0 oy
241 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Günaydın kızlar, geçen sene kızımın odasını ayırmaya başlamıştım alışmıştı hatta biraz daha sonra fındık zamanı geldi köye gittik 2 haftada tüm düzeni bozuldu. O zamandan beri yine aynı odadayiz odamız hem çok dar hem yatağımın kenarında küçük kızımın beşiği var büyük kızıma yere yer yatağı yapmaya çalışıyorum yer yatağı da dar oluyor biraz kızımda deli yatıyor geniş geniş yatmayı seviyor kendi odası var nasıl alıştırabilirim yoksa erken mi daha ? Kayınvalidemin 9 yaşında oğlu var hâlâ anne babasıyla uyuyor muhabbet arasında diyorum bende pınarı alistircam ayrı odada yatmaya diye oda kızıyor o daha küçük ayrı odadan ne anlar bizim oğlan hâlâ bizle yatıyor bişey olmuyorya diyor bana. 

13 Cevaplar

0 oy
(14,045 puan) tarafından
Erken oldugunu dusunmuyorum cok daha kucukken ayiranlar var ama tabi bize sor 2 5 yasinda hala bizim odamizda yatyor oglum hatta sabah uyanip yanimiza yatyor
tarafından
Ne zor bı iş çiş alıştırmada daha zor sanki. Bazen kızım yanıma geliyor küçüğü de uyanıyor emmek için bu sefer eşim rahat edemiyor yere kızımın yatağına iniyor ben iki kızla yatakta uyuyoruz
(14,045 puan) tarafından
:)kucugun nekdrlik smdlk benimki masallah diyim gece uyuyor da az daha buyudukce nolur baklm
tarafından
11 aylık kız :) ( bu yaramazda emmeden uyumuyor :(
(14,045 puan) tarafından
Benimki buyuyunce nasil olur acaba☺
tarafından
Allah sağlık sıhhat versinde gerisi hallolur Allah'ın izniyle
-Reklam-
0 oy
(2,727 puan) tarafından
11 aylıkken kızımı ayırdım oğlumu da kızımın yanına göndercem 1 yaşina yakın erken degil, 
tarafından
Nasıl başardiniz acaba kısaca yzma imkanın varmı? Kayınvalidemin 9 yaşında oğlu var hâlâ anne babasıyla uyuyor muhabbet arasında diyorum bende pınarı alistircam ayrı odada yatmaya diye oda kızıyor o daha küçük ayrı odadan ne anlar bizim oğlan hâlâ bizle yatıyor bişey olmuyorya diyor bana
(2,727 puan) tarafından
Büyürse herşeyi anlar 2 bucuk yaşinda ki bir çocuk bile merak eder yatak odası bence anne ve babaya özel bir yerdir çocuk bence orda olmamalı hem onun düşünceleri için hemde sizin için ayırman iyi olur 1 hafta zorluğu var aslında küçükken ayırmak daha kolay ben pek sorun yaşamadım ama sen yaşaya bilrisn istersen bu yaşta ayıran kişilere sor kzıımı beşiğine koydum salladım gittim okdr
tarafından
YouTubedan bişeyler izlicem o zaman bende.. öyle valla kendisi 9 yaşındaki oğluyla hâlâ beraber yatıyorlar bana iki buçuk yaşında ki çocuk seni arar gece olmaz öyle şey diyor bana
0 oy
(1,373 puan) tarafından
16 aylık kendi odasına geçirdim ben bile çok geç kaldığını düşünüyorum çünkü benimle yatmaya alıştı ve şuan hala uyuyana kadar yanında yatıyorum uyuduktan sonra odama geçiyorum ne zamana kadar devam edecek bilmiyorum beşiğinde uyumuyor tek başına nasıl alıştırıcam bilmiyorum 
tarafından
Ne güzel tam bir düzen otutturuyoruz ne zaman köye gitsek yaptığım düzen yerle bir oluyor benimde
0 oy
(10,669 puan) tarafından
Erken değil geç bile canım kızım 2 yaşına girecek imkanım olsa yapıcam oda yatağı falan yok gece kesintisiz uyur uyanmaz kolay kolay
