Ama böyle bir evlilikte ömür geçmez, hatanın neresinden dönersen kârdır. Eğer şartların uygunsa, destek çıkan biri varsa arkanda hiç durma, yazık sana çünkü.
(183 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun, okudukça benim sinirim bozuldu:-s
-Reklam-
0 oy
(784 puan) tarafından
Valla alttan alınmıyor ya bir alınır iki alınır el insaf der insan sonra 

Okurken baygınlık geçirdim çoğu şeyi bende yaşadım çünkü 

Ama kötü olan eşinin senin arkanda durmaması 

Bu adamla hiç mi konuşup örf adet konularına görmediniz 
(784 puan) tarafından
Ah canım... Keşke anlatılan ve yaşanılanlar bir olsa
En azından eşin bari halden anlasaydi o sana yeterdi eşinin yanında oluşu sana çoğu şeyi görmezden geldirirdi ama senin eşinde problemli herşey eşten geçiyor bı el koysa emin ol herkes haddini bilir
(784 puan) tarafından
Ondan sana hiç bişey olmaz sağlıklı kararlar ver canım Allah kimseyi evinin içiyle imtihan etmesin
Bende çok zor şeyler yaşadım
Oğlu bana değil annesine inandı aynı senin eşin gibiydi sonra oturdum Allah'a dua ettim gerçekleri görsün diye gördü şimdi üstte yazdığın gibi diyor Allah rızası için anne babam arkamı dönemem diye
Hatta onlara yanlışlarını yüzüne vurdu yerini bildiler
(784 puan) tarafından
Sabır canım sabır.. bu dünyada herkesin bir imtihanı var bizimde bu sekilmis demek
Belki şuana kadar yaşadıklarımıza gün gelir beterini yaşar keşke tek derdimiz o olsaydı deriz
Hayat oyle biseyki.... Herşey istediğimiz gibi olmuyor
0 oy
tarafından
Eşin arkanda dursa bunların çoğunu yaşamazsın bende ilk 9 ayımı esimin sulalesiyle beraber yaşadım 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ayy şunu okurken 30 saniyede fenalık geldi Allah yardımcın olsun zor bi karar. Bebeğin var mı 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Çocuğunuz yok sanırım. Bitir canım değişmez eşin yıpratma kendini. 
0 oy
tarafından
Çocukta yoksa boşver .... Herkes birşey söyler ama  asla düzelmezler canım ..... Kararında net ol annen dahi bir şans ver derse ve geri döneceksen asla o yola girme algı oluyor çünkü nasılsa geri gelir algısı ve on kat fazlası yapılıyor sana ... 
tarafından
Bak sana bişey dicem .... Bitirme sabret kızım git yuvani kurtar oldu mu 2 çocuk yanlışlıkla ... Yavrum çocukların için sabret babasız büyümesin ... Gitti mi ömründen 8 yıl ..... Oldun mu psikolojik rahatsız .... Daha kötü oldu mu eşin  geldin baba evine ..... Ayyyyy kız niye gittin ki bile bile zaten bu çocuk değişmez anam kendi elinle gittin işte vah vah yazık yazık ..... Bütün senaryo bu
tarafından
Karar verecek olan sensin ... Diğerleri .... Git kızım der ... Amaaan kendi eliyle yaptı gitmeseydin der .... Sen karar ver sen net ol feristahi gelse değiştirme fikrini evlilikte kimsenin hatri olmaz sayılmaz ... Çocuğun bile evlilik iki kişiliktir sen devam edersin onlar acılarına sorumluluk almaz
tarafından
Aynen öyle kuzum hayatını başta eline al ... Yok dula iyi gözle bakmazlar dul her yerde laf getirir ... Bunları asla dinleme sen kendini bil sınırını köy ... Karar hayat yaşam senin kuzum sen çiz yolunu
(262 puan) tarafından
Çok güzel yazmissiniz bende aynısını düşünüyorum
tarafından
Sağol canım ama gerçekler bunlar ve etrafımda gördüklerim o ne der bu ne söyler şunu yapayım derseniz boğulur gidersiniz ... Olan kimseye olmaz size olur
0 oy
(3,823 puan) tarafından

