0 oy
826 göst.
Diğer kategorisinde (1,334 puan) tarafından
tarafından kapalı
Artık cildircam kızım 5 aylık ama böyle bir bebek daha görmediniz Allah uzun ömür versin ama uyku nedir bilmiyor hadi uyumasin ama kendi başına da uyanık durmuyor illa hep kucağımda olcak ve bende ayakta dolancam bir dakika yere koyup tuvalete gitsem yer gök inler hiç bir iş yapamiyorum ne evin ne kendi bedensel temizliğim ne bir dinlenme ne bir su içme yemek yeme artık fazlasıyla sinirlerim bozuldu eşim desen bir anı bir anını tutmuyor bazen çok faydası oluyor bazen ölsem işime yaramıyor ben bu bebeğimi nasıl düzene sokarım bu saat olmuş uyumuyor daha da uyumucak saat 1 den önce uyumuyor benim bedense iflas bayrağını çekin bı kaç tavsiye de bulunun da kendimi iyi hissedeyim
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

20 Cevaplar

0 oy
(1,448 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Neden 5 değil 4 neden neden nedennnnnnnnn:D

(1,334 puan) tarafından
Ahahdjfk valla ne bilim bacım ya
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Rabbim yardımciniz olsun da niye 4 dakika oraya takıldım ben 
(1,334 puan) tarafından
Ahdjfje valla ne bilim daha demin kızıma ağzımdan çıktı:))
0 oy
(267 puan) tarafından
Niye 4 dk onu anlamadim :) Allah yardimcinolsun
(1,334 puan) tarafından
O espiri olsun diyeydi herkes oraya mi takıldı cidden
(267 puan) tarafından
Ne bileyim 4 dk diyince bi saate baktım 4 dk sonra saat kaç diye bazen saflik geliyo belki bi anlamı vardır dedim :)
(1,334 puan) tarafından
Ahshfjsj ay valla bende kızıma şimdi kizarken ağzımdan çıktı yani hangi kafayla dediğimi bende bilmiyorum bacım
0 oy
(7,635 puan) tarafından
Gündüzleri yere koy ağlayınca kucağına al pispisla yine koy yerde oyunlar oynat konuş hemen kucağına alma öyle biraz da durmaya alıştır benim 1 hafta sürmüştü alışması cok rahat etmiştim ayni durumdaydik
(1,334 puan) tarafından
Yaani uğraşıyorum dediğiniz gibi ama asla o şekilde iletişim kuramiyorum kendini kapatip full ağlamaya odaklanıyor ancak da ayağa kalkıp gezinde sakinliyor
(7,635 puan) tarafından
İşte ağladığında direkt almadan dikkatini dağıtmaya çalış biraz zor oluyor ama alışıyorlar ama zaten çok çabuk büyüyorlar al koynuna koklaya koklaya gezin bosver
(1,334 puan) tarafından
Yaa aslında gezmekten yana sıkıntı yok gün içinde hep onu memnun ediyorum elimden geleni yapıyorum ama bir su içeyim desem yok vallaha gün gün not alıyorum büyüyünce önüne cikaricam
(7,635 puan) tarafından
Oğlum 3 yaşına gelene kadar bende oyleydim ama 3 yasindan sonra tam arkadas oluyorlar
(1,334 puan) tarafından
O yaşa kadar sabır diliyorum kendime ozaman
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ben bay bay night ile uykusunu düzene soktum bacı 
(1,334 puan) tarafından
Ben doktora danıştım 4 yaşından önce yazamam dedi sende kullanayım deme dedi ya
(13,203 puan) tarafından
Ona göre damla ayarı yaptık biz. Biz de doktora sorduk o da önermesi önerdiği şeyler papatya çayı melisa rezene e zaten bay bay night ilaç değil ve bu çaylar var. Eşim o konularda titizdir ben de senin gibiydim aldık ve faydasını çok gördük
(1,334 puan) tarafından
Olmadı 6. Ayında kullanayım sen kaç aylıkken kullandın
(13,203 puan) tarafından
5 aylıkken kullandım ben ilaç dozları bebeklerde kilosuna göre düzenleniyor ona göre planlamıştım ben çok basit birşey zaten sadece dalmasını sağlıyor uyanınca mahmurluk VS birşey yok
(1,334 puan) tarafından
Yaani eşimi ikna edip kullanmaya başlasam iyi olur ozaman su saat oldu uyumadi onun için de üzülüyorum artık büyüme hormonu salgilancak saatlerde uyanık
0 oy
tarafından
Canım sen bebişe bir duş aldır şimdi vücut losyonu ya da bebe yağı da olur varsa bir masaj yap güzelce sonra al kucağına yatır yüz üstü omzuna doğru pışpışla dalar inşallah ilk aylar benim kızım da öyleydi ben öyle yapıyordum uyuyordu hemen
(1,334 puan) tarafından
Bende yapıyorum ama yok duş aldirirken ağlıyor masaj yaparken ağlıyor giydirirken ağlıyor :)) tahminlerin ötesinde cidden
(309 puan) tarafından
Benim kızımı anlatmışsın on bir aylık oldu hala ayniyiz bjz bir duzenimiz yok bir saat salllama sonucu uyudu en onbeş defa uyandı bekliyorum birazdan yine uyanacak muhtemelen
0 oy
tarafından
 Benim kızım sabah 6 7 lere kadar uyumazdı simdi 8 ay bitti bir hafta falan oldu biraz daha iyi. Benimde 2 bebegim var hergun burda post aciyordum uyumuyor diye. Sana tabsiye verecek en son kişi benim sadece dua edebilirim :( Allah sana sabir guc kuvvet versin
(1,334 puan) tarafından
Bebeğin zayıf sütün yetmiyor ondan ağlıyor yok üstü ince usutuyor yok bilmem ne bir sürü şey kalın giydirsem çok kalın ince giydirsem ince diyen biri var ki onu hiç anlamış değilim:)))
tarafından
Sen doydugundan ve üşümediginden eminsen onlari takma ki bence hicbiri degil. Sadece zaman gerekiyor ben geceleri az ağlamadım. Allah sana sabir verisn bebisede uyku huzur versin tabi benimkinede :D
tarafından
Sen bide beyaz gürültü dene..tlefona indir oyle ac azda olsa uyuyunca dinlenirsin.
(1,334 puan) tarafından
Yaa ben eminim bazen çok zayıf felan dediklerinde dayiyordum ağzına memeyi zaten benim kızım memeye çok düşkün her türlü emer asla isteksizlik yapmaz bu yüzden de bak aç işte felan diyorlar ama fazla emince de olduğu gibi geri kusuyor sütüm yetmezse kusarmi hiç fazlasını kustu diyorum bu sefer de soğuk almış ondan kustu diyor kaynanam yani ne kadar takmıyorum desem de bir şekilde etkileniyorum
(1,334 puan) tarafından
Beyaz gürültü ilk aylarda ise yarıyordu fakat artık yaramıyor
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun da neden 4 dakika 
(1,334 puan) tarafından
Ya daha demin kızıma kizarken ağzımdan çıktı buraya da espiri olsun diye yazdım yani :)))
0 oy
(2,972 puan) tarafından