tarafından
Benim kızımda çok sık uyanmıyor uyutup yatağına koyuyorum sanki hissediyor ayrı odada olduğunu ne zaman odasına koysam gece ağlıyor kalkıp ta gidip yanıma alıyorum
(10,669 puan) tarafından
Alışması lazım canım daha adapte olamamış bide köye gitmşisiniz kafası karışmış
tarafından
Köyde görümcemin oğlu oluyor küçük amcası var onlara gece vaktine kadar oyun oynuyor falan derken mahfoluyor
0 oy
(1,734 puan) tarafından
Birini 9 aylikken digerini 6 aylikken ayirdim ben simdi 2si bir odada yatiyor
(1,734 puan) tarafından
Benimkiler aksam buyugu 9da kucugum 8de uyuyor yani kucugum uykuya dalmisken buyugu odaya giriyo yatiyo uyandrmadan sabahta 7 de kalkiyorlar kesintisiz uyuyorlar şükür  ben uyku konusunda cok disiplinliyim misafirlikteysem bile 8 olmadan kalkar eve uyutmaya yetisirim aman misafirim var bugunde gec uyusun demiyorum. Bide bizim cocuklarin odasi ses gecirmiyo nasil yapmislar anlamadim onceden 2. Kizim dogmadan once esim cocuklarin odasinda bagira bagira pubg oynardi salone gelmezdi hic sesi. Onunda avantaji var misafir 11 e kadar oturur ama benim küçük bisey duymadan misil misil uyur bende salonda elimde kameradan takip ederim uyaniyormu diye daha bugune kadat masallah hastalik harici gece uyanmasi olmadi
tarafından
Ben biyere gidersem yada birileri gelirse abuk subuk oluyor uykuları. Adam akıllı bir uyku düzeni olustursam iyi olur benimde o zaman
(1,734 puan) tarafından
Önceliği çocuklarına ver canim misafir evlatlarindan kiymetli mi yada misafirlige gittigin yer....
Onların gönlünü hoş tutmaktan cok cocuklarimizin gonlunu hos tutmaliyiz. Uykusu duzenli olan cocuk. Uyku uykuyu cekiyor resmen gunduz 2 uyku uyuyup aksamda 8 de yatmasi . düzen sayesinde. Benim cocuklar biliyorlarki nolursa olsun annem bizi 8 de 9 da yatiracak . Sadece buyuk kizimla pazarliga giristik :) okul olmadigi günler 11 yatmak istiyormus bende 11 cok dedim 10da yatman lazim dedim. Oyle ortayi bularak bi duzen kurdum kendimce
tarafından
Ooo sen halletmissin herşeyi zaten :))) darısı başımıza inşallah:D
(1,734 puan) tarafından
Haledersin canim bismillah de basla bi yerden insallah sende bi duzen yaparsın
0 oy
(364 puan) tarafından
Canım ben 3 aylıkken yan odada uyuttum çünkü sesten çok kalkiyordu. 5,5 aylıkken de odasına montessori yatak yaptırdık şuan odasında uyuyor. Erken alıştırmak bence daha ilerde bebek de annede zorlanıyor.Bsna da erken küçücük bebek ağlar duymazsın yok battaniyeyi üzerine çeker boğulur vs çok dediler ama ben dinlemedim oğlumda bende mutluyuz ıh dese odasında koşuyorum bugüne kadar hiç sorun yaşamadık şuan 1 yaşında. İlk gün beraber gidin odaya hatta gündüzleri de odasında vakit geçirin ona yatağını sevdir oyuncak koy ışıklar koy renkli renkli kızınız büyük artık güzelce anlatırsanız anlar artık 2 3 gune alışır 
tarafından
Ay inşallah yaa çok istiyorum alıştırmayi bu geceden itibaren bi başlıyım bakalım bende deniyim en azından
0 oy
(240 puan) tarafından
Ben 1 yaşına gelmeden ayırdım şimdi 1 bucuk yaşında. Siz gec kalmişinşz
tarafından
Bende daha erken mi diye soruyorum :((( bu geceden itibaren deneme aşaması yapalım bakalım
