0 oy
326 göst.
Diğer kategorisinde (73 puan) tarafından
Kızlar eski postlarimdan bilen bilir toxoplazma pozitifti bende Avidite test sonucunda 53.4 çıktı Doktorlar ara değer dedi amniyosentez önerdiler sana kalmış dediler perinatolojiye gittim ultrasonda bir sıkıntı görmedi ama oda amniyosentez önerdi ultrason net sonuç vermez dedi yapanlara soruyorum amniyosentez zararlı varmı yaptırırken acıyormu  yaptırmami önerir misin kızlar valla düşünmekten yatamıyoruz her gün rüya görüyorum amniyosentez den temiz sonuç gelmeyen kadar rahat edemeyecem biraz yardımcı olun lütfen bana dualarını esirgemeyin birde sonuç ne zaman çıkıyor acaba bilen varmı 

14 Cevaplar

0 oy
(8,285 puan) tarafından

Hiçbir fikrim yok canım 

Banada ikili test riskli diye ya amniyo sentez ya nifty testi dediler ama yaptırmadım 

İnşallah kötü bir durum yoktur <3

(73 puan) tarafından
İnşallah canım
-Reklam-
0 oy
(4,649 puan) tarafından
sonuc ger olumsuz cikacaksa aldiracak misin yada tedavi icin baslanilacakmiymis o onemli canim mesela ben 2li 3 lu 4lu testimi yaptirdim organ taramasi yapilmiyordu oturdugum yerde baska sehirde yaptirdim sonuc sendromlu bir kizim var. belli bile olmuyor bazi hastaliklar hic bir teste eger tedavi baslanilacaksa yaptir baslanmiyacajsa yaptırma ikinci hamileligim olursa bi gun cesaret edip onda 2li disinda hic birini yapmiycam
(4,649 puan) tarafından
tedavi varsa olurdum canim
(997 puan) tarafından
Post sahibi değilim canım bayanın başına gelen benim başıma da geldi ondan biliyorum cevap verdim
(4,649 puan) tarafından
dikkat etmem ki canim hic isimlere :) geçmiş olsun bebegin dueumu nasıl gectimi bari
(997 puan) tarafından
Ben  32 haftalık hamileyim şuan canım bende bir problem çıkmadı avidite dediğimiz değer yüksek çıktı ve perinatoloji bölümünde  ölçümleri ve organlarında bir problem görülmediği için amniyosentez yaptırmadim canım
(73 puan) tarafından
Tedavisi var eğer sıkıntı varsa farklı bir antibiyotik veriyorlar
0 oy
(997 puan) tarafından
Şimdi canım buraya gelip sana koca karı lafları edecek ben sana bilimsel olarak net bir cevap vereyim. Amniyosentezin zararı var zararlarından bir tanesi düşük riski ilk 2 3 gün içerisinde ama bunun ihtimal derecesi milyonda bire düştü denilebilir. Çok az bir miktarda ultrason cihazı ile göbekten amniyo sıvısı alıyorlar çok az bir acısı var o an için hemen geçiyor ondan milleti dinleme ve içinden ne geçiyorsa onu yap 
(73 puan) tarafından
İçimden geleni yapacam canım yoksa geceleri uyuyamıyorum
(588 puan) tarafından
Binde bir düşük ihtimali. Milyonda bir değil.
(997 puan) tarafından
Acıbadem hastanesi perinatoloji bölümünde bana bu şekilde net bir dille anlatıldı canım uzman doktor tarafından . Bende aynı şekilde aksettim
(588 puan) tarafından
Bende acıbademde doğum yaptım. Amniyosentez önerildi ama kabul etmedim. Önüme evragini getirdiler hem araştırma hastanesinde hem acibademde. Her ikisinde de 1000/1 olasılık yazıyordu. Size bilgi veren yanlış vermiş yani. Yada siz yanlış anlamışsınız. Şuan karar verme aşamasında birisi yanlış etkilememek adına yazdım yorumu.
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Ben şimdi ikinciye hamileyim ikisindede yaptırmadım bişey çıksa çocuğunu aldıracak mısın aldırmıcaksan hiç yaptırıp kafanı karıştırma benden sana tavsiye sen bilirsin yinede ikili üçlü detaylı hiçbisey yaptırmadım şimdi burda cahil diyecek arkadaşlar gelir kendilerini Cok bilmişler kendim hemşireyim ve gerek görmedim 
(1,788 puan) tarafından