• Aaaa aynı benim kız :(
(1,334 puan) tarafından
Napiyosun peki
(2,972 puan) tarafından
Napim canım uaoacak birseymi var . 10 gün sonra tasinacagim evin altı üstüne gelmiş durumda heryer heryerde hiç bir iş yapamıyorum pacama yapışıyor kalıyor ne kendi halinde uyur ne kendi halinde oynar hep bana yapışık gece uyutuyorum biraz eşyaları paketliyorum. Bu defa da sese uyanıyor gurbetteyz kimse de yok bakacak yardım edecek annemi bekliyorum o gelince yapacam işimi gücü mü artık kafayo yemek üzereyim yani huni takip gezecem
(1,334 puan) tarafından
Ahahhf valla ben huniyi taktım heralde benimde aynı ev yeni tadikattan çıktı her yer her yerde bı ölsem arkamdan küfür ederler bu evin halı ne diye saçlarım bileee dop dolaşık geçen tokatı çıkarayım dedim çıkmadı kesmek zorunda kaldım
0 oy
(2,082 puan) tarafından
Süreçler ataklar belirli bir süre sürüyor canım az sabır etmen gerek merak etme kendi düzenini kuruyor belirli bi aydan sonra sadece sabret 
(1,334 puan) tarafından
Yaa çok sabretmeye çalışıyorum normalde sabirliyimdir ama olmuyor gerçekten söyle bir saat kendime vakit ayırabilsem belki bende toplarım ama olmuyor eşimde durmuyor oda gezdiriyor benim yaptığım herşeyi yapıyor ama yok geçen hastanelik oldum doktor muayene ederken bile kucağımdaydi hava serum takmışlar kendimde değilim ama hala çocuk kucağımda hastanede geziyorum
(2,082 puan) tarafından
O kadar iyi anlıyorum ki benim oğlum 3 yaşında hiperaktif ve yerinde durmayan bir çocuk ama büyüğünü gördükçe az daha rahata kavuştuğumu anlıyorum daha küçük annesi mutlaka bı düzen oturtacaksiniz hep böyle gitmeyecek emin olabilirsin gündüz uyku süresi ne kadar mesela
(1,334 puan) tarafından
İki kere uyuyor bir 20 dakika birde yarım saat ilk sabah uyandiktan 1 saat sonra uyuduğu yarım saat sürüyor sonra akşam üstü bir 20 dakika uyuyor ondan sonra saat 1 e kadar uyumuyor
0 oy
tarafından