0 oy
tarafından
Ne alaka kiz. İstediğin zaman ayırın ne olacakki. Kızımı 11 aylıkken ayırdım hiç bir sıkıntı olmadj
tarafından
Ohhoo sende işler çok karışık mis canım. Bence sen kendine eziyet ediyorsun. Birde ben doğru bulmuyorum yatak odasında çocuğun olmasıni. 2.5 yaş az degil.  Ben keşke daha önce ayirsaydim diyorum
tarafından
Ben dün akşam dedim eşime keşke daha önce ayirsaymisiz geç kalmışız dedim ona, oda çocuğun odasını güzelce ne halledip yatır bari artık dedi, stor perde falan varda güneş geçiriyor falan fon takcaz gece lambası falan alcaz bakalım. Dün akşam salladım yatırdım odasına gece ağladı kalktım çişe götürdüm cisten sonra yatağına yatırinca uyumaya devam etti ilk defa :)))) :D normalde yanıma çoktan gelmişti ilk defa gelmedi çok hoşuma gitti:D
tarafından
Öyle öyle alışacak canım. İyi yapmışsın.
tarafından
İnşallah knka :))) pes etmek yok inşallah uykusuz geldiği zaman kendisi yatmaya gider
tarafından
Aynen bencede yumuşama. Gelmek isterse bile kabul etme zaten birkacgune alisir
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Benim oğlumda 2 yaşında tuvalet eğitimi bitince ayrı yatıracağım yeter bu kadar bence 
tarafından
Benim kız baya oldu tuvelete alışalı Allah'tan gece de kalkarsa kendi gidip geliyor :D bezden kirtuldum sırada küçük kızim var :)))  şimdi sıra uykusunda inşallah.. sende becerirsin inşallah :))
0 oy
(12,621 puan) tarafından
Erken değil canm bende 1 haftadır ayırdım abisiyle aynı odada uyıyor benim kız değilde eşşek sıpam oğlum huysuzluk ediyor 
tarafından
Bende geç olmadan başlasam iyi olur demekki.
0 oy
(7,458 puan) tarafından
10.5 aylığız 10 aylık olduğunda ayırdık sinyallerini veriyor zaten zamanı geldiğini bebeğimiz daha rahat etti böyle 
tarafından
Ofyaaa iki buçuk senedir kızım benle uyuyor :( onada kendime de haksızlık etmişim kardeşide var 11 aylık onuda uyarıyor bu şekilde ayirsam iyi olcak artık
(7,458 puan) tarafından
Ayırın iki kardeş yatsın beraber ne güzel işte
0 oy
tarafından
Valla kızım 27 aylık bir yaşından beri. Odaları ayıralım diyorum. Bu gün olmuş eşim haaaalen     çok küçük korkar   diyo göndermiyo 
tarafından
Ahahah. Valla hiç deme  beenim kızım pandemi de doğdu hiç insan görmeden nerdeyse büyüdü   bu zaman a kadar bhep ev de bi başına olmuş oldu...   Evin için de ayak sesimize uyanır... Öksürmeyi. Hapşırmayı  hiç demiyoeum bile...    Diğer odalar da  ışığı kapatıpaçarken bi çıt sesi olur ya ondan uyanan bi kızım var.... Eşim in  acil en ikna olması gerkiyor ama. Olamıyor malesef küçüğü  zaten hiç saymasam da yeri var o hep uyanık
tarafından
Bu ses sorunu bizdede var sallıyorum beşiğinde yatıyorum kaşla göz arasında harıl harıl uyurken bir anda sesini duyuyorum oha diyorum ne ara uyandın. Kızım uyuduğu zaman mutfağı da toplayamiyorum bu yüzden
tarafından
Valla biz de de öyle.  Bebeğim yeni doğdduğunda  daha ıh. Der demez uykudan sıçrayıp  alıp odadan kaçıyodum sırf kızım uyanmasın diye. Öteki odaya kaçar orda emzirip  uyıtup geri yatırırdım şükür biraz biraz aşıyoruz
tarafından