Ben diğer hamilelik bölümümde szin dediğinizi yazdım herkes -eksi puan vermiş fadim :))) bende 35 haftalık oldum ama hiç bir test yaptırmadım 2li 3lü yada ayrıntılı ultrason diğer çocuklarımafa yaptırmadım.. benim doktorumda hiç gerek görmüyor ense kalınlığı ve burun kemiği ne bakıyor sadece özel hastane bide tek tek bakıyor sıkıntı olsa oda söyler zaten .. bilsek nolucak Rabbimin hediyesi.. Hamileliği zehir etmeye bebeği anne karnında strese sokmaya gerek yok diyorum.. herkesin kendi tercihi kendi bebeği
(1,013 puan) tarafından
Aynen öyle ablamı stres soktular yazık bi detaylı ultrason yaptırdı sadece onda hamilelik boyunca agladi üzüldü simdi iki yaşını geçti sağlıklı sıhhatli çok şükür ben detaylı ultrason bile yaptırmadım
(1,013 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canim inşallah sonuç kötü bisey çıkmaz
(997 puan) tarafından
@mys62 canım bayanın bahsettiği şey 2li 3lüde çıkan bir sonuç değil . Kandan çıkan bir hastalık ve amniyosentez yaptırarak erken teşhiste anne karnında iken tedaviye başlanıyor . Doğum esnasında da testleri yapılıyor bebekte herhangi bir problem olduğunda da gene aynı şekilde bebeğe tedavi başlanıyor
(1,788 puan) tarafından
@Shrina canım soru sahibi için yazmadım ben fadim arkadaş a hitaben yazdım .. liçleyecekler gelir şimdi felan demiş ya dünde beni linçlediler.. soru sahibinin sorusuyla ilgili bi bilgim yok zaten nasıl yapılıyor neden yapılıyor bilmiyorum
0 oy
(5,328 puan) tarafından
Ben yaptırdım iğne çok hafif hissettiriyor ama rahatsız edici değil. Yaptırdıktan sonra bol bol dinlen  Ben bir hafta yattım ne olur ne olmaz diye
(73 puan) tarafından
Doğru canım iyi yapmışsın dinlenmek şart
0 oy
(531 puan) tarafından
Nifty testi yaptıramazmisin canım pahali birsey ama riskli değil en azından 
(73 puan) tarafından
Bakmam lazım canım i nasıl birşey
0 oy
(6,180 puan) tarafından
Ayni sıkıntı yengemde vardı cnm sıvı aldırdı çocuğa herhangi bir zararı olmadı çok şükür temiz çıkmıştı çocuğa bulaşmamış enfeksiyon çocuk doğdu şu an 2 aylık doğduğu zamanda kan alıp baktılar temizdi ama çok zor bir süreç yengeme 9 ay zehir olmuştu resmen Rabb'im korktugunuza ugratmasin inşallah çok zor bir işlemde değilmiş bu arada iğne biraz can yakiyomus ama çok fazla değil 15 dakikalik bişey demişti 
(73 puan) tarafından
Anladım canım sağolasın bende içim rahatlasın diye yapmayı düşünüyorum
0 oy
(15,204 puan) tarafından
Bebeğimin beyninde kistler vardı. Amniyosentez tavsiye ettiler ben kabul etmedim.  Annem de kardeşime hamileyken ilaç kullanmıştı hamile olduğunu bilmeden. Bı de yaşında 40 ti. O yüzden riskli gebelikti. O aldırdı amniyosentez. Acılı oluyo mu bilmiyorum. Ama basit bişey diye hatırlıyorum. 14 sene falan oldu. Şu bulanık çıktı. Riskli dediler. Ama kardeşim gayet sağlıklı çok şükür. 
(73 puan) tarafından
Çok şükür canım bende içim rahatlasın diye yapmayı düşünüyorum
(15,204 puan) tarafından
İnşallah temiz çıkar hayırlısıyla
(73 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(146 puan) tarafından
Merhabalar detaylı ultrasonda bebeğimde yarık dudak görüldü amniyosentez önerildi yaptırdım genetiğe bakılması için ama hicbirsey çıkmadı sentezde ve genetik testte ama bebeğim yarık dudak doğdu siz ne düşünüyorsaniz öyle hareket edin başkalarının lafına sözüne bakmayın herşey bebeğiniz için umarım hiçbir sorun yoktur sağ salim alın kucağınıza 
(73 puan) tarafından
İnşallah canım
Canım birde bir sorum olacak detaylı ultrasonu nereden nasıl yapacağız bende 20.hfatya gelince yaptırmak istiyorum da
