0 oy
321 göst.
Diğer kategorisinde (866 puan) tarafından
Kuznmle aynı yaştayız eskiden babalarımız eski ortakları beraber ot bağlama işi yaparlardı detaya girim ki siz anlayın biraz neyse amcam işi bağladı babam sabah 4 5 gbi düşerdi yollara gece yarısına kadar çalışırdı babamı görmedik bile çoğu zmn neyse bu amca bize çok etti babamı çok kandırdı mal yandı para yok GB kendi evine kilo kilo mal alırdı baba 100 200 TL verirdi geçim yap diye annemide oğlunu evlendirecem kızını evlendirecem diye başından salardı bayram alışverişi yapardı ailesine dolu dolu tıka basa bize babam dövüş kavga zorla hakkını alırıdı ayrıldılar ama güzellikle olmadı eşşek bulmuştu kendine niye bıraksın ki babam eşit mal bölümü yaptı silahla peşimize düştü bizi evimizden etti faln bu kuzn onun kızı daha önce hiç konusunu açmadık konuşmadık her aradığında babam herkese eşit davrandı malın iyisini size verdi dedi kardeşlerini evlendirdi 9 kardeşler hepside belli yaşa gelince çalışmışlar kendi emekleriyle ev yapıp düğün yaptılar babaları çok küçükken ölmüş, buda babam şöyle iyi böyle iyi diyince artık dayanamadım bize yaptıklarını söyledim kabule etmedi bnde babm babandan kurtuldu sigortası var insana gbi yaşamayı öğrendi deidm çok şükür kendi emeği kimseye muhtaç değil dedim birbirimize biraz yükseldik bnde kendi oğluna yapsaydı memleketi terk etti dedim düğün parasına iş kuraydı oğluna kime ne hayrı var dedim çok doldum cidden sürekli babasını savunuyor benim babamı kötülüyor adam kendi tarlasını sattı oğluna iş kuraydı ay elim ayağım titriyor ya 

6 Cevaplar

+1 oy
(3,259 puan) tarafından
Benim amcam var karısının eteğinin altında gezer. Babam her seferinde bunlara cevap verir ama babam emekli maaşı ile onlar ise dedemin zamanında onlara akıttığının üstüne koyarak para edindiler mal edindiler diyemem çünkü artı bildiğim Bi malları yok. Ben kimse ile konuşmam karısı yaltaklanir suratına bakmam naber diye sorar sala k. Çocukları benden 10 yaş küçük en büyüğü ona bile bakmam konuşmam. Çünkü herhalde babasıdır onu tutacak. İyi etmişsin sende içindekileri söylemişsin en azından bundan sonra da aç ağzını yum gözünü 
(866 puan) tarafından
Diğer kuzenim oda 2 numaralı amcamın kızı oda aynı sorsan herşwyi babaları yapmış kalanlar yemiş bide bana eşitlikten bahsediyorlar ya şaka gbi,
(3,259 puan) tarafından
Kes bacım alakayı muhabbeti kes şimdiye kadar ettiğinin yanlış olduğunu anla. Benim babam en büyükleridir dedem almış himayesine istediği gibi kullanmış ****** halam da çıkmış annem ki her türlü işlerini etmiştir babamı kandırdın yedin parasını diyebilmiş ah orda olsam o dilini çıkarır Bi tarafına monte ederdim de. Memlekette yaşamıyorum. Şimdi babaannem yatalak ****** anasına bakmaz anamın evine gider gelir annem bakıyor. Ben gitmeden her hafta gidiyordu ben gittim babama 1 ay kaldım ne gelen var ne giden biliyor sokmam eve. İyilik iyi insanlara yapılır. Onların anası babası ne ki çocukları ne olsun. Olan bizim kötülük olmasın diyen ana babalarımıza oluyor
(866 puan) tarafından
Zaten mesafeliydik uzun süre bak çok samimiydik hiç bugun kadar babalarımızı savunma olayına girmedik Bi lafı vardı ki yengem bile hıbta ediyordu sizin eve gelen öteberiye beynim durdu sanki babası vermedi hakkını bile söve kavga dövüş le alıyordu babam adını deliye çıkarmışlar başladı yine diye,, bunlaada bayaodr konuşmuyorum benm çocuğum olma ihtimali çok azdı gebelik zehirlenmesi yaşadım, oda hamileymiş aradım sordum ama samimiyetten ötürü yok deid hedi be ordn dedim hamşleymişsin bebek karnında ölmüş dedim bana hiçbir anneye karnında bebk öldü denmez diye Bi laf etti bnm sahip isteyçpte olamadığın halde bende muhabbeti kesmiştim bu anlarda aradı durdu bende açtım konu babaya gelince birazda onlar yoranlar kendilerini
(3,259 puan) tarafından
Bosver uzak dur kafan rahat olsun akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini akrabanın akrabadan kimse bilmez çektiğini
(866 puan) tarafından
Vallahi öyle Allah yardımcımız olsun
-Reklam-
0 oy
(9,622 puan) tarafından
Babama bunu yapanın sülalesiyle dah konuşmazdım evinden yurdun dan etmşiler ne diye konuşuyorsun ki sen haklısın demez k kimse herkes kendini savunur tabii
tarafından
Artıladım post sahibi az bile demiş
0 oy
tarafından
Aha benim eşim bu ... Bizim sonumuzda böyle olsa keşke kavga edip ayrılsa. .. iyi yapmışsın az bile demişsin .... Zaten yiyenler her zaman biz yemedik yedirdik derler beni deli ederler 
(866 puan) tarafından
Aynen öyle yedirdi dedi parayı oraya saçtı buraya saçtı abimlere bişi yapamadı dedi bende yapsaydı dedim
tarafından
Dengesiz ortakti  tabi uapacakti denmez işte verse bile vermemiş ama ... Saçtı diyor sıfatı bozuk
(866 puan) tarafından
Hiç bu konuyu açamzdm uzamasın diye ama her konuşmada babam böyle yaptı kimse el uzatıyor diyınce bende tutamadım kendimi
tarafından
Pispisi m.iktoplar onlar boşver ağzıma çok şey geliyor da susuyorum bende bir köye gidem kocama iyi ders vericem inşallah ya ayrılacak ya ben ayrılacam
0 oy
tarafından
ben olsam o ailenin   pis çöpünü bile merak etmez kimseyle de konusmadim bu zamana kadar susarak sen hata etmişsin 
(866 puan) tarafından
Babamlar biz ne yaparsak yapalım siz kuzensinz asla buna sahil olmayn dedikleri için biz kuzenlerle aramızda bişi yoktu ama bugun patladm
tarafından
hak etmisler daha fazlasini söyleseydin keşke
(866 puan) tarafından
Sinirlendim ya elim titriyor ama nasıl bar ya
0 oy
tarafından
İyi de bütün bunları yapan, silahla peşinize düşen sülaleyle neden hala irtibattasınız ki? Bu yüzü siz vermişsiniz biraz onlara..
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Geçmiş zaman boş verseydin baban zaten jendini kurtarmış onlardan ne diye uzatıyorsun ki 
(866 puan) tarafından
Bn değil o uzattı babam babana bunu etti şunu etti diyince artık dayanamadm

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 1,405 göst.
0 oy
9 cevap 295 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde _Reyhan-0 (1,706 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 257 göst.
28 Ocak 2024 Aile kategorisinde Sevgi99mr (7 puan) tarafından soruldu
0 oy