0 oy
734 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bazen aklıma çok tehlikeli şeyler yapmak geliyor balkona çıkıyorum mesela kendimi atasım geliyor 8.kattayım bu arada aşağı bakmıyorum bile sırf bu saçma düşünceler yüzünden en kötüsü de geçen bebeğimi balkona çıkardım gözümün önüne bebeğimi attığım geldi korktum bebeğimi aldım içeri kaçtım bazen aklıma böyle şeyler geliyor ağlıyorum deliriyor muyum diyorum bebeğimi çok seviyorum asla tırnağına bile zarar gelsin istemiyorum herkesten sakınıyorum ama düşüncelerimden çok korkuyorum ilk bebeğimi kaybetmiştim 39 haftalıkken baya zor günler geçirmiştim acaba psikolojim mi bozuk benim ya şunu da belirteyim bebeğimi canımdan çok seviyorum kimse anneliğime laf etmesin bebeğime çokta güzel bakıyorum çok seviyorum onu ben sadece bu tehlikeli düşüncelerimden kurtulamk istiyorum

31 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben psikolojik destek almani oneririm. Burda kimse sana teshis koyamaz. Ne kendini ne bebegini riske at. 
tarafından
Offf çok haklısınız
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bana da oluyor Allah korusun canım
tarafından
Amin ya namaz kılmıyorum ama kılmayı çok istiyorum ona bağlıyorum ben
0 oy
(1,777 puan) tarafından
Acaba böyle olsa nasıl olur diye düşünüyorsundur canım
tarafından
Öyle mi dersin :(
(1,777 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum, acaba burdan düşsem nolur diye,yada çocuğum
tarafından
Size de Allah sabır versin inşallah kurtuluruz bundan
(12,494 puan) tarafından
Sümeyra bacıma katılıyorum bende öyle düşünüyorum bazen hatta gece uykuya geçerken bile kafamda binbir türlü şey dönüyor
(1,777 puan) tarafından
Hani bu delirme değil, acaba düşsem nasıl olur yada kaç parça olurum yüksekliği ölçüyorum yani :D
0 oy
tarafından
Arada esiyorlar bacım bol bol oku şeytan vesvese veriyor
tarafından
Haklısınız sağolun
0 oy
tarafından
Balkona çıkınca aynısı banada oluyor bebeklerimizi çok seviyoruz bence ondan birşey olur korkusu şeytanın oyunu
tarafından
Aynn öyle tam üstüne bastın ben de bebeğimi çok seviyorum herkesten sakınıyorum
tarafından
Zamanla geçer diye düşünüyorum hayırlısı
tarafından
İnşallah sağolun
0 oy
(78 puan) tarafından
Bastırdığın duyguların bu şekilde açığa çıkıyor olabilir mesela ciddi anlamda kaygı ve korkuların. Anneligine laf etmek kimsenin haddi değil tabiki. Sadece psikolojik destek almani öneririm naçizane.
tarafından
Ben de öyle düşünüyorum ya :( psikoloğa gitmeliyim bnce
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Oluyo arada vesvese midir nedir Allah korusun yavrularımızıda aklımızıda bol bol okuyalım kuzum 
tarafından
Aynn öyle haklısınız valla
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Diğer bebeğini niye kaybettin canım allah rahmet eylesin özür dilerim 
tarafından
Yok ne özrü diğeri 39 haftalıktı birden oldu kontrole gittikten 2 gün sonra kaybettim kötü bir süreç yaşadım doğumum da çok kötüydü derken böyle kötü günler yaşadım işte
(1,541 puan) tarafından
Bende şeker var bu son ayda doymuyorum ekmek üyesin geliyor o yüzden sordum özür dilerim gerçekten sana şunu deyim allah sığın ben hep su duayi ederim allahım benim aklımı alma derim bana dayanamayacağım yük verme senden başka kimsem yok sen herşeyi yardansın evladım icin bana dayanma gücü ver ve İNŞİRAH SURESİ oku bol bol salavat çek canım
tarafından
Yok özür dileyecek bir şey yok siz gebe misiniz şeker önemli dikkat edin arkadaşımda da vardı şeker bebeğini 35.haftada doğurdu şekerden miydi değil miydi bilmiyorum ama siz elinizden geleni yapın dua edin
(1,541 puan) tarafından
Ben 36 hafta 4 günlük bu zamana kadar dikkat ettim bebeğim 2600 gr ama artık doymuyorum ekmek iyesim geliyor şekerden dolayı olur diye korkuyotum ama afişimi tutamıyorum
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Allaha sığınn geçer inşallah 
tarafından
Öyle yapıyorum hep ya
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Kuzum ben 10 sene psikolojik destek aldım cok faydasını gördüm tavsiye ederim 
tarafından
Size de böyle mi oluyordu
(2,512 puan) tarafından
Yok canım ben annem babamı kaybettim 10 yaşında isim 10 sene destek aldırdı dayım hani gittik sohbet ettik psikolog ile iyi geldi
0 oy
(736 puan) tarafından
Ayni şeyi bende yaşıyorum daha az önce mutfaktaydim makarna yapiyordum oglumda yanimdaydi bi anda tencerenin içindeki kaynar suyun oğlumun üstüne döküldüğünü düşündüm ve cok kötü oldum degisik degisik senaryolar kurup kendimi korkutuyorum
tarafından
Aynn  öyle ya yavrularımızı çok sevdiğimiz için bence
(163 puan) tarafından
Bence de ay Allah korusun yavrularımızı
(15,231 puan) tarafından
Bu bana da oluyor.
(736 puan) tarafından
Evet bencede onlarin basina bisey gelmesinden korkuyoruz cok sevdigimizden. Allah hepimizin çocuğuna  saglikli uzun ömürler versin
(736 puan) tarafından
Galiba bütün anneler yaşıyor ayni seyi
0 oy
tarafından
Lohusa depresyonu balım kötü düşünüyorsun ama yapmiyorsan bu iyi bişey onu yapma derecesine giden var ben çok zor atlattım yardım alamadım ve en cokda kendime zarar verdim .. zaten asla bebeğe zarar vermek için değil o düşünceler bana bişey olursa o arkada kalmasın  duygusu onu yasamayan bilemez. .. acilen alabiliyorsan destek al .. yoksada asla evde tek kalma hep kafanı mesgul eden şeylerle ugras günde bir kere bebeğmle dışarı çık hava al o çok iyi gelecektir ... Seni mutlu eden şeylere odaklan kimse beni sevmiyor düşüncesini kafandan at 
tarafından
Haklısınız teşekkür ederim
tarafından
Çok iyi ol
0 oy
(2,062 puan) tarafından

