0 oy
169 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,671 puan) tarafından
Bebeğim 1yasinda bastı acaba versem mi artık diye düşünüyorum siz verdiniz mi yada veriyormunuz

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Emiyor mu canim 
(2,671 puan) tarafından
Yok ki lz emmiyor  5aydan beri memeyi bırakmış malesef
tarafından
Anladım ben geçen doktora sordum da emiyor diye verme gerek yok şimdi dedi de sende sor bence doktora
(2,671 puan) tarafından
Ben oğlumun egzemasi için kontrole goturudgumde veriyrm demiştim birşey demedi  sknti yok dedi de yinede sorayım dedim
-Reklam-
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Emzirmiyosan verme. 
(2,671 puan) tarafından
Emmiyor canım emmeyi bırakalı 5aydan fazla oldu
0 oy
tarafından
Ben doktora 1 yaş kontrolüne gittiğimizde sordum. Oda illa verilecek diye birşey yok. Artık inek ütü önerilmiyor. Vermesende olur dedi.

Kızım 14 aylık hala vermedim
(2,671 puan) tarafından
Hı anladm canim benim yani versemde su katarim içine sade vermem de emzirmiyroym da
tarafından
Bende emzirmiyorum canım. Mama veriyorum
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Benimki hiç emmedigi için 5 aydan sonra verdim ama Dr bilgisi dahilinde alerjik testlerini yaptırdıktan sonra onay aldık o yüzden verdim senin ki 1 yaş emmiuorsa ver sıkıntı olmaz ben halen veriyorum 
(2,671 puan) tarafından
Maşallah 5aydan veri mi inek sütü veriyorsun benimki emmiyor canım peki hazır paket sütlerden veriyormusun bende doktora söyledim birşey demedi ver yada verme
(2,972 puan) tarafından
Canim biz keçi sütü verdik 2 ayrı Dr sordum ben bağışıklık kazansın diye verdik inek sütü hiç vermedim hep keci sütünü sulandırdik onunla mamalar pureler falan yaptık çünkü beni hiç emmedi ben de çok arastirdim.bi hemşire tanıdığım da vardi dedi keci sütü bağışıklık kazandırır sulandir ver gittik test yaptırdık süt alerjisi falan yoktu 5 aydır veriyorum Haziran 23 de 2 yaşına girecek bı deneyin başlayın sizde baktınız bir sıkıntı yok devam edin ama önce sulandirin öyle verin ilk ağır gelebilir yeni icecegi icin
(2,972 puan) tarafından
Canim 1 yasina gircek yanlis yazmışım soryy
0 oy
tarafından
17ayllıkken filan vermeye başlamıştım günlük pastörize süt aldım hep 
(2,671 puan) tarafından
Sok ta falan satılıyor mu o sut
tarafından
Şokun pastörize sütü satılıyor anca kuzum ama ben mecbur kalmadıkça onlardan almıyorum genelde içim veya aoç nin sütünü alıyorum ben doktoruma sorduğumda verebilirsin demişti 23aylıkkende emzirmeyi bıraktık yatmadan önce süt veriyorum 15 20dakika sonra uyumaya götürüyoruz
0 oy
(323 puan) tarafından
2 yaşından sonra belki.Gerekli birşey değil önerilmiyor zaten.14 aylığız daha vermedim 
(2,671 puan) tarafından
Emiyor mu yoksa mamami veriyorsun
(323 puan) tarafından
Emiyor emmeseydi devam sütü zaten en sağlıklısı onu verirdim 2 yaşa kadar
0 oy
(3,257 puan) tarafından
20 aylık oğlum mama içmemeye başladı bir kutuyu 2 haftada zorla bitirdik sonra inek sütü zaten yoğurt mayalamak için alıyorum ondan vermeye başladım kızım da 9 aylık mama icmemeye başladı ona da verdim baktım onu içiyor o yüzden mamayı kesmek zorunda kaldım ama elimden geldiğince vermiyorum  daha çok yoğurt yedirmeye çalışıyorum 
(2,671 puan) tarafından
Evet bende arada veriyrm mamadan daha çok seviyor  ama yinede bilemedim
(3,257 puan) tarafından
Bende işte zararlı zararlı dedikleri için vermek istemiyorum sabahları erken kalkıyorlar diye direk süt veriyordum şimdi vermiyorum akşam yatarken kaşık maması veriyorum eğer erken yemişlerse yemek. Gece zaten vermiyorum. Öyle gün içinde veriyordum onu da kaldırdım yoğurt yediriyorum yerine bolca. Çok sıkıştım hani yemekleri yoksa o an açsalar veriyorum arada
0 oy
tarafından
Hazır süt zaten inek sütü değil mi bilddigim herşey yalan mı 
(2,671 puan) tarafından
Canim markette satılan paketli sütler varya o ve normal aldığın inek sütu o açık satiliyor bize genelde köyden getiriyorlar:-)
tarafından
Canım ikiside aynı zaten tabi diğeri su katilmamis öbürüne katılmış hahahahha .... Ver işte inek sütü bişey olmaz kemiği güçlü olur
0 oy
(7,664 puan) tarafından
Bir yaşına geldiğinde çok zor durumda kalırsam yarı süt yarı su şeklinde veriyorum
(2,671 puan) tarafından
Evet bende birkaç kez öyle yaptım yarı süt yarı su
(7,664 puan) tarafından
Şu anda 1,5 yaşında. Halen öyle yaparım. Kabız olmasın diye sadeleştiriyorum. Ayrıca süt kansızlık yapıyor. Çok da gerek yok :D
0 oy
tarafından
Memeden kesince verdim canım  20 aylıkken yani
(2,671 puan) tarafından
Hı anladm canim benimki emmiyor
0 oy
(8,277 puan) tarafından
2 yasında mamayı bıraktım canım süt vermeye basladım 
(2,671 puan) tarafından
Hı anladm canim benim oğlum emmiyor birkaç defa yarı süt yarı su koyup verdim de bilemedim
0 oy
(119,164 puan) tarafından
devam sutu versen daha iyi olur
0 oy
(44,603 puan) tarafından

İkisinede 11 aydan itibaren verdim asiraya kacmadan:)

0 oy
(866 puan) tarafından
Ben doktora süt veriyorum dedim kadın Bi kızdı sen niye süt veriyorsun mama verecen çocuk 1 yaşında ydı Bi arada vermiyorlar diye kızıyordu doktlar dedim eskisi gibi değişmiş de bilemem ne valla Bn 8.aydan beri süt veriyorum hazır paket çevreden de baktm kim neyi geç verdiyse çocukta yeme içme. BOzukluğu var yemiyorlar, şmdi süt olmazsa uyumaz alıştı 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 210 göst.
17 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birkoalaannesi (496 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 100 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,600 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 152 göst.
4 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevcanyurdada (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 67 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Merve.01 (213 puan) tarafından soruldu

378,410 soru

11,326,669 cevap

34,780 kullanıcı

...