0 oy
209 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (496 puan) tarafından
Merhaba anneler. Bebeklerinize inek sütü ne zaman verdiniz benim oğlum 10 aylık. Peynir yoğurt yiyor. Suyla karıştırıp mi verdiniz ?  Ne zaman verdinjz? Ve ek gıdaya gecisteki gibi az az 3 gün kuralı ile mi verdiniz bilgilendirir misiniz?

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla 8 aylık oldu muhallebi yapıp yediriyordum suyla yapınca güzel olmuyordu bende sütle yapıyordum yarı süt yarı su olarak. Sonra yavaş yavaş baktım alerjisi yok şu katmadim şimdi 15 aylık çok güzel süt içiyor. Ek gıda döneminde 3 gün kuralı uygulamadim. Herşeyde verdim karıştırdım. Eskiden bizlere 3 gün kuralını uyguluyorlardi sanki. Simdikiler kusura bakmasın la abartiyorlar bazı şeyleri. 3 gün ç.kasiyo yoğur 3 gün. Ç.k çorba vs. Çok saçma.  Yiyeceği okadar yiyecek var ki hepsine 3 gün kuralı koysak seneleri alir. 
(485 puan) tarafından
Anneligine laf etmemiz hosuna gitmiyorsa sende bizim anneligimize laf etmeyeceksin fikrini söyle sus otur o zaman yok abartıyor sunuz yok 3 gun kurali sacma bilmem ne yazarsan agzinin payini alirsin burda
(25,224 puan) tarafından
Hahaha kız hatlar karıştı isme bakmadım :D
(383 puan) tarafından
Hee bizde market sutu alip kafaya diktiriyoz degisik bu kadin ya :)
tarafından
Reconmusunuz buradaki ağzını payını alırsin. Diyorsun. Pardonda  Sen kimsin ! Siz kimsiniz !  Siz gidin 5 gün kuralı yapın. 1 kişi yazınca 10 kişi cosuyorsunuz. Birbirinizden destek alıyorsunuz. Evet ben değişik bir kadınım. Sizler normalsiniz mükemmel annesiniz. Sizden daha iyisi yok. Analarıniz sizi cahil cahil buyutmusler. "Bilge herşeyi bilmez sadece ahmaklar herşeyi bilir"
(25,224 puan) tarafından
Evet çok şükür bilgili bilinçli herşeyin farkında olan neyin dogru neyin yanlış cahilce oldugunu bilen anneleriz. 8 aylık bebeğine sütlü muhallebi veren kendini bilge anne sanıyorsa oda senin cahilliğindir. Evet annelerimiz bizi cahilce büyütmüşler malesef tıpkı senin çocugunu büyüttüğün gibi, o zaman imkan şartlar bilgisizlik gibi faktörler yüzünden evet öyle büyütmüşler, şuan herşeyin imkanı var araştırma, öğrenme, EĞİTİM BİLİNÇ denen şey var. Ama öğrenmek istemez böyleleri cahillik kolayına gelir çünkü. Daya sütü içsin oh ne ala. Nice doktorlar profesörler de herşeyin dogrusunu söyler onlarda mı ahmak oluyo bi düşün bakalım asıl AHMAK kim.
-Reklam-
0 oy
(3,452 puan) tarafından
1 yaşında hiç vermedim,. Vermeyi de düşünmüyorum hiç bir zaman 
(216 puan) tarafından
Ne verecen
(485 puan) tarafından
Yogurt peynir kefir verecek saglikli olan onlar çünkü
(25,224 puan) tarafından
Aynen öyle ev yapımı yogurt peynir kefir lor labne. Olması verilmesi gereken bunlar ama herkes bilincinde değil.
(485 puan) tarafından
Herkesin elinde telefon araştırsın burda dalga gecer gibi ne verecen diye soracagina ne vermesi gerektigini arastirabilir demi
(25,224 puan) tarafından
Mantıklı ve doğru olan hiçbir zaman araştırılmazki
0 oy
(3,095 puan) tarafından
1 yaşında hiç vermedim
0 oy
(420 puan) tarafından
15 aylık sadece iki kez verdim anne sütü alıyor ihtiyacı olmadığı için vermiyorm bir yaşından önce zaten vermedim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
1 yas olacak vermedim vermıcemde
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Canm ben bi yaşndan sonra suyla karştrp verdim baktm ilk önce alerjisi var mı yok mu diye suyla karştrp verdm bazen mecbur kullanıysn işte bnde mecbur kaldm verdm ama direk vermedim sütü suyla karştrdm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
27 aylık oğlum vermiyorum vermeyi düşünmüyorum en azından 4 yaşına kadar. 10 aylık bebeğe hele hiç verilmez. Sütün bilinenin aksine belli bir yaşa kadar asla faydası yok. Süt verenler ben verdim hiç bir zararı olmadı kilosu boyu çok iyi diyebilir, bunun sütle alakası yok, aksine süt boş şişirip boş kilo aldırır gazla doldurur bebeği, kansızlık sebebi olabilir. Hazımsızlık yapabilir. Onu içeceğine ev yapımı yogurt kefir lor yemesi daha iyi. İlla vericem dersen 2 yaşında sulandırılmış keçi sütü ile başlamalısın
tarafından
Çok güzel yazmissin.
0 oy
(952 puan) tarafından
1 yaş günde 3 kez içiyor aralıklı
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Büyük oğluma 1 yaşında 1 kere çevrenin ver ver zoruyla bi denedim. Ama baktım bağırsak hareketleri değişti bi daha da vermedim.  Hayvansal süt direk vermek iyi değil zaten. Şuan 3,5 yaşında küçüğüde 7 aylık. Vermeyi hiç düşünmüyorum. 
0 oy
tarafından
1 yaşında, vermeyi düşünmüyorum. Yoğurt, peynir, ayran ve KEFİR yeterli. 
0 oy
tarafından
Bende ek gıdaya geçince yoğurt peynir muhallebi yaptım ama sütü memeden kestikten sonra vermeye başladım 
0 oy
tarafından
27 aylık kızım sürekli süt vermiyorum çok nadir süt pişirdiğim zaman görürse içmek istiyor bende yarım su bardağı veriyorum sırf nefsi körlensin diye onun dışında illa içecek diye bir şey yok bence 
0 oy
(283 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla verilmez 1 yaşında keçi sütü ile başkadır inek sütü biraz daha geç
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Inek sütun cocuga hic bir faydasi yok aksine fazlasi çok zarar 8 aylik bebegim hic vermedim emmiyoda zaten mama ek gida ilerliyorum bi tanidigim mamayi kesip süt verdi cocukta kansizlik demir eksiligi neler.neler cikti verme bence bekle 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 168 göst.
30 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mina gozde (2,671 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nurtopum (586 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 100 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,599 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 66 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Merve.01 (213 puan) tarafından soruldu

378,313 soru

11,323,275 cevap

34,774 kullanıcı