l'appel du vide denilen boşluğa çağrı anlamına gelen bir durum bu .

Sana bu his geldiğinde beyindeki algısal sistemlerin içerisinde ayrışma meydana geliyor sebep bu.  Bu durun geçici.

tarafından
Araştıracağım dediğiniz şeyi
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Vesvesedir canım ama bi hocaya görün derim 
tarafından
Anladım teşekkürler
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Aslında böyle bisey olmasindan korktuğun icin düşünüyor olabilirsin.
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Burda sizin durumunuzun ne olduğunu kimse bilemez ve size kimse destek olamaz bı pisikyatriste görünmenizi tavsiye ederim kendiniz için de bebeğiniz içinde ilerisi iyi olmaya bilir 
0 oy
(833 puan) tarafından
Kız hepimiz de var cok ustunde durma böyle səylərin baş edemezsen tedavi ol güzelim 
0 oy
tarafından
Balkona çıkınca gözümün önüne düştüğü geliyor bazen korku canım birde 8.kat çok yüksek şeytanın vesveseleri bunlar bol bol dua oku 
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Benimde arada aklıma geliyo öyle şeyler şeytan vesvese veriyo
0 oy
(620 puan) tarafından
6 senelik evliyim ve 4 5 senedir yaklaşık bendede var bu sorun ve bunun kaynağı bence stres başka hiç bişey değil çünkü ben kaynanamlarla bir duruyorum görümce kaynana kayınpeder çoluk çocuk eş vutun sıkıntıları ben çekiyorum ve bundan dolayı acaba böyle yapsam veya şöyle yapsam yada öyle mi olsa diye başımda kura kura deliye dönüyorum ki çoğu zaman bile oturup saatlerce ağlıyorum

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 729 göst.
0 oy
5 cevap 143 göst.
31 Ağustos 2021 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 345 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,682 puan) tarafından soruldu