(146 puan) tarafından
Perinatoloji bölümünden randevu alıp gidebilirsin
(73 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(56 puan) tarafından
Ben 19. haftada yaptırdım. Ense kalınlığı yüksek çıkmıştı. Sonuçlarım temiz geldi. Doktorum riskli olmadığını güvenilir bir test olduğunu söylemişti bende onu dinledim. Yapılırken acıyor mu kısmı kişiye ve bünyeye göre değişiyormuş. Benim çok acımıştı mesela yürüyemeyecek derecede hatta. Ama hiç acımayanlar daha çoğunlukta oluyor forumlarda yaptıranların yorumlarını okumuştum. Ağrısı 2 saat sonra geçmişti.  24. Haftada detaylı ultrasona girdim orada da herşeye baktılar ve temiz çıktı. Benim içim çok rahatlamıştı. 
(73 puan) tarafından
Çok şükür canım bende içim rahatlasın istiyorum
0 oy
(8,985 puan) tarafından
Bende yaptırdım canım Bi sorun yaşamadım.. inşallah gönlünce olsun hersey
(73 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
Zor muydu acaba  iğnesi acitiyormu  birde doktorun kaç gün istiharet verdi
(8,985 puan) tarafından
Nette falan okudum başta stres yaptım ama korktuğum gibi değildi işlem sonrası az uzandım hastane çıkışı normale döndüm yatış falan yapmadım ben
(73 puan) tarafından
Canım sence bu işlemden sonra merviden çıkılır mi evimiz 5. Kat ve asansör yok bende diyorum kaynanam gile gideyim orada kalayım 2 3 gün sonra evime gelirim
(8,985 puan) tarafından
Doktoruna sor yinede..
Bence çıkılır sonuçta koşarak çıkacak değilsin...
Yine de iki gün in çık yapma idare et
0 oy
(86 puan) tarafından
Canım benim herkeste aynı olmaya bilir ama aminosentez en büyük hatamdı yapımında bişey yok sadece şırınga ile karnından su alıyorlar ben 6 aylık hamileydim yaptım 3 gün sonra bebeğim hareket etmiyordu hastaneye gittim kalbi durmuştu düşükle sonuçlandı genede karar sana kalmış dediğim gibi herkeste aynı sonuç olmuyor 
(73 puan) tarafından
Doğru canım haklısın
0 oy
tarafından
Benim şimdiki bebeğimin hamileliğinde riskli çıkmıştı banada tavsiye edildi ama yaptırmadım düşük riski var çünkü. Sonuçta sonucu olumsuzda çıksa aldıracak değildim sonuna kadar doğurmayı tercih edeceğim için yaptırmadım şuan çok şükür sapasağlam bi bebeğim oldu. Çok kafanıza takmayın. Benim hamileliğim zehir olmuştu acabalarla. Sadece ihtimal öyle düşünün.
(73 puan) tarafından
Canım seninde mi toxoplazma mıydı çünkü bende eğer bir risk varsa ilaç tedavisi var ondan yaptircama
tarafından
Aa yok o değil benimki yanlış yönlendirmiyeyim şimdi tedavisi varsa gönlünden geçeni yap
0 oy
(444 puan) tarafından
Benimde ikili testim 50 de 1 ihtimal çıktı ayrıntılı ultrasondada karın içinde çok sayıda kaba kalsifikasyonlar böbrekte genişleme vesaire ısrarla amniyosentez öneriyorlar yaptırmadım bebeğimin kaybetme riski var çünkü kötü sonuç olsada kıyamam Allah'ın veridği can. Ama ikili testten sonra nifty testi yaptırttı eşim kandan bakılıyo genoksa yaptırdık. Ama senin durum farklı bebeğin tedavisi olucaksa anne karnından itibaren bilemem iyice araştır bence
(73 puan) tarafından
Evet canım tedavisi var ondan yaptıracam yoksaa bende koymama yavruma herşey Allahtan

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 22 göst.
18 Mart 2024 Aile kategorisinde _kubra123 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Kubra.10 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 284 göst.
30 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annelikguzelsey (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 202 göst.

379,827 soru

11,369,891 cevap

34,853 kullanıcı

...