14 aylık oğlum var pacama yapışıp asla iş yaptırmıyor selam olsun:D

(1,334 puan) tarafından
Ahhh nasıl olcak bu işler yemek yiyememekten iğne ipliğe döndüm beni gören ne olmuş sana diyor kansızlığim çok fazla anemiyim ve bu şekilde daha da fena oldu bazen kolumu kaldırmaya halin olmuyor
0 oy
tarafından
Benim komşum da öyleydi. Sana nasıl diyim kocaman kadının su içmek için ağladığını bile gördüm. Ama yavaş yavaş duzeldi. Şuan 1 yaşında kızı. En azından uyuymaya başladı biraz
(1,334 puan) tarafından
Evet bugün ben ağladım aynı sebepten yani artık cidden çok zor hal aldi düzene girene kadar ben aklımı kaybetmem İnsaAllah
tarafından
Umarım kısa zamanda çok daha iyi olur ❤️
(1,334 puan) tarafından
Umarım İnsaAllah
0 oy
(930 puan) tarafından

Benim oğlan 1 yaşında aynı ne yemek yiye biliyorum nede tuvalette gidebiliyorum sürekli Bi ağlama sürekli huysuzluk gece gündüz aynı şuan ayamda sallıyorum uyuyacak inşallah

Zor güç uyku düzenine soktum ama gece kalkıyor kalktığı gibi bagirmasa son ses bağırarak ağlıyor yanında kardeşi yatıyor bu seferde oda uyanıyor :(

