0 oy
288 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (267 puan) tarafından
Ikili üçlü taramada yüksek riskim cikmisti, geçen hafta amniyosentez yaptırdım on sonuç çıkmış yarın ogrenmeye gideceğiz inşallah on rapor temiz çıkmıştır lütfen sizde dua edin... rabbim tüm bebislerimize sağlık versin herkese hayırlı akşamlar...

9 Cevaplar

0 oy
(267 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
On sonuç temiz çıktı dua edenlere çok teşekkür ederim çok mutluyum
(6 puan) tarafından
Geçmiş olsun.
Ön sonuçta ne yazıyordu?
Temiz çıktığından nasıl emin oldunuz?
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnşallah hayırlı sonuçlar çıkar canım hiç kalbini bozma 
(267 puan) tarafından
Amin canım bozmuyorum ama o şüphe var ya 2 haftadır yedi kemirdi beni
tarafından
Allahın izniyle sapasağlam çıkar canımın içi üzülme o sadece riski belirten bir test tanı testi değil risk yüksek çıkıp hasta olmayan bir sürü yavru var üzme kendini Allahın izniyle sapa sağlam alırsın yavrunun inşallah bu arada sana da hayırlı akşamlar
0 oy
tarafından
İnşallah sonuç iyidir. Hayırlı haberler alırsın.
(267 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(970 puan) tarafından
Bende de yüksek risk çıkmıştı amniyosentez yaptırmadısm şimdi bebeğim 5 buçuk aylık hamdolsun Bi sıkıntı yok. Sende stres yapma canım Allahın izniyle Bi sorun çıkmayacak 
(267 puan) tarafından
Bende önce yaptırmak istemedim 1 hafta düşün düşün napcam bilemedim sonra dr ikna etti yaptırdım bide güzel haber versin daha ne isterim
(970 puan) tarafından
İnşaallah güzel haber alırsın burda da paylaşırsın bende merak içindeyim açıkçası :)  ama inanıyorum güzel haber alıcaksın
0 oy
(2,556 puan) tarafından

Hayirli haberler alirsin insallah canim yorumumun altina yarin sonucunu yazarmisin<3

(267 puan) tarafından
Allah razı olsun canım yazarım tabi :)
(267 puan) tarafından
Canımın sonucum temiz çıktı allah razı olsun
(2,556 puan) tarafından
Cok sevindim allahim sag saglim kucagina almayi nasib etsn
(267 puan) tarafından
Aminnnn hepimiz alalım insallah
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Guzel haberlerini aliriz insAllah burayada yazarsin 
(267 puan) tarafından
Tabi yazarim çok teşekkürler
0 oy
tarafından
Güzel haberlerle gel insallahv
(267 puan) tarafından
Amininsallah
0 oy
tarafından
İkili taramayı kaçırdım. Dr çok ısrar edince üçlü taramayı yaptırdım.. hay yaptirmaz olaydım hamileliğim zehir oldu. Bu testlerin güvenilirliği düşük. Yurtdışında yapilmiyormus. Çevremde kaç kişinin test sonucu  yüksek riskli çıkıp sağlıklı bebekler dünyaya getirdi. Ben de dahil. Ama hamileliğim burnumdan geldi. Her gittiğim Dr amniyosentez önerdi ama istemedim. İlk bebeğim ve aldirmayacagim boşuna bebeğimi riske atmak istemedim. Yani aldırmayı dusunmuyorsan kendini bu fikre alıştırmaya çalıs ama amniyosentez riskli. Onun yerine fetal Dna testi yaptirabilirdin kandan bakılıyor ve güvenilirliği daha yüksek demişti Dr. İns sağlıkla gelsin kuzucuk. Kalbini ferah tut . Allah korktugunla sinamasin ins.
(267 puan) tarafından
Hayır amniyosentez in güvenilirliği 99.9 daha yüksek. Fetal dna da da risk çıkma ihtimali var ve eğer çıkarsa yine amniyisentez yapılması gerekecek. Neden söyledim eğer yaptırmak isteyen falan olursa doğruyu okusunlar istedim yanlış anlama  Amniyosentez i yapan dr tecrübeli güvenilir bir dr du hiç sorun yaşamadık. Ben netlik seven bi yapıdayım doğuma kadar asla psikolojim sağlam kalmazdı oyuzden yaptırdım. Içimdeki ses sorun yok diyor ama bakalım çok teşekkür ederim yorumun icin
tarafından
Bana unideki drlar demişti dna testinin daha güvenilir olduğunu. Hiçbiri %100 doğru sonuç vermiyor. Amniyosentezde de riskli çıkıp normal doğan bebekler varmış tabi oran çok düşüktür orasını bilmiyorum. Senin başına olumsuz bir olay gelmemiş olabilir ama normalde riskli bir durum , hiç birşey olmasa bile sıvı alımı esnasında bebek gerilip stres yaşadığı için bile kötü sonuçlar olabiliyormuş Allah korusun. ins sağlıkla gelir bebiş.
0 oy
(13,093 puan) tarafından
İnsaallah güzel sonuç alırsınız 
(267 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Sonuclari aldinmi kuzum ? 
(267 puan) tarafından
Evet sabah aldım on sonuç olarak temiz cikti
(3,853 puan) tarafından
Ne guzel.cok sevindim
0 oy
(249 puan) tarafından
Iyi sonuç alırsın inşaallah sağlıkla al kucaginada
(267 puan) tarafından
İyi iyi temiz çıktı teşekkür ederim
0 oy
(9,643 puan) tarafından
Amniyosentez yapınca bebek riske grimiyor mu canım benim doktorum da istemişti yüksek riskli çıktı çünkü bebeğini her şekilde kabul edeceksen yaptırma dedi onu yapınca düşme ihtimali var dedi bende yaptırmadım nşallah sonuçların temiz çıkar canım 
(267 puan) tarafından
Geçen hafta yapıldı dr tecrubeliyse düşme ihtimali azalıyor. Ben bi sorun yasamadim ne ağrı ne sancı. Iyi ki yaptirmisim kuş gibi hafifledim doğuma kadar dayanamazdım. Allah yüzüme baktı on sonuç da temiz çıktı.
(9,643 puan) tarafından
Gözün aydın canım çok sevindim sağ salim kucağına alırsın inşallah
(267 puan) tarafından
Amin cankm

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 23 göst.
18 Mart 2024 Aile kategorisinde _kubra123 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Kubra.10 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 336 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Kubra.10 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 254 göst.
12 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gizem coban (13 puan) tarafından soruldu

380,920 soru

11,404,518 cevap

34,942 kullanıcı

...