0 oy
112 göst.
Diğer kategorisinde (6,462 puan) tarafından
Kızlar yarın sabah sezeryan olcam ilk doğum. Hastane epidural öneriyoruz dedi doğum fiyatına ek olarak 850 TL ama spinal doğum paketinin içinde. Acaba diyorum daha çok para almak için mı epidurali önerdi. Sizce hangisi daha iyi ? Sz hangisini tercih ettiniz ? 

8 Cevaplar

0 oy
(2,226 puan) tarafından
Spinal oldum anestezi doktoru spinal öneriyorum dedi 
-Reklam-
0 oy
(12 puan) tarafından
Ben epıdural oldum hıc bir zorluk yasamadıım 
0 oy
(692 puan) tarafından

1. Sezeryan olup ikisinin ne demek olduğunu bilmemek:D
0 oy
tarafından
Epiduralle spinal arasındaki en büyük fark ek doz verilmesi olayı. Spinalde ek doz verilemiyor. Normal doğum olsa belki doğum uzun sürer diye epidural mantıklı bende öyle yaptım ama sezaryen doğumda spinal 3 4 saatlik uyuşma süresi yeterli aslında ama doktorun daha iyi bilir tabi.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Kiz aynı şey sonucta epiduralde ilacın uzerine ekleme yapabiliyorlar spinal tek seferde veriliyor.. boşuna hic para verme bence
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ben sana farkı aciklayim seçimi sen yap. Epidural bele bir katater yerlestirilmesidir. Dogum süreci boyunca o katater belinde sabit durur ve anestezi, ağrı kesici ilaçları bu katater sayesinde vücuduna enjekte edilir. Spinal de ise vücuduna bağlı her hangi bir katater bulunmaz. Sadece anestezi uygulanır. 
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Epidural spinal sezaryen oldum ama bel ağrısı yaşadım genel anestezi de bel ağrısı olmuyor diyorlar şimdi ki aklım olsa ikisini de olmazdım normal dogururdum çünkü benimkisi isteğim üzerine oldu ama ilk doğumu normal yapıp ikinciyi sezaryen doğum yapan biri olarak mecbur olmadıkça kimse yapmasın öyle anlatıldığı gibi ağrısız sizisiz filan değil bende öyle yanıldım...
(6,462 puan) tarafından
Ahh normal doğum olsun diye neler neler yaptım acı çeke çeke yürüdüm squat yaptım ama çatım darmis olmadı doktoruma güveniyorum
(3,127 puan) tarafından
O zaman yapicak bişey yok canım bana herkes çok kolay ağrısız fjlan dedi ben o yüzden oldum mecbur olunca yapicak bişey yok görümcem de çatı darlığı yüzünden kaç saat sancı çekip bebek oksijensiz kalınca sezaryene.alindi olmuyorsa zorlamamak lazım tabi
0 oy
tarafından
Canım normal doğum yapmadığım için bilmiyorum tam ama epidural normal doğum sancısını hissetmemek için yapılan bir ilaç spinal ise bele vurulan ve belden altını uyuşturan anestezi ilacı sezeryanda epidural olmaz ki 
(6,462 puan) tarafından
İkisi de oluyor belden aşağı uyusturuyorlar canım

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 302 göst.
25 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Yeşim Ünsal (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bhrcan (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 330 göst.
29 Eylül 2020 Aile kategorisinde Trbznlugln (2,006 puan) tarafından soruldu