0 oy
155 göst.
Diğer kategorisinde (252 puan) tarafından
tarafından kapalı
2 ay oldu çocuk öfkem sinirim geçmiyor ne zamn koye gitsek sevmediğim 2.ci ismi kullansalar çocuktanda migdem bulanıyor o derece eşime dedim yapma etme kotu davrandı olmadı ağladı sızladı vicdan yaptirtti bana mecbur koydum .mutlu değilim 
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Değiştir canım o zmn iyice ağzınız alismadan. Hem niye kabul ediyorsunki. Çocuk tek onun degilki
(252 puan) tarafından
Annesi öldü doğuma 2 ay kala ve benim 2 ayım bunun kavgası uzuntusuyla gecti
-Reklam-
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Biraz abartı yani çocuğundan insanın midesi bulanır mi isim yüzünden 
(252 puan) tarafından
Evet abartı oldu çünkü çok ofkwliyim
(3,127 puan) tarafından
Aynısı benim de başıma geldi 2 aylıkmis daha belki ondandir ben 1 hafta ağladım sinirimden ama ikinci ismini hiç kullanmadım kullanani da tersledim yani sadece kimlikte duruyor sende öyle yap takma kafana
(252 puan) tarafından
Ya güzelce dedim görümce me o ismi kullanmak istiyorsan ilk ismiyle birlikte soyle diye okulda zorluk çekmesin dedim bugün yine köyde kızımdan emine diye bahsetmesi beni cildirtiyi
0 oy
(1,414 puan) tarafından

Sanırım bu isim konusunda en güzelini ben yaptım ben delirceme onları delirttim :D

Ben hamileliğimin 5.5 ayında iken barıştık sırf oğlum için affettim şans verdim ha o mall da kullanamadı şansını neyse.. doğuma kadar dedim isim konusunda senin bir hakkın yok hamileliğimi duyunca aldır diyen sendin hem oğlum adıyla geldi ben peygamberimizin sözünü yerde koymam dedim.. Sen tut daha ben narkozdan uyanmadan anayın da aklıyla sinsi yılan git oğlumun adını kimliğe babayın adıyla yazdır tek birgün bile o ismi demedim hep Muhammed Zeyd dedim ztn oğlum 1.5 yaşındaykende başka sebeblerden boşadım babam gelip aldı beni o evden.. Oğlum hiç onların koyduğu ismi öğrenmedi okula başlamasına yakında dava açıp değiştirdim şimdi onlar eşşek gibi bnm koyduğum isimle hitap ediyor sjsjsj

Emine adını da hiç sevmem hem teyzeminkızının adı 5 para etmez biri hemde oğlumun halası olacak dengesizin adı o yüzden..

(252 puan) tarafından
İsim değişikliğini nasıl.yaotin canim anne babanın iki sinin de onayı gerekmiyor mu hem biz kocamla.iyiz genel.oarak simdi ona da m8 dava açmam gerek
(1,414 puan) tarafından
Kocana değil nüfus müdürlüğüne açıyosun davayı işte gerekçeni anlatan dilekçe yazıp veriyosun o kadar.. Tabi siz evli olduğunuz için eşininde onayı gerekli boşanınca gerekmiyor..
(252 puan) tarafından
Haddim değil ama sormak istiyorum
Keske kocam çok iyi olsaydı da mutlu olsaydık ta varsın çocuğun adı istemediğim bir isim.olsaydi diyo musun hic
(252 puan) tarafından
Cunku ben hep düşünüyorum şu isim yüzünden boşansa miydim bosansam mi dava acqrken eminim hu raddeye gelecez
(1,414 puan) tarafından
Benim boşanma sebebim isim değil uzun hikaye sebeb çok özet olarak "kaynana"  :)
Asla öyle demedim ama keşke hiç evet demeseydim evlenmeseydim diye çok dedim..
Şuanda diyorum ki keşke ilk karşıma çıkan şuanki eşim olsaydı..
0 oy
(375 puan) tarafından
Ya evet bu durumlar biraz sıkıntı oluyor ya maalesef aile illa karışacak kendi çocuklarına büyükleri koydu diye bizim çocuklarımızada kendileri koymak istiyor benimde doğumumda  görümce kayinvalide geldi 1 ay kala zaten ismi belirlemiştik EMIR diye Yusuf olsun Allah Yusuf koyun  bende dedim biz emir istiyoruz çok Yusuf ismini istiyorsan kızın çocuğu olduğunda koysun dedim hiç sesleri çıkmadı Yusuf peygamber ismi çok güzel ama o isimde sevmediğim insanlar var etrafımda 
(252 puan) tarafından
Sonuç olarak annenin istemediği ismi daratmak.neyin mantığı bana kimse karışmasın eşim baskı yaptı annesi ölünce adı yasasin söz kimse kullanmicak dedi şimdi onun tarafı emine de emine sinir oluyorum ve bana kimseye karisamayiz istediğini söylerler diyo cildiricam daha kaç kez bunun kavgasını yapabilirim ki kac kere ağlayabilirim ki sinirden uyuyamıyorum
(375 puan) tarafından
Sende onların yanında öbür ismiyle hitap et çocuğuna  inadına

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 343 göst.
0 oy
5 cevap 138 göst.
+1 oy
19 cevap 818 göst.
0 oy
23 cevap 442 göst.
13 Eylül 2022 Aile kategorisinde Genchamileanne (0 puan) tarafından soruldu