Ne boşan diyebiliriz ne boşanma 

Ama iyi düşün bunlarla bir ömür sen yaşayacaksın bunu kaldırabilirmisin hele çocuk olunca ne olacak bunları iyi düşün öyle karar ver 
Ailen bu duruma ne diyor annen kardeşlerin 
(3,823 puan) tarafından
Bu senin hayatın canım kimse için onu heba etme. çocuk olunca onun için sabredeyim diyecen. daha  kötü olacak mutsuz bir hayat yaşamaktansa daha mutlu olacağın bir hayat kur kendine
Kimseyi dinleme sadece içindeki sesi dinle hayat senin hayatın
0 oy
tarafından
Boşan gitsn çocuk olmdn
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Okurken içim sıkıldı  . Senin ki fazla tahammülsüzlük değil kesinlikle iyi dayanmişsin bile. Esin biraz destek olup arkanda olsa zaten bu kadar bunalmazdin ama anladığım kadarıyla esinde ailesi gibi . Şimdi boşan boşanma diyemem ama eğer 1 senedir bu böyleyse zaten yapman gerekeni sen daha iyi bilirsin. Anladığım kadarı ile cocuk da yok çocuk yokken bazı şeyleri yapmak daha kolay oluyor . Çocuk olunca onun hatırına bazi şeyler yapilmio
(1,453 puan) tarafından
Ne diyim canım hakkında hayırlısı olsun sonuc da sizde Bi aile kurdunuz destek olması lazım eşinin
0 oy
tarafından
Aklıma doğduğun ev kaderindir dizisi geldi. Kuzum en iyi sen bilirsin Allah yardımcın olsun 
0 oy
tarafından
Valla  canım bence.... Sebeb.sanki yok denecek kadar  hiç  bana göre.....  Şimdi senin yerin de benim eşim      yani eşim benim için başka şehir e yerleşti  ailesinden çe resinden uzaklaş tı. 4  yıl oldu. İyi günlerimiz çok fazla elbet ama. Sağolsun bizimkiler in yapmadığı şey kalmadı. Ywmeğine  içmesinr abdest ine  gülmesine konuşmasına. Vel hasıl her şeyine çok fazla karışıyorlar eşim in buna benim de tahammülüm yok tabi. Doğal olarak....  .. Sence eşim yeter artık. Senin ailen den. Diye ben den boşanmak istemesi mantıklı mı. Ki.    Evlilik. İlla ki el bebek gül bebek sürecek diye bi şey yok ki.....   İnişleri çıkışları olacak    boşuna demiyo. İyi gün de kötü gün de. Diye.... Konuş  eşinle.. Yani.. Yedi kat el değil ki konuşun. Aaranız da halledin bence. Sorunlarınızı mesafe koymanız gereken insanlar a. Hepten silmek yerine biraz mesafe bırakın araya. Size zarar veren insanlar la
tarafından
Farklı bir   yönteem dene bence canım. Tamm eşinin seni değersizleştirmesi. Hiç ama hiç doğru değil. Ama
 Ne bileyim   biraz  farklı. Şeyler düşünsen belki de kafanı başka şryler e yönelt sen biraz kafan dağılır dı. Ne bileyim sen de ki şuan. Sanki sinirlenmişsin de o anlık bi  laf gibi.  Hıh boşancam ben de demiş gibi. Duruyor şuan da  öfkeyle karar verme. Burda ki herkes.   Aman ne çekecen boşan gitsin diyor ama.   Ben öylw düşünmüyoeum yapıcı  ol ak daha doğru geliyoe bana   yüzde bir olsa da ihtimal
(3,086 puan) tarafından
Vallah okurken gina geldi bu nasıl bi insan. Herseyi eleştiriyor böyle negatif bir insanla hayat nasıl geçer. Kalk kendin yap beğenmiyorsan diceksiniz. Eşinizle hayat geçmez ancak ömür cürütür
tarafından
Yahu sen de desene erkeklerin masasına doğru "benim kocama da biraz insanlık ogretsenize" diye
0 oy
(975 puan) tarafından
Çocuk yok şanslısın boşanma olsada aileyle bağlantın kesilir bir gün değil bir ömür . İyi düşün korun bir süre çocuk yapma
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Çocuk varmı yoksa yapma bari madem evliliğin geleceğini göremiyorsun.
0 oy
(866 puan) tarafından
Canm babanın cenazesine bile gelmmişler eşinle sevgililik dönemimde illaki huylarını biliyor olman gerekmezmiydi bnm zor günümde yanımda olmayan biriyle niye evlenim ki hiç bir zor anımda yanımda olmayacaklr başta göstermişler, sürekli eleştiren hayatımı kabusa çeviren biriyle bir çocuğum olmadan yolu ayırrdım net ailesiyle 7 24 dip dibe olmak zornda değilm ki 
(866 puan) tarafından
Erkekler öyledir cnım köprüyü geçene kadar her evlilik eş ailesi yüzünden bozuluyor dengede ilerlemiyor maalesef, snde dişini gösterecenn yoksa dert dert hasta edersin kendini, Bi kere kayananan ne senn kapıya çıkman yasa giyinin valla Bn tükürdüm ağzına sanan ne Bee kocayada yol u gösterdim ya adam gibi aile olmı öğren yasa kapıyı gösterirdim
