0 oy
311 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,925 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Dün büyük adalara gittik piknik yapmaya gitmez olaydık. Oğlum 16 aylık ilk fefa bu tarz yere gitti otların arasından yürüdü felan sonra bi baktık oğlumun kollarında bir sürü kabarcıklar çıkmış git gide tüm vucuduna yayıldı ambulans çağırdık hastaneye yetişip iğne yaptırdık ama hala vucudundakiler duryor sadece kabarıklar gitti ama kıpkırmıxı hala. Hemşire sadece tahmin etti ısırgan otuna dokunduysa o yapmışdır diye sizce ne olabilir kızlar başına gelen varmı

Her kes doktora götür demiş götürdüğümü yazdım arkadaşlar

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doktor bi şey demedi mi bence doktora götürün 
(1,925 puan) tarafından
Doktor hiç bişey demedi bakmadı bile sadace hemşire bildirmiş şu iğneyi yaz dedi gitti o kadar.
tarafından
Acilde bazı doktorlar pek ilgili davrnamiyor biraz da yoğunluktan kaynaklı polikliniğe randevu bulabilirseniz daha iyi olur canm geçmiş olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun hemen hasteneye gidin 
(1,925 puan) tarafından
Hastaneye gittik yatıştırıcı alerji iğnesi yaptı şurup yazdı bide. Ama neyden olduğunu söylemedi
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Neden buraya sormak yerine doktora götürmüyorsun ciddi bisey gözle görülür şekilde 
(6,227 puan) tarafından
Farkında isen yazmış zaten gittiğini hemşire iğne vermiş
(1,925 puan) tarafından
Acile gittik doktor iğne yaptırdı orayı okumadın sanırım
(1,448 puan) tarafından
Çıkan şey ne diye yazınca direk resme ve başlığı okudum
0 oy
tarafından
Kuzum benim kıyamam ya 
(1,925 puan) tarafından
Evet çok kötü oldu ya
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Hemen doktora götür, sanki birşey ısırmış gibi 
(1,925 puan) tarafından
Gittik iğne yaptı şurup yazdı ama neyden olduğunu bilmiyoruz dedi
0 oy
tarafından
Kiz aman allahim kuzum doktora gotur yaa ay ta benm icin bi sekil oldu 
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Böcekler mi ısırdı acaba anlamadım niye böyle olmuş acaba
(1,925 puan) tarafından
Isırgn otuna dokununca bu tarz alerji yapabilyo galiba bilmiyorum başına gelen bilgisi olan varmı acaba dedim
(3,141 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canım inşallah çabuk geçer
0 oy
(351 puan) tarafından
Isırgan böyle yapmaz yahut çabuk geçer izi bence doktora götürün 
0 oy
(333 puan) tarafından
Kıyamam ya bence tekrar bi doktora götürün ilk götürdüğünüz zaman bu kadar ilerlemiş miydi peki
(1,925 puan) tarafından
Evet doktora götürmeden önceki hali doktora varana kadar dahada kötü olmuştu
(333 puan) tarafından
Ama tekrar başka bir hastaneye götürun
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Geçmiş olsun kötü olmuş bence bir başka alerji doktoruna götürün daha iyi olur
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Geçmedi ise bir daha gidin kuzum alerjik bir reaksiyon olmuş ot böcek falan polen geçmiş olsun 
(1,925 puan) tarafından
Canım bu gün pazar anca acil bakar onlarda ilgilenmiyor olmadı hafta içi adam gibi doktora gideriz
(2,512 puan) tarafından
Aynen kuzum öyle yaparsınız
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ya cok kotu olmus :/
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Canim belki böcek ısırması otların arasından alerjisi vardır.Cok çok geçmiş olsun Rabbım şifa versin inşallah çabucak gecer
(1,925 puan) tarafından
Amin canım sağol evet doğduğundan beri zaten alerjik bir bebek süt alerjisi vardı oto çöpede varmış demek
0 oy
(913 puan) tarafından
Hipoalerjik durum. Bol su içir. Emiyorsa sık sık emzir. Kesinlikle alerji yapan şeyler yedirme. Ilık duş alldır arada. Kalın giydirme. Alerji ilaçı içir. 
(1,925 puan) tarafından
Evet emziryorum canım kendiside baya susuyo içyor. ,Aten kendiside alerjik bebek doğduğundan beri besin alerjisi var demekki oto çöpede alerjisi varmış işimiz zor. Hemşiremisin canım ısırgan otu yapmış olabilirmi?
(913 puan) tarafından
Evet hemşireyim hem ısırgan otu hem de küçük böcek ısırması da ola bilir. Serum takılsaydı iyi olurdu kanı yıkanırdı.  Evde kullanması için ilaç yazdılar mı?
(1,925 puan) tarafından
Evde kullanması için şurup yazdı onu verdik. Ama kızarık geçmiyor. Serum takmadılar doğru düzgün kimse bakmadı bile malesef. Hafta içi gidip taktıralım olmadı
(913 puan) tarafından
Şurupun adını yazarmısın?
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Isırgan otundan bence de ya çok geçmiş olsun 
(1,925 puan) tarafından
Sağol canım int baktım aynısı görünyo. Vucudu alerjik olduğu için çok fazla etkilenmiş sanırım
0 oy
(6,827 puan) tarafından
gecenlerde bi arkadasimin ogluda bu sekil plmus 3 gun hastanede yatirmis doktor alerji testi yapacaklarmis gecmis olsun
(1,925 puan) tarafından
Ayy öylemi aynısı olmuş benm oğlumda daha geçmedi ama evdeyiz. Odamı orman gibi bi yerde olmuş
(6,827 puan) tarafından
köye gitmisler canim orda olmus
0 oy
tarafından
Oyy kıyamam böcek ısırığı gibi kuzum sanki elinde lr acil durum spreyi bulunsun mutlaka hemen söndürüveriyo doktor anca alerji testi yapcak oda normal çıkacak 
(1,925 puan) tarafından
O nasıl sprey alerji içinmi ismi ne
tarafından
Herşeye kullanılıyo kuzum yanık kaşıntı kızarıklık vs gibi bitkisel içerikli zaten lr sos yaz çıkar internete çok geçmiş olsun
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun bi başka doktorami göstersen acaba çok kötü olmuş  bazı doktorlar baştan saviyor pek ilgilenmiyor
(1,925 puan) tarafından
Hafta sonu anca acil bakyo yarın götürücem olmadı
0 oy
(119,345 puan) tarafından
gecmis olsun   
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Benim bildiğim ısırgan sadece değdiği yeri böyle yapar.. Çocuğun bu hale gelmesi için üstü çıplak bi şekilde ısırgan otunun üstüne yatmış olması lazım.. Ama bilemem tabi yine de.. Çok geçmiş olsun 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
22 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 656 göst.
7 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 201 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,827 puan) tarafından soruldu

380,267 soru

11,385,204 cevap

34,884 kullanıcı

...