(1,334 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun iki çocuk daha zor benimde daha uyumadı bir den önce uyumuyor gece de sürekli bir ağlama mizildanma halinde
(930 puan) tarafından
Amin inşallah canım  şuan bile bağırıyo valla artık bende de kafa kalmadı ne yaparsam sakinlemiyo cidden bende kafayı yicem bu gidişle
0 oy
(87 puan) tarafından
Allah kolay lik versin canım hiç mi uykusu gelmiyor benim ilk 5 ayim rahattı çünkü ben sadece emzirirken kucağıma alırdım diğer gibi hep yatırırdım kendine kendine tavsiyem ağlasana tuvaletine git ben hemen gelicem de alıştırmaya çalış birgün iki gün ağlar sonra alışır canım 5 aydan sonra bizim diş mevzusu çıkmıştı uykuya çok direniyordu uykusu oluyor du ama uyumuyordu bende bay bay nigt aldım faydasını gördüm canım içinde melisa papatya falan var anneler vermek istemiyor ama uykusuz kalmasından daha iyidir
(1,334 puan) tarafından
Hiç uyumuyor gündüz iki kere uyuyor biri 20 dakika birisi yarım saat onun dışında. Gece 1 e kadar uyumuyor yani tuvalete gitmek zorunda kalıyorum ben gelene kadar ağlamaktan kip kırmızı olmuş oluyor bay bay niht doktora sormuştum ve hayır demişti o yüzden vermedim
(87 puan) tarafından
Bende söyledim vermesen iyiydi dedi ama bebek uykusuz çok huysuz oluyor ve öğrenmeye kapalı oluyor zaten uyutmuyor uykuya geçişi kolaylaştırıyor sadece karanlık odada kendi odasında uyutuyirsun demi
0 oy
tarafından
Evde kanguruyla gezin bir süre. Demek ki ihtiyacı var.
(1,334 puan) tarafından
Sezaryanla doğum yaptım kanguru takınca ağrım oluyor kolumda taşıyorum bende ama bir gün iki gün değil yani
0 oy
(162 puan) tarafından
Ah kuzum annelik gercekten zormus annem hep derdi de inanmazdim. Yasayip goruyorum simdi. Allah sana guc kuvvet versin. Benim kizimda ilk 3 ay uyku konusunda cekmedigim kalmadi ne bir tuvalete gidebiliyordum ne yemek yiyebiliyordum dusun ki hamileligim boyunca 6 kilo aldim dogumdan sonra iki bucuk ay icinde 14 kilo verdim. Benki diyetle bile veremeyen biriydim. 3 ay ne uyku ne yeme icme ne kisisel bakim hic birsey kalmamisti. Annem bu serecte hep destek oldu kadin bi gun gelip yemek yapiverdi git hadi doyur karnini ben bakicam diye aglaya aglaya yemek yedimi bilirim. Ta kiii cingene besigini kurana kadar. Esim cok karsiydi demedigi lafi birakmadi. Ama faydasini gorunce hak verdi tavani deldirip astim salincak 3 4 defa gidip geliyodu benim kiz misil misil uyuyodu bu sefer uyanmak bilmiyodu. 6 7 aylik olana kadar cok buyuk kurtaricim oldu. Bu surecte kizimi hep bir duzene alistirdim. Hep ayni saatte uyutmaya ozen gosterdim. Baslarda zorlandim ama duzeni kurunca oldu. 7 ayliktan sonra memede uyumaya alisti. Suan 22 aylik bazen memede bazen ayagimda hafif hafif sallayarak uyuyor. Ama hala  kurdugum duzendeki saatte uyutuyorum. Saati gelince uyku sinyallerini kendi veriyor zaten.
(1,334 puan) tarafından
Umarım bende bebeğime uygun bir düzen oturtum çingene beşiğinde denedim ama onuda sevmiyor yani şu bir hafta da daha da yeni huy etti uyumasına rağmen ağlamaya devam ediyor çöz zor ciddn annelik
(162 puan) tarafından
Belki atak donemedir canım. Internetten bir bak istersen.
(1,334 puan) tarafından
Doğru diyorsun bir baksam iyi olur
0 oy
(118,983 puan) tarafından
allah yardimcin olsun
(1,334 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♥️
0 oy
(872 puan) tarafından
Ben seni iyi anlıyorum. Allah yardımcımız olsun.
(1,334 puan) tarafından
Aminn İnsaAllah bir yerlerde anlayan birileri olunca iyi geliyor
0 oy
(8 puan) tarafından
Canım baybay diye bı damla var kullanabilirsin rahatlatır seni biraz :)
(8 puan) tarafından
Bitkisel şeyler dene canım seni çok iyi anlıyorum ah ben neler cektimmm
(1,334 puan) tarafından
Denemek istiyorum gerçekten hem kendim hem bebeğim için gerekli Allah razı olsun senden de
(8 puan) tarafından
Valla kocalardan fayda yok sadece kullanma etme desteğe gelince tık yok öyle sinir oluyorum ki
(1,334 puan) tarafından
Aynen öyle valla zaten artık çocuk onda durmuyor bilene ilk başlarda çok destek oldu ama havası çabuk söndü:))
(8 puan) tarafından
Benim eşimde öyle maalesef bide kız cocugu babaya düşkün olur benimki açık açık diyo ben annemi daha çok seviyorum çünkü annem hep benimle oynuyo diye kocam şok :D
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Kundak yapiyor muydun hiç 

İlgili sorular

+1 oy
32 cevap 731 göst.
24 Kasım 2021 Aile kategorisinde Sahraatay3 (188 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,074 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Bircocukannesi10 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
4 Nisan 2024 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 66 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,303 puan) tarafından soruldu

377,173 soru

11,287,648 cevap

34,693 kullanıcı

...