Annelik vallahi çok zor be kadın olmak ve anne olmak çok zor bir şey ve evlat dünyanın en büyük sorumluluğu :)) büyüdükleri zaman küçükken uyumuyordun her sese kalkardin falan gibi şeyler anlatacaz :))
tarafından
Ay aynen  valla güzel aslında demi bi bakımdan da   geçen gün eşim in kucağında deliriyo oğlum  dedi allah yardımcın olsun sen ne yapıon akşama kadsr bunlar la artı temizlik artı yemek nasıl oluyo. İyi sabirlı olmak gerekiyo le diyo dedim  şuan senin kucağında iken bile özlüyom oh aldı da kurtuldum diyemiyom... 7. 24.beraberiz ama. Her uyuduğun da. Sesini özlüyom uyandorasım geliyo diyom niye diyo sen delimisin yok diyom anne. Yim. Böyle oluyo. İçim de ki hisler. Doyamıyom bebeklikleri elimiz den akıp gidiyo. Hel e şu olay dı. Hele diş i çıkay di. Hrle okul du hele üni di   hele evleneydi ile geççek. Bundan sonra böyle. Hayat yani.... Seviyoeum onlar ı çok bazen delirtiyorlar onu da çok şükür varlar. Birgün. Ona. Hasret kalırsak. Ne halt edcez diye. Düşünürüm hep
0 oy
(9,271 puan) tarafından
9 yas oglan onlarlamı yatıyo yuh ayır canım alıstır.
tarafından
Aynen her gittiğimizdede öyle aynı odadalar mesela bazen babası oğluyla yatıyor kadın yerde yatıyor bazen annesiyle oğlu yatıyor adam yerde yatıyor hâlâ daha öyle evde iki tane odaları daha boş, alıştı çocuk kendi ayrı yatamıyor anne babasının yanında uyuya kalıyor onlarda alıp başka odaya koymuyor küçücük odada üçü birden yatıyor, görüntülü konuşuyoruz mesela pınarı alistircam ayrı odaya diyorum üstü açılır bilmem ne biseyler daha küçük ne anlar diyor bide kendisine bakmıyorlar, tuvelete alistirirkende öyle yaptı daha küçük falan diye o dediğim 9 yaşındaki oğlu hâlâ çiş yapıyor gece buraya ne zaman gelse çiş alezi takıyor altına sırf oğlu için evimde alez var yanında tasimasin diye ona inat tuvelete alistirdim kızımi iki yaşında şimdi iyi ki alistirdin diyor
(9,271 puan) tarafından
Sen nasıl bılıyosan öyle yap herseyını ona soylemek zorunda degılsın canım benım
tarafından
Hiç sorma ayrı evde olsakta ayrı değiliz gibi her şeyimizi merak ediyor araştırıp soruyor nerdeyse her gün görüntülü konuşuyoruz aradan iki gün geçsin siz beni niye aramiyosunuz diye hesabını soruyor gerisini sen düşün.. şimdi dediğin gibi alistircam ondan sonra haberi olsun :D
0 oy
(554 puan) tarafından
8 aylıkken ayirdim canım bence ayır ben hiç doğru bulmuyorum 2.5 yaşında artık her şeyi idrak ediyordur çoktan en sağlıklısı kendi odasnda yatması bence
tarafından
Öyle valla kendi odaları var bomboş duruyor kullanmadım doğru düzgün alisirsam iyi olcak
(554 puan) tarafından
İnşallah kolay olur sürecin canım
0 oy
(2,197 puan) tarafından
1 yaşında ayırdım iki buçuk olmadı daha gece bazen uyanıp ağlıyo yanına yatıp sakinleştirip çıkıyorum 
tarafından
Bu gece bende tekrar bir başlıyım bakalım

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 947 göst.
5 Temmuz 2020 Aile kategorisinde elifnurry (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
30 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,554 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 181 göst.
21 Mart 2023 Aile kategorisinde hanimeli (560 puan) tarafından soruldu