(866 puan) tarafından
Araya mesafeni  koy eşinlede iyi geçinmeye bak ozman bakarsın belki eşinde hatasını anlar bide konuşmayı dene yeni evliyiz başbaşa kalalım vs vs gbi şeyler söyle belki oda bunalmıştır ailesinden de sana belli etmiyordur
0 oy
(13,146 puan) tarafından
Eğer çocuğun yoksa olabilir çünkü baştan yanlış yapılmış evlenirken karşı tarafa çok taviz verilmiş o cenaze aşamasında aslında ne mal oldukları belli olmuş ama insan geç fark ediyor. Bizim nikah haftamızda biz temaslı olarak karantinada kaldık ki daha koronanin en başları hasta olan herkesin ölecem korkusuna kapıldığı zamanlar kv geçmiş olsuna aramamis beni nikah için aramış oğlum da oğlum oğlum perişan olacak annem bi güzel azarladı ama evlendik şu an yine aynı dünya onların etrafında dönsün istiyor bir yıl bir arada kaldık hamile halimle bile boşanmaya düşündüm çok şükür şu an ayrıyız ve büyük korkum tekrar aynı şehirde dibdibe yaşamak 
(13,146 puan) tarafından
Uzak olmak en iyisi aile hayatına saygısı olan düşünceli insanlar olsalar başım gözüm üstüne ama bu şekilde ne kadar uzak o kadar iyi
(13,146 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda kurtarsın seni onlardan feraha erdirsin inşallah çocuk doğunca eşin size ailenize daha çok bağlanır
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Aklını başına topla kurtul o adamdan.  Kır prangalarını. Ömrüne yazık, gençliğine yazık. Boşan. Çocukta yokken, boşan. 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Kimseye bosan demem kolay kolay ama cocugun yoksa, olmadan biran once arkana bakmadan kac kurtar kizim kendini. Tahammulsuz falan degilsin. Birak o kocani da onlarin icine, onlarin yaptigini beğensin. Dedikodu olur ne ya donsuz mu cikacakmissin. Yada nee... bu bağnazlik gecmez, katlanarak cogalir. 
(1,363 puan) tarafından
Olamaz guzelim. Yani yeryuzunde bukadar cahillikmi desem ne desem yani nasill kocanin yanina gidiyosun ya kocan cagirmis zaten. Ama hep kendini bilmez ihtiyarlardan kaynakli iste. B.kmu var laf soyluyo tekrar. Kasıntilik degil de kör cahilligin dibi bu herhalde. Kocanida seviyosan ki sana karsida pek naif degil anlattigin kadariyla konus durumu duzeltmeye baksin. Dikkat et cocugun  olmasin bari hemen
0 oy
(482 puan) tarafından
Ben  bu kadar bile tahammül edemezdim. Esim beni gecen bayramda 2 gun durdurdu kendi koyunde 2 gun sizde iki gun kendi annesinde dedi aldi goturdu valla daha birinci gun aksam olmadan. Ne demek ya kapi onune cikma laf olur. Madem onlarin adeti oyleyse seni de goturmesinler. Kafese kus mu aldilar. Iyi artik
(482 puan) tarafından
Seni manipüle ediyor. Muhtemelen de kompleksleri yuzunden seni eziyor. Cunku ifadelerin cok akli basinda ve bilincli birinin ifadeleri . Kendine yazik etme annesinin yetistiremedigi kocana omrunu tuketme onu rehabilite edicem diye kendi sagligindan olursun
(482 puan) tarafından
Ah kuzum siz noktayla virgul gibisiniz yaaa kiyamam
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Ah canım benim balık baştan kokmuş da senin gözüne perde inmiş çekilecek çilen varmış. Kocan iyi olsa ailesini idare et derim ama o da yok anladığım kadarıyla 
(2,945 puan) tarafından
Bak benim ablamın eşi tam anlattığın gibiydi. Ailem de ailem diyip durdu. Ablam çok sabretti neler yaşadı. Simdi düzeldi ama 10 yıldan sonra belki. Ben onun yerinde olsam dayanamazdım çekemezdim açıkçası. Allah kurtarsın yolunu aydınlatsın. Çocuğun var mi
0 oy
(3,086 puan) tarafından
Bu kadar eleştirdiğine göre kendisi mükemmel biri olmalı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 149 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Ozge2608 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 137 göst.
23 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde 1anne1prenses (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 500 göst.